Skocz do zawartości
Kowal93

Czas na upgrade.

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, Panie

 

Noszę się z zamiarem upgrade'u, a ostatnio niezbyt jestem w obiegu, tak więc proszę was o pomoc (poprzedni upgrade miał lekkie opóźnienie, ale to wy mi pomogliście) po raz kolejny.

 

Tak więc potrzeba mnie 

CPU

MOBO

RAM

Niestety, totalnie nie mam pojęcia co jest teraz najlepsze w stosunku ceny do jakości (lekkie OC wchodzi w grę)

Teraz jadę na i5 2500k @4.7 i MSI z77a g43.

GTX 750ti

Spc Deus G1 500W

8gb RAM od Corsair

 

Grafikę wymienię przy następnej okazji, więc nie cisnijcie że grafa do wymiany, bo to akurat wiem.

 

Budżet ? Jak zmieszczę się w 2k będzie git ( nie potrzebuję wodotrysków, wystarcza średnie i stabilne 60fps), byleby starczyło na kolejne 2-3 lata grania w nowsze tytuły bez stresu na średnich/wysokich.

Dziękuję i pozdrawiam.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czasów Sandy Bridge / Ivy Bridge to trochę się zmieniło jeżeli chodzi o OC , nawet lekkie .

Do tego potrzebujesz płytę na chipsecie Z370 + odblokowany procek , najtańszy procek do OC to I3 8350K - w zasadzie takie I5 7600K pozbawione trybu turbo i nieco tańsze .

Do tego dodatkowe chłodzenie do procka bo obecnie odblokowane cepy są gołe , na start może być box od tego Celerona co masz - rozstaw otworów jest ten sam .

Za płytę i procka trzeba zapłacić minimum 1 100 zł , więc temat OC bym sobie odpuścił , nie mówię już o I5 8600K i jakieś lepszej płycie bo tutaj 2 k zł na płytę i procka to mało .

Do 2k zł to pchał bym sie w I3 8100 + płyta na H170 / B360 i jakaś lepsza grafika i 8 GB ramu 2 400 mhz,  ew. I5 8400 + płyta na B360 bez dodatkowej grafiki - zostaje na razie ten GTX co masz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może wrzucić  i73770K + 8 GB ramu [taki jaki masz - ogólnie to jaki on jest? jakiś szybki?] i przebiedować do nowej generacji

a szybciej grafę kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na grafikę środki będą osobno, tylko nieco później (miesiąc, dwa, może trzy). Gołej gotówki będę miał około 1700-2000 + dorzucę to, co dostanę za stare MOBO CPU i RAM.

Może uda się urwać do 2500 zł. W każdym bądź razie, chce żeby procek (jeśli da radę to i OC) wytrzymał na tych średnich do 3 lat. 

 

Niestety robiąc upgrade zamiast jednej części potrzeba 3 :) takie czasy, co zrobić.

 

W każdym razie na pierwszy ogień idzie MOBO CEP i RAM do wymiany. Jeśli złoży mi ktoś coś w koszyku na morele to będę wdzięczny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor Intel Core i5-8600K, 3.60GHz, 9MB, BOX (BX80684I58600K)

1048,00 zł

Pamięć G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16 (F4-3200C16D-16GVKB)

764,00 zł

Płyta główna MSI Z370 SLI PLUS

621,50 zł

Wartość koszyka (3 produkty): 2433,50 zł

troche drogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tesel - można zdjąć ok. 100-150zł, jak weźmie się 8600K + ASRock Z370 Killer Sli + G.Skill Aegis 2x8GB 3000MHz CL16.

I kolejne 100zł przy zamianie płyty na ASRock Z370 Pro4, która nie ma osłony na tylne złącza i trzeba by skombinować jakieś radiatorki na górną sekcję VRM.

 

Niestety - przy Sandy za 800-850zł można było wyrwać topową mobo, obecnie za tyle dostaje się klasę średnio-wyższą. Do tego ceny pamięci..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to można poczekać na nową generację i na tym co masz.  i5 2500K to wciąż niezły procek i tu w Twoim przypadku wąskim gardłem jest karta graficzna. Tak więc rozważ czy nie lepiej jest dozbierać do jakiegoś konkretnego zestawu i wymienić razem z grafiką.  Tyle, że ceny nowych procków Intela z pewnością na początku będą dość wysokie. Ale jest szansa, że obecny np. i5 8600K by nieco staniał. Chociaż Intel lubi trzymać ceny dość długo pamiętając poprzednie generację.  A właśnie  zakup i5 8600K to jakaś opcja, którą można rozważyć.  Zdrożeć raczej nie zdrożeje za te 3 miesiące czy ile tam będziesz czekał do nowej grafiki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na razie lepszą opcją jest poczekac. Po prostu wykrzesać wsio co mogę z procka, na chwilę obecną zmienić grafikę (co polecacie, GTX 1060 czy dołożyć do 1070 ? Tak żeby było przyszlosciowo) I wtedy dopiero się zgłosić do was Panowie po złożenie zestawu ? :)

 

 

PS sprzedając mojego GTX, na co mogę liczyć, tak żeby było przyszlosciowo do 1000-1200 zł ? I za ile mogę pchnąć moją ?

Edytowane przez Kowal93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...