Skocz do zawartości
Hikari

Podłączenie dwóch routerów i forwardowanie portów

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Zdawać by się mogło prosta sprawa, czyli połączenie dwóch routerów
    - Huawei do światłowodu
    - ASUS AC68U

Do tej pory miałem ADSL, gdzie ASUS pełnił rolę i modemu i głównego routera. Teraz mam światłowód, więc do konfiguracji wchodzi Huawei.  Potrzebuję go praktycznie tylko jako modemu, bo głównym routerem w domu ciągle jest ASUS. I teraz konfiguracja

Huawei
    - IP routera to 192.168.100.1
    - DHCP włączone
    - ASUS dostaje stałe IP 192.168.100.2

ASUS
    - Kabel Ethernet wpięty w WAN
    - Lokalny adres ASUSa to 192.168.1.1
    - DHCP włączone

Internet śmiga dobrze, ale mam problem ze zdalnym dostępem do ASUSa poprzez DDNS (testuję to poprzez dostęp do panelu konfiguracyjnego, ale przydaje się to do udostępniania dysku USB podpiętego do ASUSa).

Huawei
    - 192.168.100.2 (czyli adres ASUSa) ustawiony jako DMZ
    - Dodatkowo przekierowanie portu 8443 na 192.168.100.2

Niestety ciągle wpisując https://adresmojegoroutera.asuscomm.com:8443/ nie mogę dostać się do strony logowania. 

Co robię źle?

Z góry dzięki za pomoc.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł. Nie wiedziałem czy się tak da, bo opcje WAN są zablokowane na Huawei (jak się okazało przez mojego operatora).

Opcja konfiguracji w trybie bridge będzie dostępna za 2 miesiące u operatora, więc wtedy zobaczymy jak to hula.

Dziękuję za pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2018 o 21:57, Hikari napisał:

Niestety ciągle wpisując https://adresmojegoroutera.asuscomm.com:8443/ nie mogę dostać się do strony logowania. 

A nie masz zablokwoanego dostępu do routera z zewnątrz?

Najprostsza sprawa-podłącz się do Huawei kablem i wpisz adres Asusa (192.168.100.2)-jeżeli się pojawi strona logowania, to znaczy że wszystko działa, jeżeli nie to być może jest coś nie tak w ustawieniach Asus'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sprawdź z zewnętrznej sieci, np. z komórki po lte. 

 

Miałem kiedyś taki przypadek, że udostępnianie po publicznym ip nie działało łącząc się z tego ip, czyli wszystko było ok, ale z poza mojej sieci domowej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...