Skocz do zawartości
Mhrok

Dyski "recertified" kupione jako nowe.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Ostatnio kupiłem dwa dyski Seagate IronWolf (ST3000VN007) - 3TB 7200rpm 64MB. Właśnie otworzyłem paczkę i widzę, że to są dyski "recertified, gdzie na aukcji są sprzedawane jako nowe i w opisie nie ma nic o ich... nietypowości.

Powinienem się upominać o swoje, czy jednak dać spokój? Na dyskach mają być raczej ważne dane i chciałbym móc im zaufać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Kwazor said:

 Do tego po naprawie serwisowej ( aż prosi się o  zrobienie skanu w MHDD oj ciekawe co by on pokazał )

 

Nie wyciągam z woreczka antystatycznego nawet.

Czuję się jakbym kupił nowe auto z salonu, które okazało się być używane przez nieznany czas, ale "sprawdzone przez producenta".
Do tego sprawdziłem gwarancję Seagate - zamiast standardowych trzech lat pozostał niecały rok. Pffff.
Zobaczę, co odpisze sprzedawca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałes przez internet na odległość to masz prawo do zwrotu. Przy obecnych cenach nowych HDD nie ma co oszczędzać i jeszcze do tego z takiej firmy jak Seagate. Ja nie wiem czy nawet za darmo bym je wziął. Może i przesadzam, ale dla mnie trwałość  i bezawaryjność nie kojarzy się z tą firmą. Oddaj i kup nówki od WD lub Toshiby.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa zakończona, sprzedawca błyskawicznie przygotował etykietę do przesyłki zwrotnej, zaraz po jej otrzymaniu przyszedł zwrot pieniędzy na konto. Lubię to, chociaż jestem tydzień w plecy z nowymi dyskami :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazjach z aukcji to częsta praktyka, ale zabezpieczają się małym dopiskiem gdzieś na dole oferty. Niestety tak samo kupiłem dysk od jednego z najpopularniejszych sklepów internetowych. Tylko, że ja zorientowałem się po paru miesiącach sprzątając obudowę w środku. Ogromny plus za zachowanie sklepu, bo kazali go odesłać i zwrócili całą kwotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...