Skocz do zawartości
wrobsipl

Potrzeba płytę główną z portem com

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w tytule mam kasę fiskalną z której sciągam sprzedaż do komputera za pomocą portu Com. Potrzebuje wymienić sprzęt na nowszy,

coś budżetowego komputer tylko do subiekta GT np g4560 +  H110. Czy orientuje się ktoś czy można dokupić com, z tego co widziałem już teraz się

tego starego portu nie daje się na płyty główne. Lub czy można jakoś to zrobić przez usb czy inaczej...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można przez przejściówki, ale cały czas sporo płyt ma odpowiednie piny - potrzebny tylko śledź z gniazdem COM i kabelkiem do płyty.

Są też dostępne proste modele płyt głównych z wyprowadzonym gniazdem COM - pierwsza lepsza z chipsetem H110: https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-h110m-ds2-903944/

Jak wolisz Ryzeny to też coś znajdziesz (np. ASUS A320M-C).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za podpowiedzi, płyta generalnie działa to co rano pojawia mi się taki komunikat jak w załączonej grafice, czy to wina baterii ? nie podtrzymuje ustawień biosu. Ale datę pamięta i czas dziwne. zaktualizowałem bios do ostatniej wersji. I powiedzmy z 10 dni działają porty usb oczywiście widze co rano ten napis z obrazka , i przychodzi moment że przestają działać, pomęcze się w biosie, przestawiam ustawienia usb, kilka kilkanaście uruchomień i działa znowu... co jest nie tak z tą płytą

 

IMG_4393.thumb.jpg.6a0d2569ef34fc8e63d423fc00793135.jpg

 

 

Edytowane przez wrobsipl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...