Skocz do zawartości
Macen11

Komplet do gier 9k z monitorem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pablo27

Witam. Moja propozycja zestawu komputerowego wraz z monitorem w kwocie do max 9k - klik link

MSI Z370 SLI PLUS + Intel Core i7-8700K

Thermalright HR-02 - Macho Rev. B

 Plextor 512GB M.2 PCIe M8PeG

Toshiba 1TB 7200obr. 64MB P300 OEM

G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16 (2x8GB)

Inno3D GeForce GTX 1080 iChill X3 8GB GDDR5X

be quiet! 650W Straight Power 11

Phanteks Enthoo Pro M

Lenovo Y27F Curved Gaming Monitor

 

Do zestawu dałem SSD na M.2 Nvme. Będzie szybszy od tego co wybrałeś i ma solidny radiator, który odprowadza ciepło. Kartę graficzną w podobnym budżecie dostaniesz GTX1080 która będzie od 1070Ti wydajniejsza. Obudowa Phanteks Enthoo Pro M będzie chłodniejsza od tej co wybrałeś, bo jest lepiej wentylowana. Ma w standardzie dwa wentylatory 14fi a s340 ma mniejsze 2x12fi. Chłodzenie Macho Rev.B spokojnie Ci wystarczy. Monitor opcjonalnie Lenovo Y27F również VA FHD 144Hz, czyli parametrami podobnie jak Asus którego wybrałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz wystarczy ten:

https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-supremo-fm2-gold-650w-spc1

 

650W to i tak aż nadto do takiego zestawu. Co do grafiki to byłabym GTX 1080. W tej cenie idzie coś znaleźć. Monitor 27 i FullHD ? Może taki:

 

https://www.morele.net/monitor-asus-mg279q-748328/

 

Co do reszty to mysle ze i5 8600K + jakas plyta np  ASRock Z370 PRO4 za ok. 450 zl + 16GB (2x8) 3000 i ten monitor i zasilacz  + GTX wspomniany GTX 1080 bedzie dobra podstawa. Sprawdz ceny na Ceneo. Jest wiecej sklepow niz X-kom czy Morele. Jak skladasz sam to czasem dosc taniej mozna kupic w innym sklepie. Nawet czesc produktow z osobna wysylka z innego sklepu sie bardzej oplaca. Sam tak robilem 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakty

33 minuty temu, pablo27 napisał:

Witam. Moja propozycja zestawu komputerowego wraz z monitorem w kwocie do max 9k - klik link

MSI Z370 SLI PLUS + Intel Core i7-8700K

Thermalright HR-02 - Macho Rev. B

 Plextor 512GB M.2 PCIe M8PeG

Toshiba 1TB 7200obr. 64MB P300 OEM

G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16 (2x8GB)

Inno3D GeForce GTX 1080 iChill X3 8GB GDDR5X

be quiet! 650W Straight Power 11

Phanteks Enthoo Pro M

Lenovo Y27F Curved Gaming Monitor

 

Do zestawu dałem SSD na M.2 Nvme. Będzie szybszy od tego co wybrałeś i ma solidny radiator, który odprowadza ciepło. Kartę graficzną w podobnym budżecie dostaniesz GTX1080 która będzie od 1070Ti wydajniejsza. Obudowa Phanteks Enthoo Pro M będzie chłodniejsza od tej co wybrałeś, bo jest lepiej wentylowana. Ma w standardzie dwa wentylatory 14fi a s340 ma mniejsze 2x12fi. Chłodzenie Macho Rev.B spokojnie Ci wystarczy. Monitor opcjonalnie Lenovo Y27F również VA FHD 144Hz, czyli parametrami podobnie jak Asus którego wybrałeś.

Ciekawa propozycja, no z tym monitorem to jeszcze pomyślę.

Zastanawiam się czy skorzystać z usługi montażu pcta przez xkom, jak myślicie warto?

Ja to tak średnio się na tym znam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Co do zasilacza również uważam, że 650w spokojnie do tego zestawu wystarczy. Procesor dałem i7 6/12 zamiast i5 6/6,  ponieważ budżet na to pozwolił a zawsze to bardziej przyszłościowo biorąc pod uwagę, że najnowsze wymagające gry które mają się ukazać będą wykorzystywały wielowątkowość. Płyta MSI Sli Plus ma intergę dźwięku alc-1220 i dlatego uważm ją za lepszy wybór od Tomahawk-a który posiada integrę alc-892.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27
2 godziny temu, Macen11 napisał:

Fakty

Ciekawa propozycja, no z tym monitorem to jeszcze pomyślę.

Zastanawiam się czy skorzystać z usługi montażu pcta przez xkom, jak myślicie warto?

Ja to tak średnio się na tym znam

Monitor to również kwestia gustu i Twoich preferencji, oraz kwoty jaką Chcesz przeznaczyć.  Opcjonalnie Możesz dać do zestawu inny tańszy i mniejszy dysk SSD, tańszy zasilacz,  oraz procesor i5 zamiast i7 a zaoszczędzone pieniądze dołożyć do monitora WQHD 2560x1440p zamiast kupować FullHD 1920x1080p. Jak wolisz. Wybierz taki monitor, który spełni Twoje oczekiwania co do parametrów i będzie podobał Ci się z wyglądu. 

Spróbował bym w komentarzu do zamówienia napisać prośbę o darmowe złożenie komputera. Oczywiście nie jestem w stanie niczego obiecać, ani zagwarantować że prośbę uwzględnią, aczkolwiek przy takim budżecie powinni. Ja nie zechcą, to pozostaje skorzystać z usługi montażu pcta. 

edit: Widzę, że pamięć ram G Skill 3200Mhz jest niedostępna. Alternatywnie może być 

GOODRAM 16GB 3200MHz IRIDIUM Black CL16 (2x8GB)

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Spokojnie z 2K sobie poradzi. Nie będzie oczywiście w każdej grze 144fps, tylko w bardziej wymagających tytułach znacznie mniej, ale i tak będzie wystarczająco płynnie, aby zapewnić komfortową rozgrywkę. W 4K po obniżeniu detali na 1080 też da się grać, chociaż lepsza pod 4K była by karta 1080Ti. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...