Skocz do zawartości
krang3r

Laptop do 6000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

  1. Laptop ma być dla mnie, 30+ studiuje, może być na firmę, możliwe raty.
  2. Tak w zestawie powinien być system
  3. Od 15 do 17, posiadam drugi monitor 27" (czasami na 15 brakuje mi miejsca)
  4. Fajnie gdyby posiadał SSD + HDD 
  5. a)Tak jak w tytule do 6000 chyba, że będzie to jakaś perełka to 200-300 nie będzie problemem
    b)Laptop na kilka-kilkanaście lat
    c)Chciałbym zakupić sprzęt już, jednak mogę poczekać jeśli będzie to warte.
  6. Ze względu na pewne tytuły w które chciałbym zagrać i fakt, że laptop działa u mnie prawie 24/7, szukam czegoś wytrzymałego z dobrym chłodzeniem
  7. Nie mam konkretnych wymagań co do matrycy, jednak chciałbym mieć możliwość podłączenia "dodatkowych" monitorów. Myślę w przyszłości o dodanie trzeciego monitora
  8. Dom biurko, biuro, teren(sporadycznie)
  9. Gram sporadycznie jednak chciałbym aby grafika pociągnęła najnowsze tytuły, niekoniecznie w najwyższych detalach. Jestem wybrednym graczem(preferuje starsze tytuły), więc raczej pogrywam niż giercuję. Czasami ze znajomymi pogramy np. w l4d2, dst, arma3, the forest czy inne tytuły. Chciałbym sprawdzić nowego Fallout76 jeśli będzie to możliwe.
  10. Środowiska programistyczne, głównie języki webowe, jednak zdarza mi się pracować przy unity-unreal.
  11. Podświetlana klawiatura.
  12. Podobają mi się gamingowe laptopy, jeśli w powyższych preferencjach nie znajdzie się coś w tym stylu, ważne aby był zgrabny i z małymi ramkami. Pracowałem na różnych modelach wielu producentów i wiem, że każdy laptop ma swoje "za i przeciw".
  13. Główną uwagę zwracałem na grafikę GTX1060 oraz procesor i7-8750h. Np MSI GP73 Leopard 8RE w ostateczności coś z i7 7700hq i 1050Ti innych producentów HP Omen,Asus ROG, Lenovo Legion czy coś z Acera.
  14. Chciałem napisać to na wstępie jednak dla przejrzystości tekstu dodatkowe ważne informacje zamieszczę tutaj, mianowicie:
  • Sprzęt nie musi do końca być taki jak wyżej (gry), najważniejsze aby działały środowiska programistyczne.
  • Nie chciałbym przekroczyć podanej kwoty chyba, że będzie to prawdziwy diament.
  • Im taniej tym lepiej, nie ze względu na "typowego janusza" w sercu, a ze względu na chęć przeznaczenia reszty budżetu na inną inwestycje(dlatego możliwe są raty).
  • Posiadam obecnie mocną stacjonarkę (2 lata) oraz laptop(6 lat) na którym pracuje. W ostatnim czasie stacjonarka służy raczej jako podnóżek, niż sprzęt na którym coś robię. Dlatego chcę zamienić oba sprzęty na jeden porządny laptop.
  • Zastanawiam się nad zupełnie budżetowym rozwiązaniem czyli zakup "świeżej" używki do 2k i zaoszczędzenie reszty pieniążków
Edytowane przez krang3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za odpowiedź.

Chciałbym jednak mieć ten system.

Dell wygląda bardzo ciekawie, jednak i5? Trochę sceptycznie podchodzę to procesorów tego modelu.

Hyperbook widzę w nim duży potencjał.

MSI już wcześniej mi wpadł w oko, jednak jak zauważyłeś i7 8gen. przerost formy nad treścią. Dlatego ciągle biję się z myślami czy zainwestować w coś lepszego na dłużej, czy jednak jak już kupić coś w okolicach 2tyś i podziałać jakiś czas.

Polecasz bardziej GP63? Znalazłem coś takiego(pozwolę sobię zamieścić jeden link) https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/msi-gp73-leopard-8re-17-3-intel-core-i7-8750h-16gb-ram-1tb-dysk-gtx1060-grafika-win10.bhtml , co sądzisz o tym? Wziąłbym go na raty i dokupił dysk SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty max-Q zmniejszają taktowanie. Co do modelu 1060 różnica między max-Q a zwykłą wersją wynosi 10-15% - to niewiele
Co do modelu, jeśli iśc jak najniższą ceną, to warto zerknać na lenovo legion 520: 

https://www.morele.net/laptop-lenovo-y520-15ikbm-80yy009hpb-980469/

+Procesor intel Core i7 7700HQ
+8 GB RAM
+Geforce GTX1060 6GB max-Q
+Matryca matowa
+FullHD
+IPS
+HDD 1TB
+Slot SSD m2 PCI-e
+Klawiatura wyspowa
+Podświetlana
+USB-C 
+MiniDisplayPort
=4000zł
DO tego dołozyłem ten dysk: https://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-970-evo-250gb-pcie-x4-nvme-mz-v7e250bw-4188670/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...