Skocz do zawartości
Pawelek69

Tani zakup z ebay z USA a cło i podatek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam proste pytanie: chcę kupić na ebay jeden przedmiot za ok 100 zł z USA. Nigdy tego nie robiłem. Czy jeśli kupię tą rzecz:

https://www.ebay.pl/itm/NEW-Earvana-42mm-Drop-In-Nut-For-ESP-CREAM/362298189326?hash=item545aa7a60e:g:DcUAAOSwlMRa2KBh

 to zaplacę tylko wartość przedmiotu i koszty przesyłki, czy dojdą jakieś dodatkowe opłaty?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Edytowane przez Pawelek69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cło i VAT będą naliczane od wartości importowanego towaru, według obowiązujących taryf celnych i 23 procentowego podatku VAT:

a. poniżej 22€ dla towarów w małych ilościach o charakterze niehandlowym, brak należności za cło i podatek VAT czy inne opłaty celne, chyba że towary są objęte akcyzą,

b. 23–150€ brak należności za cło, VAT według stawek do zapłaty,

c. powyżej 150€ jest naliczane cło i podatek VAT według stawek 

Czasami zdarza się, że nie naliczają VATu, ale gwarantowane zwolnienie jest tylko do 22 EUR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tom790

Nie zapłacisz na 99% VAT, a cła na 100% nie. Poproś sprzedawcę, aby oznaczył zakup jako prezent, to jeszcze mniejsze szanse na VAT będziesz miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...