Skocz do zawartości
minek

Nowa karta graficzna

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry! Niestety mój Radeon 6870 odmówił już dalszej pracy i jestem zmuszony zakupić nową kartę do tego zestawu:

Intel Core i3-2120 3.3GHz

Zasilacz Thermaltake 530W

Płyta główna MSI B75MA-P45 Intel B75 LGA 1155

8GB ram

Prosiłbym o pomoc w dobraniu optymalnej karty do tego zestawu. Kwota jaką dysponuję to 700 złoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nówka czy używana ?

Z nowych to minimum GTX1050/GTX1050Ti , w twoim budżecie mieści się zwykły GTX1050 2GB , do modelu Ti z 4 GB VRAM trzeba by było dołożyć ze 100 zł .

 

Z używek albo GTX960 albo polować na GTX970 , opjonalnie R9 380 / 380X .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję Gigabyte 1050 2 GB G1.Sam mam taką.Depcze po piętach zwykłej GTX 1050 Ti.Przegrywa tylko tam gdzie 4 gb robi różnice co zależy od gry.Można kupić za 649 złotych plus dostawa.

https://proline.pl/gigabyte-geforce-gtx-1050-g1-gaming-2gb-gddr5-128bit-pci-e-gv-n1050g1-gaming-2gd-p948437

Co do TGX 1050 3 gb.Nie wiadomo ile będzie kosztować.Moim zdaniem może chodzić za 750 złotych zwykła stockowa wersja minimum.To na dziś przynajmniej.Z tego co widziałem kilka klatek więcej robi od 1050 2 gb stockowej i to nie zawsze a jest wyraźnie wolniejsza od 1050 Ti.Wciskana przez NV na siłę między 1050 a 1050 Ti.Nie kupiłbym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tesel napisał:

jakby nie patrzeć to niżej 1050Ti

nie ma co schodzić

Ten slogan był dobry kiedy GTX 1050 Ti kosztował uczciwe 600 złotych.Teraz to wywalanie od 150 do 200 złotych w błoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, sdfl napisał:

Nowej nie kupisz w cenie do 700zł. Ja bym powiedział, że przy tym cpu powyżej 1050Ti nie ma co mierzyć.

https://1050-sklep.com/index.php?id_product=726&controller=product&utm_source=google&utm_medium=pricewars2&utm_campaign=asus-geforce-gtx-1050-ti-strix-oc-4gb-gddr5

 

Jeszcze zależy co kto rozumie przez nowe, bo dla mnie to też jest nowe, jak ktoś ma w kompie Intel Core i3-2120 3.3GHz:

https://allegro.pl/msi-gtx-1050ti-gamingx-frozrz-4gb-oc-max-gwarancja-i7434098645.html

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miales taka karte co teraz jako uzywka ~200zl

https://www.techpowerup.com/gpudb/256/radeon-hd-6870

piekne tabelki :)

okazuje sie ze chcesz wydac 4xtyle na karte szybsza o ~50%

no to jak :P

nie ma nic w sklepach wlasnie ponizej pewnego poziomu.

rynek wtorny to zagadka, a zaufany handlarz pobiera zacne januszowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, sdfl napisał:

Tak właściwie HD6870 można osiągami porównywać do GT1030 który jest prawie dwa razy tańszy, ma 2 razy więcej pamięci i zużywa zaledwie 35W a nie 150W

Porównywałem HD6870 1GB vs RX460 4GB w starszych benchmarkach (np. StreetFighter 4 benchmark) i wydajność była podobna (na platformach z tym samym CPU i5 2400 i tyle samo RAM czyli 16GB). Biorąc pod uwagę, że RX460 jest dużo szybszy od GT1030, to HD6870 będzie również znacznie szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Kronan napisał:

Ten slogan był dobry kiedy GTX 1050 Ti kosztował uczciwe 600 złotych.Teraz to wywalanie od 150 do 200 złotych w błoto.

w ten sposób możesz sobie mówić że każda karta jest za droga - czyli być oderwanym od rzeczywistości - [nikt nie zmusza do kupowania]

jak autor chce sensownie pograc to poniżej Ti nie ma co patrzeć i żadne płacze tu nie pomogą

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak tesel pisze, musisz polować na 1050ti. Pomyśl też o wymianie CPU i przez jakiś czas pograsz całkiem komfortowo nawet w nowe tytuły w FHD. 

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie, że się podłączę pod temat z powodu podobnych bebechów i budżetu. Procesor i3 3220. Udało mi się kupić z pewnego źródła Gigabyte GTX 970 G1 Gaming 4GB za niecałe 800zł. Myślałem nad 1060, ale jednak przy tym procesorze nie widzę zbytnio sensu. Za to widzę sens w dołożyć różnicę do lepszego procesora. Co o tym sądzicie? Komp nie mój, tylko znajomego małolata, który lubi sobie pograć. Wcześniej miał startego radka 7770, który skutecznie mu to uniemożliwiał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli która to dokładnie karta z tych nowych ma podobną wydajność, 4 GB i nie kosztuje więcej, jak 800 zł? Ten GTX ma fabrycznie podkręcone zegary i podobno bije nowe karty z tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Setnik napisał:

Czyli kupiłeś kartę bez gwarancji o podobnej wydajność co karta z gwarancją w tej cenie

Sprecyzuj, czy chodziło o nówkę 1050ti 4g (750-850zł, używki 650zł+) czy o używkę 1060 3g (700-900zł). 1060 6G to używka 1000zł+.

Jeśli Setnikowi chodziło o 1060 3G, to pozostaje dylemat, czy 3G VRAMu wystarczy  do rozdzielczości 1920x1080 (zakładam że taki masz Wysio monitor).

Kwestia OC jest losowa, pewne karty (czy serie kart) są na ten proces bardziej podatne, inne mniej. Maxwelle (seria 9xx) bardziej zyskują po OC niż Pascale (seria 10xx).

Wydajnościowo z parametrów z pudełka prezentuje się to mniej więcej tak:

960 4G ~ 1050t 4G << 970 4G ~< 1060 3G < 1060 6G

Do zakupionej 970 przydałby się lepszy procesor niż i3 (2rdzenie / 4wątki) - zależnie od budżetu i potrzeb i5/i7 zablokowane (nic nie napisałeś o płycie)

 

 

Edytowane przez mrcszyman
edit. dopisek o 1060 6g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...