Skocz do zawartości
airborne82

Używanie stacji dokujacej do bootowania odpalania systemu z dysku. Problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak.
Mam od jakiegoś czasu stacje dokującą UNITEK Y-3032, chciałem jej używać do bootowania odpalania zainstalowanego na dysku systemu Win 7 lub Windows 10.
Wsadzam dysk do tej stacji który mam normalnie podpięty do swojego zestawu, wybieram bootowanie poprzez F11 - zaznaczam stacje dokujacą, jest widoczna, odpala system i BDOS, za szybko by odpisać numer błędu. Stacja podpięta pod USB 3.0, na USB 2.0 też te problemy.
Spróbowałem też z Win 10, by go zainstalować musze podepnąć spowrotem do swojego płyty głównej, gdyż nie ma możliwości instalacji systemu gdy dysk jest podpięty do stacji dokującej ( wyskakuje monit że nie ma możliwości instalacji na tym dysku, nie pamiętam czy z powodu braku sterowników dla nowego kontrolera IDE czy poprostu ten kontroler nie ma takiej możliwosci by instalowac na tym system i tym samym go odpalać.

O czymś zapomniałem? Może coś zapomniałem w BIOSie ustawić? Np AHCI? Win 7 mam zainstalowanego w trybie Legacy w mbr, jak dobrze pamiętam. Więc jest ustawione na IDE, czy przestawienie na AHCI coś da ? Czy trzeba robić nową instalacje ale od razu na ustawionym AHCI?

Czy takie stacje dokujące mają możliwość bootowania systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...