Skocz do zawartości
Krett777

Aktualizacja komputera.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedziałem gdzie napisać, więc jak złe miejsce proszę o przeniesienie.

Witam, kupiłem mój komputer kilka lat temu i piszę z prośbą do znawców o napisanie co, bądź czego nie wymieniać w aktualnym komputerze. Chciałbym zaktualizować obecne peryferia, ale z rozsądną ceną, żeby to niebyła cena z kosmosu. Dziękuje za wszystkie wypowiedzi, poniżej znajdują się specyfikacje mojego aktualnego komputera:

System : Windows 7 64bit

Karta graficzna : GeForce GTX 650 Ti BOOST 2GB

Procesor : Intel Core i5-4440, 3.1GHz

Płyta główna Gigabyte GA-B85-HD3

Ram : 8GB DDR3

Dysk : Jakiś HDD 1TB ( ale wydaje mi się że nie potrzebuje zmiany, jak już to raczej na jakiś SSD)

Jeśli inne informacje będą potrzebne pisać. Dzięki.

 

 

Edytowane przez Krett777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisales do czego ten komputer ma byc wykorzystywany, pominales zasilacz i przedewszystkim jaki masz budzet. Cep jest w porzadku, jesli grasz na tym komputerze to karta graficzna do wymiany. SSD rowniez da ci zauwazalnego "kopa".

Edytowane przez kelcior
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz MODECOM FELL PRO 620W

Komputer w wiekszym stopniu do gier

budzet do 1500-1700

ram 2 kosci po 4gb takty nie wiem jak sprawdzic, tak samo rewizji plyty

Edytowane przez Krett777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zostajesz na tym mobo to wymień ram na 2x8GB.

Proc możesz polować na i7-4790 bez K. Można dorwać w okolicy 600zł.

Grafy w tym budżecie raczej nie wymienisz.

 

Względnie całą kasę przeznacz na nowy GTX 1060 albo używany 1070 (choć ten prawie na pewno będzie po koparce).

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja:

GPU: http://www.krsystem.pl/palit_geforce_cuda_gtx1060_dual_6gb_ddr5_192bit_dvihdmi3dp_dos-item-44513.html?44028

SSD: http://www.krsystem.pl/adata_ssd_ultimate_su800_128gb_s3_560300_mbs_tlc_3d-item-47790.html

Zasilacz: http://www.krsystem.pl/zasilacz_silentiumpc_vero_l2_500w_80plus_bronze-item-50742.html

Za wszystko 1588 zł, mozesz pogrzebac w innych sklepach moze znajdziesz taniej. Ten Haswell jest ok, nie ma sensu go narazie wymieniac spokojnie wystarczy zeby napedzic 1060'tke. RAM tez powinien wystarczyc poki nie trzymasz w tle odpalonych gier i Chrome'a z 20 zakladkami. Ten SSD to IMO najlepszy wybór <200 zł.

Edytowane przez kelcior
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takiej kolejnosci: zasilacz -> karta graficzna -> SSD -> ew. nowa platforma / CPU / DDR4. Procesor ktory masz spokojnie wystarczy do 1060. Patrz post wyzej.

Edytowane przez kelcior
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...