Skocz do zawartości
Mati Speed

[2000] modernizacja komputer do internetu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam do zmodernizowania stary komputer, ponieważ zasilacz spalił płytę główną i kartę graficzną, ze starego zostaje tylko obudowa, reszta do wymiany.

Stary pc jest na socket 1156 z Intel I5 1156, pytanie czy warto go rozbudowywać czy może wymienić całość na coś współczesnego, w gre wchodzi tylko przeglądanie internetu, ewentualnie office, a w przyszłości może gry. Mam przykładową konfigurację, ale może w tej cenie znajdę coś lepszego ?

Procesor Intel Core i5-8400, 2.80GHz, 9MB, BOX

Płyta główna Gigabyte B360M D3H

Pamięć GoodRam IRDM X DDR4 2x4GB, 2666MHz, CL16 (IR-X2666D464L16S/8GDC)

Zasilacz Thermaltake TR2 450W Japan Cap (W0432NE)

Dysk SSD GoodRam IRDM GEN2 120GB SATA III 2.5" (IR-SSDPR-

Dysk Toshiba P300 - (HDWD110UZSVA)

Edytowane przez Mati Speed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając już ten stary CPU (???), to jeżeli ma to być komp do netu i programu biurowego, możesz śmiało brać i3 8100 zamiast 8400. Jeśli jednak miałby służyć też do grania (jakie gry?), to moim zdaniem warto zainterezować się R3 2400 R5 2400G, który to ma o wiele wydajniejsze GPU zintegrowane. Chyba że planujesz później dokupić osobne GPU do gier.

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli tylko CS, to R3 2400 R5 2400G powinien Ci wystarczyć. Możesz do takiego zestawu dokupić później dodatkowe GPU. Bierzesz wtedy jakąś płytkę na B360 i najlepiej szybsze pamięci (3000). Powinno wystarczyć nawet bez dodatkowego GPU. 

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co mu 8400+1030, skoro będzie miał to samo na R3 2400 R5 2400G? A możliwości rozbudowy nawet lepsze, bo AMD ma długo wspierać .

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, goral2099 napisał:

Tylko po co mu 8400+1030, skoro będzie miał to samo na R3 2400? A możliwości rozbudowy nawet lepsze, bo AMD ma długo wspierać .

Tobie chodzi o R5 2400G czy R3 2200G, bo się lekko pogubiłem w Twoich oznaczeniach.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stworzyłem nowy procesor rzeczywiście. O R5 2400G. :)

Już swoje błędy poprawiłem. Nie wiem czemu mi się ten błąd tak utrwalił. Jakaś pomroczność jasna. :)

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Zacznijmy od tego jaką Masz tą starą obudowę. Jak to jakiś karton no name, to kupił bym nową. Za 100-150zł kupisz przyzwoitą i przewiewną obudowę. Procesor pod przeglądanie internetu wystarczy Ci i3-8100. Polecam dokupić chłodzenie CPU Spartan 3. Zasilacz daj Pure Power 10 400w. Zasilacz Ci nawalił a Ty dalej chcesz kupić budżetówkę. Jak nie będziesz pakował grafiki mocniejszej od gtx-a 1060, to moc 400w spokojnie Ci wystarczy.   SSD Iridium Pro 240GB. Pomyślał bym również nad kartą graficzną. Z nowych GT1030 do Cs-Go wystarczy. Pod nowsze gry celował bym co najmniej w GTX1050/1060. Reszta zestawu z posta 1 bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście obudowa ma z dobre 10 lat jakaś tania budżetówka, może i warto byłoby ją wymienić. 

Co do procesora zastanawiam się nad AMD, kiedyś były nie polecane raczej bo się grzały i brały więcej prądu, teraz warto iść w AMD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dual Channel to rzeczywiscie dobry pomysl, co gorsza w Morelach nie maja tych Goodramow w konfiguracji 2x4GB a alternatywy sa mierne wiec moze jednak sproboj to zlozyc w Xkomie / innym sklepie, np. emag.pl (dawne agito)

Zasilacz jest ok.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W xkom też nie mają tych pamieci, co można wybrać alternatywnie zamiast tych Goodram ?

 

Jeszcze nie wiem jaka obudowa może coś lepszego polecacie żeby nie była duża ?

Edytowane przez Mati Speed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna alternatywa <400 zł. na Morelach to sa te Patrioty (napiecie 1.35V gdzie Goodramy to 1.2V, wiec zdecydowanie nie polecam) https://www.morele.net/pamiec-patriot-viper-4-ddr4-2x4gb-3000mhz-cl16-pv48g300c6k-768823/

14 minut temu, Mati Speed napisał:

W xkom też nie mają tych pamieci

https://www.x-kom.pl/p/426772-pamiec-ram-ddr4-goodram-4gb-3000mhz-irdm-x-black-cl16.html

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Zobacz obudowę Armis AR3 w wersji z oknem lub bez. 

Zarówno Crucial jak i Goodram robi dobre dyski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mati Speed napisał:

W xkom też nie mają tych pamieci, co można wybrać alternatywnie zamiast tych Goodram ?

Jak nie mają: GOODRAM 4GB 3000MHz IRDM X Black CL16 dodajesz dwie sztuki, żeby było 8GB.

4 minuty temu, pablo27 napisał:

Zarówno Crucial jak i Goodram robi dobre dyski.

Ale to nie znaczy że wszystkie modele od tych producentów są dobre.


BX300 moim zdaniem będzie lepszy od Goodrama 120GB

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...