Skocz do zawartości
ZekZpe

[1000PLN] komputer pod monitoring

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

przyszedł ten czas, że muszę zwiększyć ilość kamer na placu i boję się że moja stara i wysłużona i3 530 nie da rady już, przy 5ciu kamerach lubi się czasami zadławić

program na którym rejestruje to Xeoma, 1 dysk HDD 2TB

potrzebuję czegoś co mało prądu wciąga, a da radę obsłużyć do 8 kamer

myślałem na Pentiumem 4560, ma ktoś może jakieś inne pomysły? 
budżet to max do 1000zł, ale im mniej wydam tym lepiej, (dysk, budę, zasilacz mam)

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G4560 nie jest trochę szybszy niż stary I3 530 , ten Pentium jest sporo szybszy niż I3 5xx .

I3 5xx to generacja Nehelem , przy przejściu na SB w niektórych zastosowaniach procki zyskiwały 50-60 % wzrostu wydajności , do tego kilka-kilkanaście % wzrostu przy przejściu z SB na Haswella i potem z Haswella na Skylake .

Choć jak inwestujesz w nowy sprzęt to lepiej iśc w kierunku I3 8100 + płyta na H310 / B360 .

Pytanie co tak na prawdę niedomaga w obecnym kompie - procek , pamięc czy dysk .

Jakie masz teraz ustawienia - jaka rozdziałka , jaki sposób kodowania ( NJPEG , MPEG-4 czy H264 ) , ile fps oraz bitrate ( tylko przy H264 ) .

720P@25 fps i 1 mbps przy kodowaniu H264 przy 5 kamerach powinno działać na starym Q6600 , zmiana bitrate na 2 mbps zmienia nieco wymagania dot. procka - zamiast Q6600 w minimalnych jest Q9xxx .

Dopiero przy bitrate 4mbps w wymaganiach minimalnych pojawia się Xeon E3 czy FX 8xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mam na POE, a ceny rejestratorów z POE też są gdzieś w tym przedziale, kolejną sprawą Xeoma ma kilka bajerów które mi są czasem potrzebne, ale sprawa chyba mi się rozwiązała już, bo znalazłem optiplexa na i5 4570 za 600pln :D

 

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już masz na POE, to po co Ci rejestrator na PoE?

Po prostu podłączasz zwykły rejestrator do switcha.

Np.: https://www.eltrox.pl/monitoring/monitoring-ip/rejestratory-ip/rejestrator-ip-dahua-nvr4216-4ks2.html

Ja już przetestowałem różne wersje rejestratorów i ostatecznie te dedykowane okazały się najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...