Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ZekZpe

[1000PLN] komputer pod monitoring

Polecane posty

Cześć,

przyszedł ten czas, że muszę zwiększyć ilość kamer na placu i boję się że moja stara i wysłużona i3 530 nie da rady już, przy 5ciu kamerach lubi się czasami zadławić

program na którym rejestruje to Xeoma, 1 dysk HDD 2TB

potrzebuję czegoś co mało prądu wciąga, a da radę obsłużyć do 8 kamer

myślałem na Pentiumem 4560, ma ktoś może jakieś inne pomysły? 
budżet to max do 1000zł, ale im mniej wydam tym lepiej, (dysk, budę, zasilacz mam)

dzięki

G4560 jest tylko trochę szybszy od i3 530, z 8 kamerami również może sobie nie poradzić. Z nowych myślę, że dobrym wyborem byłby i3 8100

• Downvote 1

G4560 nie jest trochę szybszy niż stary I3 530 , ten Pentium jest sporo szybszy niż I3 5xx .

I3 5xx to generacja Nehelem , przy przejściu na SB w niektórych zastosowaniach procki zyskiwały 50-60 % wzrostu wydajności , do tego kilka-kilkanaście % wzrostu przy przejściu z SB na Haswella i potem z Haswella na Skylake .

Choć jak inwestujesz w nowy sprzęt to lepiej iśc w kierunku I3 8100 + płyta na H310 / B360 .

Pytanie co tak na prawdę niedomaga w obecnym kompie - procek , pamięc czy dysk .

Jakie masz teraz ustawienia - jaka rozdziałka , jaki sposób kodowania ( NJPEG , MPEG-4 czy H264 ) , ile fps oraz bitrate ( tylko przy H264 ) .

720P@25 fps i 1 mbps przy kodowaniu H264 przy 5 kamerach powinno działać na starym Q6600 , zmiana bitrate na 2 mbps zmienia nieco wymagania dot. procka - zamiast Q6600 w minimalnych jest Q9xxx .

Dopiero przy bitrate 4mbps w wymaganiach minimalnych pojawia się Xeon E3 czy FX 8xxx

Wszystkie kamery są IP, a mi nie leży to że przy 5ciu kamerach na podglądzie na żywo, lubi klatkować obraz, tzn może nie mi, bo ja tam nie siedzę, ojciec strasznie marudzi

720@25 h264

Dlaczego nie kupisz sobie dedykowanego rejestratora do kamer IP?

Od siebie polecam Dahua, nieco gorzej (moim zdaniem) wypadają natomiast rejestratory HikVision.

Wszystko mam na POE, a ceny rejestratorów z POE też są gdzieś w tym przedziale, kolejną sprawą Xeoma ma kilka bajerów które mi są czasem potrzebne, ale sprawa chyba mi się rozwiązała już, bo znalazłem optiplexa na i5 4570 za 600pln :D

Michał

Skoro już masz na POE, to po co Ci rejestrator na PoE?

Po prostu podłączasz zwykły rejestrator do switcha.

Np.: https://www.eltrox.pl/monitoring/monitoring-ip/rejestratory-ip/rejestrator-ip-dahua-nvr4216-4ks2.html

Ja już przetestowałem różne wersje rejestratorów i ostatecznie te dedykowane okazały się najlepsze.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Aktualności

Artykuły

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.