Skocz do zawartości
adasiek

Zestaw do pracy pod 3 monitory, budżet nieograniczony

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

1. Komputer będzie brany na firmę, co daje mi około 30% zniżki i warto wziąć to pod uwagę. Budżet nieograniczony, ale nie chcę bez sensu wydawać

2. Zestaw w założeniu na długie lata. Pracować będę na 2-3 monitorach (samsung s24f356fhu xen).

3. Procesor: Będę podkręcał. Jako, że komputer nie będzie wykorzystywany do gier, jestem zdecydowany na AMD a nie Intela. Na tą chwilę wydaje mi się, że 2700x jest najlepszą opcja, ponieważ w wielu artykułach widziałem różne opinie na temat wyboru pomiędzy 1700/1700x/2700/2700x, a skoro mam na wszystko zniżkę 30% to różnice w PLN się zmniejszają, więc 2700x wydaje się najlepszą opcją. 

4. Chłodzenie, jest potrzebne poza fabrycznym? 

5. Co do płyty głównej, nie wiem czy jest sens w x370, skoro nie będę grał i wykorzystywał komputer do pracy. Na korzyść x370 przemawia jednak że mam zniżkę 30%, więc różnica w PLN jest mniejsza. Tutaj potrzebuję pomocy.

6. Zasilacz wziąłbym z gwarancją n 120 miesięcy skoro komputer ma być na wiele lat.

7. Do tego dysk HDD 1TB , SSD NVMe 256GB, 16 GB RAM i obuduwa. Wygląd nie ma znaczenia.

8. Karta graficzna, jakaś żeby zapewniała komfortową pracę na 3 monitorach, jak pisałem nie gram w gry.

 

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to mało powiedziałes co chesz i do czego toto miałoby być

na pewno procek wyrobi?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie wykorzystywany do pracy jako programista.

Do tego czy procek wyrobi, to jak się pytasz nieironicznie, to wyrobi.

A chcę do równoległej pracy na 3 monitorach. Co do programów to jak jak nie jesteś programistą to nic Ci nie powie, a jak jesteś to i tak wiesz ;) Ogólnie potrzebuję wielowątkowego procka, karta graficzna nie będzie obciążana i 16GBram.

Edytowane przez adasiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o to czy Twoje programy lubią się z AMD

druga spraw jak wiele wątków to może "tredriper" skoro masz kasę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, adasiek napisał:

3. Procesor: Będę podkręcał. Jako, że komputer nie będzie wykorzystywany do gier, jestem zdecydowany na AMD a nie Intela. Na tą chwilę wydaje mi się, że 2700x jest najlepszą opcja, ponieważ w wielu artykułach widziałem różne opinie na temat wyboru pomiędzy 1700/1700x/2700/2700x, a skoro mam na wszystko zniżkę 30% to różnice w PLN się zmniejszają, więc 2700x wydaje się najlepszą opcją.

Nie rozumiem Twojego toku myślenia- skoro masz 30% zniżki (bo minus VAT i minus dochodowy=nawet więcej niż 30% ), to raczej nie ma znaczenia czy kupisz Intela czy AMD, bo w obu przypadkach "zniżka" jest taka sama.

43 minuty temu, adasiek napisał:

4. Chłodzenie, jest potrzebne poza fabrycznym? 

Tak

44 minuty temu, adasiek napisał:

5. Co do płyty głównej, nie wiem czy jest sens w x370, skoro nie będę grał i wykorzystywał komputer do pracy. Na korzyść x370 przemawia jednak że mam zniżkę 30%, więc różnica w PLN jest mniejsza. Tutaj potrzebuję pomocy. 

Na B350 też obowiązuje zniżka :o)

45 minut temu, adasiek napisał:

8. Karta graficzna, jakaś żeby zapewniała komfortową pracę na 3 monitorach, jak pisałem nie gram w gry.

To wystarczy i GT1030.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD ponad Intelem wybrałem przez 8 vs 6 rdzeni a nie pieniążki. Wydajność na poziomie AMD Ryzenów mi wystraczy.

Wiem, że na B350 też jest odliczenie, ale po prostu różnica w PLN staje się mniejsza pomiędzy płytami i bardziej opłacalne może być dopłacić różnicę, stąd pytam czy jest realny sens,

 

Edytowane przez adasiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2018 o 08:16, sdfl napisał:

Fajny zestaw tylko zasilacz Seasonic 650W Focus Plus 80 Plus Gold BOX https://www.x-kom.pl/p/399201-zasilacz-do-komputera-seasonic-650w-focus-plus-80-plus-gold-box.html z 120 miesięcy gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem w tamtym roku komputer z podobnym przeznavczeniem (ten z sygnatury) i po tym czasie bym dokonał takich zmian:

-rezygnacja z 3 monitorów 24'' 1080p na rzecz 2 28'' 4K

-Karta graficzna zostałaby zmieniona z Radeona RX 460 na coś z rodziny FirePRO (teraz radeon PRO chyba) bo jednak sterowniki robią różnicę jeśli nie gramy. 

-Inny ram(mój dało się ustawić na max 2990 czy coś koło tego przy CL 15 co nie jest zbyt fajnym wynikiem)

-Dysk NVME Samsung 960 Evo to nie jest najlepszy wybór do takich zastosowań o ile naprawdę od niego zależy wydajność(u mnie potrafi zwolnić po 2-3 minutach intensywnego wykorzystania)

 

Co na plus:

-Wyciszona obudowa (praktycznie nic nie słychać)

-Potężne chłodzenie w którym poszedłem w cisze a nie wydajność

-Kosztem emperatur ustawiłem krzywą wentylatorów tak aby procesor trzymał temperatury około 70-75 stopni

-Kilka wirtualnych maszyn i otwarte 4 IDE plus debugowanie i kompilacja nie robią na procesorze wrażenia

-Ilość pamięci RAM pewnie wystarczy jeszcze na kilka lat (aktualnie dochodzę maks do 40 GB zużycia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...