Skocz do zawartości
Beged

Włączenie komputera za pomocą klawiatury nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie drodzy Forumowicze,

Od jakiegoś czasu (dawno, nie wiem z jaką zmianą w systemie/aktualizacją mogę to powiązać) opcja uruchamiania komputera poprzez wciśnięcie klawisza klawiatury bądź myszki przestała działać. 
Płyta główna to ASRock Z170 Extreme 4, system Windows 10 Pro. Oczywiście odpowiednie opcje w UEFI są włączone (USB Keyboard/Remote Power On, Mouse Power On). Deep Sleep wyłączone. W menadżerze urządzeń Windows, w ustawianiach zarządzania energią myszek, klawiatur i urządzeń HID wyłączyłem opcję wyłączenia urządzeń w celu oszczędzenia energii i włączyłem opcję zezwalania na włączenie komputera urządzeniu. Na tym skończyły mi się pomysły. Jeżeli ktoś spotkał się kiedykolwiek z podobnym problemem, bądź ma jakiekolwiek sugestie, będę wdzięczny za pomoc.

Co ciekawe, w momencie kiedy odłączę zasilanie od PC i włączę je ponownie, mogę, ale tylko jednorazowo włączyć komputer za pomocą myszki/klawiatury. Jeżeli po takim włączeniu, wyłączę system normalnie i nie odłączę zasilania, to funkcja przestaje działać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...