Skocz do zawartości
zuroslawski

Laptop Asus R700VJ i3-3110M - co zmodernizować aby poprawić szybkość?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Posiadam w swoim uzytkowaniu laptopa Laptop Asus R700VJ i3-3110M 8GB 500 GT635. W ostatnim czasie Laptop mocno zwolnil tak ze Windows uruchamia sie bardzo dlugo. Ogólnie mimo oczyszczania systemu komputer już nie ten jak po zakupie 6 lat temu. Chcialbym go troche zmodernizowac aby tchnac w niego troche zycia i szybkosci. Co moglbym zrobic i co do niego dolozyc? 

Podejrzewam że w grę wchodzi wymiana RAM tylko czy dokładać do 16 GB czy te 8 GB wystarczy? 

Druga rzecz to wymiana dysku na SSD ale posiadam miejsce na drugi dysk? Jeśli mogę zostawić stary dysk i tylko dołożyć dysk SSD to co będzie mi potrzebne do montażu bo z opisu wynika że nie mam elementów montażowych.? 

Co jeszcze mógłbym zrobić aby przyspieszyć jego pracę oprócz tych dwóch rzeczy? 

Proszę o pomoc wraz z propozycjami doboru osprzętu. 

Parametry mojego laptopa: 

Procesor: Intel Core i3-3110M (2 rdzenie, 2.40 GHz, 3 MB cache) 

Chipset:Intel HM76 Express Chipset 

Zainstalowana ilość pamięci RAM: 8192 MB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz) 

Maksymalna obsługiwana ilość pamięci RAM: 16 GB 

Ilość gniazd pamięci (ogółem / wolne): 2/0 

Dysk twardy: 500 GB SATA 5400 obr. 
Możliwość montażu drugiego dysku twardego (brak elementów montażowych) 

Karta graficzna: NVIDIA GeForce GT 635M + Intel HD Graphics 4000 

Wielkość pamięci karty graficznej: 2048 MB GDDR3 (pamięć własna) 

Dołączone oprogramowanie: Partycja recovery (opcja przywrócenia systemu z HDD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może koledze modernizacja sprzętowa pomyliła się z modowaniem sprzętu ( WC , katody , customowe budy etc. ) .

Co do samych zmian - na pierwszy ogień to SSD 120-256 GB + obecny HDD albo dołożyć do SSD 480-512 GB i zastapić nim twardziela .

Potem klonowanie OS ( ew. instalacja na czysto ) i sprawdzić jak działa komp , potem dalsze zmiany

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...