Skocz do zawartości
zuroslawski

Laptop Asus R700VJ i3-3110M - co zmodernizować aby poprawić szybkość?

Polecane posty

Witam 

Posiadam w swoim uzytkowaniu laptopa Laptop Asus R700VJ i3-3110M 8GB 500 GT635. W ostatnim czasie Laptop mocno zwolnil tak ze Windows uruchamia sie bardzo dlugo. Ogólnie mimo oczyszczania systemu komputer już nie ten jak po zakupie 6 lat temu. Chcialbym go troche zmodernizowac aby tchnac w niego troche zycia i szybkosci. Co moglbym zrobic i co do niego dolozyc? 

Podejrzewam że w grę wchodzi wymiana RAM tylko czy dokładać do 16 GB czy te 8 GB wystarczy? 

Druga rzecz to wymiana dysku na SSD ale posiadam miejsce na drugi dysk? Jeśli mogę zostawić stary dysk i tylko dołożyć dysk SSD to co będzie mi potrzebne do montażu bo z opisu wynika że nie mam elementów montażowych.? 

Co jeszcze mógłbym zrobić aby przyspieszyć jego pracę oprócz tych dwóch rzeczy? 

Proszę o pomoc wraz z propozycjami doboru osprzętu. 

Parametry mojego laptopa: 

Procesor: Intel Core i3-3110M (2 rdzenie, 2.40 GHz, 3 MB cache) 

Chipset:Intel HM76 Express Chipset 

Zainstalowana ilość pamięci RAM: 8192 MB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz) 

Maksymalna obsługiwana ilość pamięci RAM: 16 GB 

Ilość gniazd pamięci (ogółem / wolne): 2/0 

Dysk twardy: 500 GB SATA 5400 obr. 
Możliwość montażu drugiego dysku twardego (brak elementów montażowych) 

Karta graficzna: NVIDIA GeForce GT 635M + Intel HD Graphics 4000 

Wielkość pamięci karty graficznej: 2048 MB GDDR3 (pamięć własna) 

Dołączone oprogramowanie: Partycja recovery (opcja przywrócenia systemu z HDD)

• Downvote 2

Zdaje się że komputer mógł zostać zawirusowany lub powoli pada dysk twardy. Możesz spróbować wykonać defragmentację, przeskanować w poszukiwaniu wirusów, sprawdzić programem diagnostycznym stan dysku np. HD Tune. Do przyspieszenia komputera zacząłbym od zainwestowania w SSD 

Co ten temat ma wspólnego z działem o modyfikacjach?

Przypomnę, że to o modding chodzi... :D

Może koledze modernizacja sprzętowa pomyliła się z modowaniem sprzętu ( WC , katody , customowe budy etc. ) .

Co do samych zmian - na pierwszy ogień to SSD 120-256 GB + obecny HDD albo dołożyć do SSD 480-512 GB i zastapić nim twardziela .

Potem klonowanie OS ( ew. instalacja na czysto ) i sprawdzić jak działa komp , potem dalsze zmiany

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Aktualności

Artykuły

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.