Skocz do zawartości
gladki8

ADATA SSD SU800 znika w systemie

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Posiadam sprzęt:

Płyta: GIGABYTE GA-B85M - D3H

Procesor: Intel i5 4590

Grafika: MSI GTX 1060 6GB

Pamięć: 2 x 8 gb DDR3 GOODRAM 1600 MHz Play CL10

Dysk: SSD Crucial 120 GB postawiony WINDOWS 10 x64

Dysk: Samsung 500 GB SATA

Dysk: SSD ADATA SU800 256

Zasilacz: Corsair VS 650W

Obudowa: Gladius M30

 

Monitor LG 22MT44DP

Mam problem z dyskiem SSD ADATA. Dysk kupiłem w lutym tego roku. Zainstalowane na nim były gry i programy. Wszystko grało super. Początkiem czerwca podczas grania system (wtedy Win 7) złapał zawiechę. Po restarcie nie było widać ani w systemie ani w Biosie dysku ssd ADATA. Po sprawdzeniu na innym komputerze okazało się że nie reaguje i poszedł na gwarancję (NEO24). Końcem czerwca z gwarancji wrócił nowy dysk (oryginalnie zamknięte pudełko, inny nr seryjny). W poprzednią sobotę instalowałem robiłem format z przesiadką na WIN 10. System na dysku Crucial - ADATA przeznaczona tak jak poprzednio na gry i programy. Po instalacji systemu instalowałem m.in. Origina i dysk zaczął wariować. Gdy jest w użyciu (instalacje) po 2-3 minutach wiesza się i całkowicie znika z systemu. Po restarcie nie ma go także w Biosie. Pomaga wypięcie kabla zasilającego na moment. Jak go wczyta to dane nie znikają ale kolejna próba instalowania cokolwiek na nim przynosi te same skutki. Chwilowe zawieszenie się komputera i zniknięcie dysku.

Próbowałem:

- zamiana kabli SATA i na płycie i przy dyskach - nie działa (Crucial działa tak samo na każdym z kabli)
- zamiana zasilania - nie działa
- aktualizacja BIOS nie pomogła
- próbowałem wgrać nowy frimware od ADATY i pojawia się komunikat FLASHID.bin not exist! Initial card failed (przy próbie aktualizacji z USB- ADATA TOOLBOX SSD) lub komunikat cannot update poprzez Fieled Updater

Czy jest na to jakiś sposób czy znów gwarancja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...