Skocz do zawartości
web1337

[3500zł] Komputer do gier i kilka pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do kupna nowego komputera ale mam kilka wątpliwości odnośnie zestawu nad którym się zastanawiam. Komputer będzie wykorzystywany głównie do gier, filmów i przeglądania internetu. Mój maksymalny budżet to 3500zł. Dodam że jestem osobą która raczej rzadko wymienia coś w komputerze i przyda mi się zestaw który jak najdłużej mi posłuży.

Zestaw:
Procesor: Intel Core™ i5-8600 (920zł)
GPU: MSI GeForce GTX 1060 ARMOR OCV1 (1300zł)
Płyta główna: Gigabyte B360M D3H (343zł)
Ram: Patriot Viper 4 Series, DDR4 8GB (2x4GB) 3000MHz (386zł)
Zasilacz: Fortron Hydro 500W (249zł)
SSD: GOODRAM SSD IRDM Pro 2,5" 240GB (275zł)
Razem: 3473zł
HDD i obudowy nie wliczam

Generalnie zastanawiam się nad czterema opcjami:
1. Czy nie lepiej kupić tańszego I5 i8400 i upolować na allegro np. jakąś używkę GTX 980TI i dokupić mocniejszy zasilacz?
2. Analogicznie do pkt pierwszego tylko z RX580 bo widzę że jest w podobnych cenach do GTX1060.
3. A może ogólnie dobrze będzie zmienić ten zestaw i kupić np procesor AMD i inną płytę główną?
4. I tak ogólnie czy jest sens dopłacania tych ~200zł do I5 i8600 zamiast I5 i8400? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

1. Możesz kupić taniej i5-8400. Na używkę 980Ti raczej bym się nie napalał. 

2. Zależy w jakie gry grasz (tytuły). Dla siebie brał bym 1060-tkę.

3. Nie ma sensu zmieniać zestawu, ponieważ i5 jest bdb cpu. 

4. Opłacalność tego dopłacania stoi dla mnie pod? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

 Ja miałem tak, że pomylili adres dostawy i komputer krążył w aucie firmy kurierskiej kilka dni. Na szczęście dotarł cały. Też się zastanawiałem czy na drogach pełnych wybojów nic nie stanie się z chłodzeniem które waży prawie klocka i czy karta graficzna nie wyłamie slotu, ale na szczęście nic się nie stało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...