Skocz do zawartości
M.Mountain

Ile kosztował MSI GTX 1060 3GB GAMING X ?

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, radiergummi napisał:

Kupno wersji 3GB to wyrzucenie pieniędzy w błoto.

Uzasadnij
Bo dla tych 3 gier, w których jest między 3GB a 6GB zauważalna różnica (a w które nie gram) , to nie warto mi dać te 200-300zł więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w co grasz, więc to ty sam sobie uzasadniaj, ale ja podam przykład World of Tanks, gdzie w niedawno dodanym trybie Linia Frontu zajmował cały VRAM czyli 4 GB przy moim RX470 i ewidentnie potrzebował więcej bo gra haczyła przy przechodzeniu miedzy strefami, a użycie GPU było na zwykłym poziomie.

Ale rób jak tam uważasz. Zresztą nie podałeś reszty kompa, a tam pewnie i tak czeka więcej wąskich gardeł niż VRAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że to różnica około 100 złotych więc biorąc po uwagę na przykładzie takiej podstawowej GTX 1050 Ti za normalnych czasów chodzące za 600 złotych jakoś dojdziesz ile kosztowała GTX 1060 3 GAMING X GB za normalnych czasów.Powodzenia z obliczeniami :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc

 

8 godzin temu, radiergummi napisał:

Ale rób jak tam uważasz. Zresztą nie podałeś reszty kompa, a tam pewnie i tak czeka więcej wąskich gardeł niż VRAM.

i5-8400 | Gigabyte Z370 AORUS ULTRA GAMING | GOODRAM 2x4GB 2800MHz | SSD SAMSUNG 860 EVO 250GB | 1TB HDD WD BLUE | SilentiumPC RG4TF | FERA 3 V2

Powodzenia w szukaniu wąskiego gardła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, radiergummi napisał:

Jakbyś nie wydał bez sensu kasy na tego Gigaszita to byś teraz przebierał w normalnych kartach.

Ty to się do wszystkiego czepiasz...
A tę płytę kupiłem za 500zł

 

Edytowane przez M.Mountain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie to że się Radier czepia tylko stwierdza fakty. Kupowanie 3GB GTX 1060 nie ma większego sensu. Samo to że o nim wspomniałeś mogło sugerować, że resztę sprzętu raczej masz leciwą. Ale jednak nie.  No i tu z kolei w drugą stronę, bo branie karty z tak małą ilością VRAM do takiego sprzętu to też nie jest rozsądna inwestycja. Nawet jak dla paru gier, które uważasz, że nie pobiorą wiecej VRAM. Odkładaj i kup coś konkretnego z m.in 4 GB VRAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zaznaczyć, że ten temat nie miał na celu analizy jaką kartę mam wybrać. Dlatego też nie omawiałem moich przyszłych planów związanych ze sprzętem...

Aktualnie nie posiadam ŻADNEJ karty graficznej. Dlatego chciałem kupić GTX 1060 3GB ( nie przepłacając przy tym), który jeśli zadowoliłby mnie, to zostałby ze mną dłużej, jeśli nie przesiadłbym się na lepszy model, bądź nową generację.

 

13 godzin temu, radiergummi napisał:

Jakbyś nie wydał bez sensu kasy na tego Gigaszita to byś teraz przebierał w normalnych kartach.

Po tej wypowiedzi po prostu odczułem, że Radier chce doszukać się dziury w całym, aby wyjaśnić mi w jakikolwiek sposób, że dokonuję złego wyboru.

 

W temacie jestem już trochę czasu, ponieważ tak się złożyło, że kiedy postanowiłem zmodernizować swój komputer i na poważnie zainteresować się sprzętem zaczął się szał kryptowalut. I naprawdę, wierzcie mi, jestem w stanie dobrać sprzęt do swoich potrzeb i możliwości.

Edytowane przez M.Mountain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do autora tematu: nie ma co się cisnąć, bo Ci ludzie dobrze radzą.  Do tego sprzętu naprawdę warto wsadzić minimum 1060 6GB lub RX580. Wtedy będzie w miarę zrównoważony. No ale Twój sprzęt, Twoja kasa. :)

A jeżeli chodzi o przepłacanie, to w tym momencie przepłacisz praktycznie za każdą, może poza najniższym segmentem.

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty jesteś zwykłym gimbusem. Z tego szybko się nie wyrasta nawet majac 22 lata. Przekonałem się  nie raz np w pracy wśród młodych zapewne z twojego pokolenia jacy są po prostu głupi... 

 

Miałem okazję poznać Radier'a osobiście i zapewniam cie, że nie jest on żadnym fanbojem co dostaje od kogoś za to kasę. Takich to szukaj  w dziale laptopy. Dużo tam partnerów X-koma... 


Co do GIGABYTE - TO BYŁ DOBRY KIEDYŚ... Tak jak ASUS zresztą, SEAGATE... i jeszcze parę innych firm z branży komputerowej.  ASRock, MSI z tych firm  głównie bym  brał na dzień dzisiejszy. Ale nie znaczy to, że Gigabyte jest złą firmą. I że  nie warto od nich kupować. Owszem można, ale są lepsze modele i firmy. 

 

Autor tematu nie może zrozumieć, że kartę graficzną trzeba kupować raz a porządnie z zamiarem jej ew. odsprzedaży.  Tak by to było najbardziej opłacalne w  DANEJ CHWILI.  A GTX 1060 w wersji 3GB nie jest obecnie opłacalne.  Nie wiem czy dobrze doradzam. Staram się. Podobnie jak  inni użytkownicy co skończyli już dawno po 30 lat... Pozdrawiam. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Devil napisał:

  Autor tematu nie może zrozumieć, że kartę graficzną trzeba kupować raz a porządnie z zamiarem jej ew. odsprzedaży.  Tak by to było najbardziej opłacalne w  DANEJ CHWILI.  

To co poleciłbyś mi zrobić przy aktualnej sytuacji na rynku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo się  nie zmieni. A przynajmniej nie od razu. Możesz ew. poczekać na premierę nowych kart od Nvidii i przemęczyć się na integrze.  Ale kiedy one się pojawią (realnie w sklepach) to nie wiadomo. I jak to wpłynie na ceny obecnych kart od GTX 1060 6GB w górę. Możesz też   po prostu szukać okazji na GTX 1060 w wersji 6GB, ale  używaną.  Ja tam 3GB bym nie brał, ale to już Twoja decyzja. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na gwarancji trzeba szukać. Możesz odesłać bezpośrednio do sklepu mając fakturę.  Niestety ceny nowych kart są jakie są. Ale popyt na kryptowaluty raczej spadł  i nie zanosi się na taki boom jaki był. Więc ceny raczej nie wzrosną, ale też niekoniecznie muszą spaść. Nawet po premierze nowych kart. Nvidia na początek może wypuścić tylko odpowiedniki GTX 1070 i 1080.  Podejrzewam, że najpierw wyjdzie GTX 1180, a chwile potem GTX 1170.  Dopiero potem wyjdzie GTX 1160 i np GTX 1180Ti. Ale tego nie jestem pewien oczywiście. Tak tylko zgaduje sugerując się wcześniejszymi premierami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...