Skocz do zawartości
RYCHU_WDZ

Wybór procesora do pracy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Amatorsko zajmuje się stronami internetowymi, zarządzaniem bazą danych, programowaniem (C++,  C#, Java) oraz modelowaniem (czasami usiądę do Unity). Korzystam z takich programów jak XAMPP, Visual Studio 2017, IntelliJ, Sublime Text 3, Blender i do tego zazwyczaj dochodzi mnóstwo otwartych kart w Chromie. Jaki procesor powinienem wybrać do moich zainteresowań ? Wielowątkowy czy może z mocnym pojedynczym rdzeniem ? 

Dodam że na nowej jednostce centralnej mam zamiar grać w nowsze gry typu AC: Origins, Far Cry 5, BF1, Hitman 2, GTA 5. Całość zestawu może kosztować maksymalnie 5100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz czy chcesz zestaw do OC, czy wszystko ma pracować stock? Napisz jakie mają być dyski SSD/HDD? Jaka pojemność dysków potrzebna? Jaki będzie monitor czy FHD, czy wyższa rozdzielczość? Odnośnie gier, czy musi być nie mniej jak 60fps, czy spadki poniżej są akceptowalne? Czy system operacyjny trzeba kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC może być, dyski mam wybrane Toshibe P300 1TB i Premier Pro SP920 128GB, monitor full hd, jeśli chodzi o fps to minimum 70 bez spadków poniżej 60, tak żebym za 2 lata nie miał problemu ustawienia maksymalny ustawień graficznych w nowszych grach, systemu nie będę kupował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokusiłem się o złożenie własnych zestawów

https://www.morele.net/inventory/info/1b8a92ed/

https://www.morele.net/inventory/info/b491b80d/

Stawiam też na jakość podzespołów, nie na czystą wydajność. Płyta która wybrałeś jest troche biedna, już widze jak topi mi się sekcja zasilana przy tej i7, kodek dźwiękowy 887 - dla mnie nie do przyjęcia - tylko 1220, no i karta  - w tym zestawie wydaje mi się że bedzie bottleneckiem, z tego co widziałem karty z tej serii są głośne a także stawiam na kulturę pracy - dlatego  w moich zestawach mam gaming x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest bo czesto slucham muzyki przy programowaniu :)

Pytanie dalej dotyczy procka do pracy

Oczekiwalem prostej odpowiedzi typu intel bo ma mocny pojedynczy rdzen / amd bo wielowatwielowatk. Jesli istnieje taka mozliwosc 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie do takie samego wniosku doszedlem jakis czas temu ale potem sobie pomyslalem ze intel moze nie wyrobic jak odpale ze 3 programy w tym emulator serwera i 8 kart w chromie

Dlatego zalozylem ten temat

Nie wiem czy widziales te zestawy ktore  wyslalem ale wybor wacha sie miedzy ryzenem 5 2600 a i5 8400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27
58 minut temu, sdfl napisał:

ode mnie taka propozycja https://www.x-kom.pl/lista/3qjj0pti2

[edit] aa no to komputer bardziej typowo pod gry potrzebujesz

Zasilacz o mocy 650w zupełnie nie jest potrzebny pod zestaw który podczas obciążenia nie pobierze więcej jak 250w. 500-550w wystarczy z zapasem. Obudowa AR1 jest mała i ma tylko jeden tylny wentylator 80mm a co za tym idzie karta 1060 mogła by podczas grania być głośna, bo wiatraki zwiększały by obroty, aby zrzucić temperaturę.  Znacznie lepszym wyborem była by większa AR3. Na płycie B360 ram nie pójdzie wyżej niż 2666MHz. Poponował bym zmienić płytę na najtańszą Z370. Reszta ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27
55 minut temu, RYCHU_WDZ napisał:

Pokusiłem się o złożenie własnych zestawów

https://www.morele.net/inventory/info/1b8a92ed/

https://www.morele.net/inventory/info/b491b80d/

Stawiam też na jakość podzespołów, nie na czystą wydajność. Płyta która wybrałeś jest troche biedna, już widze jak topi mi się sekcja zasilana przy tej i7, kodek dźwiękowy 887 - dla mnie nie do przyjęcia - tylko 1220, no i karta  - w tym zestawie wydaje mi się że bedzie bottleneckiem, z tego co widziałem karty z tej serii są głośne a także stawiam na kulturę pracy - dlatego  w moich zestawach mam gaming x

Bardziej szedł bym w stronę Intela. Zasilacz zmień na Seasonic Focus 550w 80+Gold. Ma 10lat gwarancji i pół-pasywny tryb. Płyta B360 zdecydowanie przepłacona. Za około 500zł dostaniesz płytę Z370 z integrą dźwięku alc-1220. Karta graficzna 1070 JetStream wyjdzie taniej. Dołożył bym też do większego SSD 240GB. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27
Dnia 14.07.2018 o 12:36, sdfl napisał:

ten zasilacz był jednym z najtańszych z certyfikatem bronze plus gold oraz mial o wiele dluzsza gwarancje od podobnego silentium, karty 1060 nie maja wysokiego tdp ich glosnosc jest raczej spowodowana ich wlasna konstrukcja, doborem wentylatorow i oprogramowaniem, wiem ze na plycie b360 ram nie pojdzie wyzej jak 2666 ale wystarczy spojrzec na oferte sklepu w jakich cenach sa ramy od 2666mhz. wymiana plyty nie miescila sie w budzecie z reszta ten zestaw i tak mijal sie z realnymi oczekiwaniami autora tematu

Dobrze, tylko ten zasilacz jest jeszcze o mocy 450, oraz 550w. Niezależnie od mocy Seasonic daje na Focusa 10 lat gwarancji. Zawsze lepiej dopłacić do lepszej obudowy - nawet pod kartę 1060, no chyba że obudowa ma być pod zestaw multimedialny. Pewnie jak ram 3000Mhz jest tańszy to nie ma co przepłacać za 2666MHz, bo ten 3000Mhz pójdzie na B360 na 2666Mhz.

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, pablo27 napisał:

Bardziej szedł bym w stronę Intela. Zasilacz zmień na Seasonic Focus 550w 80+Gold. Ma 10lat gwarancji i pół-pasywny tryb. Płyta B360 zdecydowanie przepłacona. Za około 500zł dostaniesz płytę Z370 z integrą dźwięku alc-1220. Karta graficzna 1070 JetStream wyjdzie taniej. Dołożył bym też do większego SSD 240GB. 

50 watow starczy w zapasie ? Nie lepiej wziac 100w w zapasie i certyfiakt 80+ silver?

Wiekszy ssd nie potrzebny mi 

Nie znajde plyty za 500 z 1220 na z370

Chyba jednak wole gaming x bo tu jestem zapewniony o wysokiej jakosci karty ( i jest cicha)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O chlodzenie sie nie martwie bo w zestawie mam uwzgledniona fere 3 

8gb w grach na pewno starczy nie wiem jak to bedzie "w pracy". Poki co na 16 mnie nie stac a z karty czy obudowy nie zrezygnuje na tansz16. Pozniej moze kupie te 16gb

I zgadzam sie z tym ze z370 nie jest potrzebny jak ma sie procesor bez mozliwosci podkrecenia (chyba ze komus na ramie zalezy) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16gb kosztem zasilacza obudowy i ssd

Obudowe chyba przezyje 

Nie wiem co myslec o zasilaczu 

Ssdki na m2 traca wydajnosc jak sie nagrzeja. Mysle ze zostane przy moim wyborze, jest bardziej pewny i spsprawdzony

W tym zestawie proponujesz mi ryzena. Uwazasz ze spelni moje oczekiwania ? Obawiam sie jego dzialania w grach typu ac odysey origins, hitmam 2 no i w przyszlosci w nowszych produkcjach

Chyba rzrzecziscie zle zadalem pyanie powinienem spytac sie czy i5 8400 poradzi sobie w zastosowaniach ktore wymienilem na poczatku

Btw nikt mnie nie odpowiedzial jaki ogolnie powinien byc procesor do takich zastosowan. Wielowatlowy/wydajny pojedynczy rdzen/bez roznicy poprostu dobry procesor i ram 3ghz

Edytowane przez RYCHU_WDZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno taki mały ssdek wystarczy?

cena tej karty msi to kiepski zart można za to mieć 1070Ti

jak chcesz dobrego dźwięku to może osobna karta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co to zmieniłem zasilacz na według mnie i tego co wyczytałem znacznie lepszy SilentiumPC Supremo L2 V2 550W. O tym ssd muszę sobie jeszcze poczytać jakieś opinie/recenzje. No i zastanawiam się nad tą obudową. 

Przemyślałem sprawę i chyba jednak zdecyduję się na ryzena.  Karta GTX 1070 z seri GAMING X jest bardzo mocna co mnie troche ratuję od strony gier. Liczę na nadchodzącą architekturę ZEN 2 (późniejsza rozbudowa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, FxJ napisał:

Ceny RAM-u zabijają, kupiłem dysk PCIe NVMe 500GB taniej niż 16GB RAM ... to jest czysta kradzież

Procesor Intel Core i5-8600K, 3.60GHz, 9MB, BOX - pod OC
Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2
Płyta główna MSI Z370 PC PRO
Pamięć GoodRam IRDM X DDR4, 8GB, 3000MHz, CL16
Dysk SSD Plextor 256GB M.2 PCIe PX-256M8PeG
Obudowa SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black - wg uznania
Zasilacz SilentiumPC Vero M2 Bronze 600 W SPC166
Karta graficzna Palit GeForce GTX 1070 JetStream 8GB GDDR5 za 350zł więcej masz GTX 1080
= 4996,90 zł (koszyk)

 

Z cenami ramu jak najbardziej się zgodze...

Natomiast z resztą nie zabardzo. 1 kość ramu - odczuwalna strata wydajności, palit - wolę brać podzespoły od zaufanych dobry producentów tym bardziej nie chińskich, ssd - pisałem wyżej że 128 mi starczy, zasilacz - także już wybrałem idealny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, FxJ napisał:

http://zwarty.pl/VbCr2gE0yI - 5010,89 zł

po modyfikacji, kupuj 8GB w jednej kości jak najtaniej i tak będziesz dokupywać.

Pomysl niby dobry ale w moim przypadku moze nie wyjsc za dobrze. Kolejna kosc ramu prawdopodobnie kupilbym za rok.

Dales mi ssd 240gb - myslisz ze 120 moze nie starczyc? Zamierzam trzymac tam tylko programy, projekty i system.

Pure Rock jest nie potrzebny, fera 3 spokojnie sobie poradzi, poza tym z tego co widzialem nie oplaca sie podkrecac 2600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, sdfl napisał:

sprawdź sobie jeszcze taką konfiguracje https://www.x-kom.pl/lista/o0se7u46i

Ach te magiczne 16gb 

5100 to jest maksimum maksimum

Do calego zestawu w planach mam zakup 24 calowego monitora fullhd 1ms za 480zl

Pieniadze ktore dostane w wiekszosci bede musial przeznaczyc na cos inneg niz komputer. Spytam sie kumpla co korzysta z podobnych programow czy 8gb mu starcza i ile jest zajete podczas pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, sdfl napisał:

haha jak wezmiesz obudowe bez okna to sie spokojnie zmiescisz w tych maximum maximum 5100 :)

Teraz rozkmina co wybrac 

16gb czy szklo hartowane 

Moze jak bym postawil kompa tak ze nie bedzie rzucal sie w oczy to moze...

Edytowane przez RYCHU_WDZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sdfl napisał:

mam nadzieje ze jestes dorosly i potrafisz podejmowac dojrzale decyzje lol

chciałbym się z tobą zgodzić ale jakoś niestety nie jestem przekonany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

128GB SSD nie ma co kupować, bo one są strasznie wolne w zapisie. Jest przepaść między SSD 128GB, a 250GB w zapisie.

SSD TLC 128GB, to potrafi kopiować pierwsze 7-10GB 350MB/s, a dalej to kopiuje 100MB/s. Dobry HDD 7200rpm 3,5" bije takie SSD x2 w zapisie sekwencyjnym.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji ekonomicznych, kontroler, wielkość bufora SLC, pamięć DRAM. Zobacz sobie test zapisu HD Tune dla swojego dysku w wersji 128GB i 256GB to zobaczysz.

Przykład

5128_99_samsung_840_pro_128gb_ssd_review

Poza tym, zasada z SSD jest taka. Kupujesz dysk takiej pojemności, żeby zmieścił się system, oraz całe oprogramowania. Gry to też oprogramowanie. Nie wiem jak ty chcesz zmieścić na 128GB SSD, Win 10 + tyle gier i oprogramowania co wypisałeś.

Instalowanie gier na HDD mając SSD, to nonsens. Cała przyjemność z szybkości wczytywania gry oraz ewentualnie doczytywania etapów w grze przepadnie.

Zasada jest prosta. Wszystko co się instaluje idzie na SSD. Pliki typu filmy, muzyka, zdjęcia, dokumenty itd. idą na HDD.

Edytowane przez barwniak
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednich testów nie udało mi się znaleźć, jedyne co znalazłem to że realnie odczyt wynosi 530 MB/S i odczyt 480 MB/S (http://www.benchmark.pl/produkt/goodram-ssd-irdm-gen2-120-gb)

Faktycznie może to i lepsze rozwiązanie. W takim razie 256GB to nie będzie znowu za mało ? Sam origins waży 40 GB... 

Mój plan podzielenia danych poległ. Załóżmy że na kompie będę mieć jednocześnie zainstalowanych 5 gier po średnio 30 GB. Do tego dochodzi system i programy. Nie lepiej poprostu poczekać 20 sekund dłużej i zaoszczędzić 100zł ?
Tak w ogóle jeśli na HDD miałbym trzymać filmy muze  zdjecia itp to na co mi 1T? Chyba zostane przy swojej koncepcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...