Skocz do zawartości
RYCHU_WDZ

Wybór procesora do pracy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pablo27
Dnia 14.07.2018 o 12:50, RYCHU_WDZ napisał:

50 watow starczy w zapasie ? Nie lepiej wziac 100w w zapasie i certyfiakt 80+ silver?

Wiekszy ssd nie potrzebny mi 

Nie znajde plyty za 500 z 1220 na z370

Chyba jednak wole gaming x bo tu jestem zapewniony o wysokiej jakosci karty ( i jest cicha)

Nie lepiej. Kupując Seasonika 550w 80 + Gold masz 10lat gwarancji i odpowiedni zapas mocy pod kartę graficzną 1070, która po OC z procesorem i5/R2600 nie pobierze podczas obciążenia więcej niż około 350w. Jak Byś zdecydował się na zestaw od Moderatora FxJ, to polecam dopłacić do zasilacza Supremo 550w w wersji M2 (pół-modularny). L2 nie ma odpinanych kabli. SDD bierz co najmniej 240GB. 120GB będzie za mały, żeby oprócz systemu trzymać na nim kilka ulubionych gier. SSD M.2 Nvme są najszybsze, aczkolwiek zwykły 2,5" też będzie dobry.  No to fakt -  najtańsza płyta Z370 z integrą 1220 to koszt około 550zł. Karta graficzna Palit Jetstream 1070 też jest cicha i ma pół-pasywne chłodzenie, oraz solidny backplate. Prędzej przyoszczędził bym na karcie niż na pojemności SSD. Za 1,9k jest karta graficzna Zotac 1070 z pół-pasywnym chłodzeniem Ice Storm i backplate. Do zaoszczędzonych pieniędzy możesz dołożyć i kupić 16GB RAM, oraz SSD240GB. Montaż karty jest łatwy i można kupić kartę w najtańszym uczciwym sklepie i zamontować w domu samemu. 

Zotac GeForce GTX 1070 8GB GDDR5

 

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę trzymał gier na ssd. Nie jestem typem gracza który gra tylko w 3 ulubione gry, jeśli by tak było to wtedy może i bym wziął większego ssd, ale tak nie jest. Dlatego zostaje przy 120gb. .Dla mnie to nie problem jak gra wczytuje się 40 sekund. Zestaw za 4952 zł jest  idealny i nie ma co tam zmieniać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, RYCHU_WDZ napisał:

Nie będę trzymał gier na ssd. Nie jestem typem gracza który gra tylko w 3 ulubione gry, jeśli by tak było to wtedy może i bym wziął większego ssd, ale tak nie jest. Dlatego zostaje przy 120gb. .Dla mnie to nie problem jak gra wczytuje się 40 sekund. Zestaw za 4952 zł jest  idealny i nie ma co tam zmieniać. 

Nikt Ci nie karze ograniczać się do 3 gier. Dyski SSD w powszechnej sprzedaży są w pojemnościach do 4TB.

Pograj sobie np. w GTA na HDD i SSD to zobaczysz ;)

Edytowane przez barwniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze kiedys w przyszlosci jak uda mi sie w mojej karierze informatyka i bede mial pieniadze to kupie sobie wiekszy ssd ale poki co ten mi starczy. Nie jest mi potrzebna wieksza pojemnosc dysku tym bardziej kosztem karty graficznej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Na jedno wyjdzie czy kupisz JetStreama, czy Gaming X a gry z SSD ładują się szybciej i bezszelestnie. Do tego karta z pół-pasywnym chłodzeniem jest całkowicie niesłyszalna do momentu kiedy uruchomisz grę. Uparcie się na jeden konkretny mode karty graficznej sam już kilkakrotnie przerabiałem i kupując teraz kartę patrzył bym na relację cena -  wydajność a nie na firmę. Gamerocki i JetStreamy to oprócz MSI jedne z najcichszych kart dostępnych na rynku. Jetsream jest cichszy od MSI, chociaż osobiście kulturę pracy karty stawiał bym na drugim miejscu, bo mam wyciszoną obudowę i  kupił to co najtańsze z pół-pasywnym trybem, czyli Zotaka. Uruchamiając grę lubię słyszeć jak na karcie włączają się wentylatory. 

Poniżej link do Palita za 2,1k, chociaż ma u mnie minus za to, że miesiąc temu kosztował mniej o 60zł.

Palit GeForce GTX 1070 JetStream 8GB GDDR5

 

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Cerberus może być. Palit Jetstream będzie trochę cichszy podczas grania, bo podczas braku obciążenia (przeglądanie neta, filmy) obie karty są bezgłośne. Co do wydajność i oprogramowania Asus robi bdb karty. Poniżej link do Cerberusa za 2089zł.

ASUS GeForce GTX 1070 Ti CERBERUS 8GB GDDR5

Wiesz dla jednego 2,1k to mało a inny za tyle kupuje cały komputer. 

 

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zwróć uwagę na to że Cerberus jest w wersji Ti a JetStream nie - asus nawet tańszy o dychę :D. Złożyłem ten sam zestaw na x-komie i wyszedł o 20 zł taniej. Robi się ciekawie, cena w koszyku maleje a wydajność ta sama - no może nawet troszkę większa z uwagi na ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Dobra cena. Wcześniej zapewne był drożej, bo z pewnością bym go polecił zamiast JetStream-a który o 60zł podrożał, bo kosztował wcześniej 2039zł. Jak chodzi o wydajność 1070<1070Ti<1080<1080Ti. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między morele a x-kom'em jest 300 zł różnicy :O. Pomyślałem sobie że skoro i tak mam dobrą cene zestawu to zamienię fere 3 na fortisa 3 w razie gdyby zachciało mi się podkręcania. 

Mam jeszcze trzy pytania, czy te ramy podkręcą się do zegara 3000 MHz albo chociaż 2933 MHz? Sprawdzałem są kompatybilne z płytą. HyperX 8GB 3000MHz Predator Black CL15 (2x4GB).

Duża jest różnica w wydajności gry/programy pomiędzy cl 15 a 16 (wiem że to jest czas dostępu do pamięci ale jak to odnosi się w praktyce) ? I to samo pytanie odnośnie taktowania 3200 a 3000. Warto dopłacić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Na 3000Mhz te ramy powinny pójść bez podkręcania i kombinowania z napięciami - po ustawieniu w biosie xmp na Profil#1. To czy pójdą na 2933Mhz, czy na 3000Mhz zależy od modelu płyty. Jedne płyty mają dla ramu 3000Mhz taktowanie 2933Mhz a inne 3000Mhz. Nie ma dużej różnicy pomiędzy CL15 i CL16. Przy obecnych cenach lepiej kupić tańszy ram. Poniżej link do testu jaki wpływ ma taktowanie pamięci ram na ilość fps w grach, tylko przy twoim zestawie różnica fps będzie zapewne mniejsza, bo w teście Pure PC użyta została bardzo mocna platforma testowa (i5-8600K wykręcony na 4,8Ghz + GTX 1080Ti). Przy słabszym sprzęcie różnica fps będzie zapewne mniejsza.

Test pamięci DDR4 2133-3600 MHz na Intel Core i5-8600K

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Na ile dadzą radę tego nie wiem. Opóźnienie CL to 3 cyfry a nie jedna. Ram który wybrałeś ma

 •XMP Profile #1: DDR4-3000 CL15-17-17 @1.35V

Jak już chcesz dobre i niestety kosztowne ramy, to nieznacznie taniej od tych co wybrałeś zobacz

G.SKILL 8GB 3000MHz Ripjaws V CL15 Red (2x4GB)

 •XMP Profile #1: DDR4-3000 CL 15-16-16 @1.35V

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ramy do podeslales to maja bardzo dobra opinie na morele. Niektorzy pisza ze stabilnie chodzily im na 3200. 

Zastanawia mnie tylko cena - 30 zl roznicy. Czy w przypadku HyperX Predator place 30 zl za marke czy moze istnieje jakas roznica techniczna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Jak dla mnie G.Skill jest najlepszą marką. Wyższa cena nie jest wyznacznikiem jakości produktu, chociaż często tak bywa, że droższe produkty są lepsze od tych tańszych. Moim prywatnym zdaniem cena ponad 400 zł za 8 GB RAM (2x4) jest bardzo wysoka, bo 3 lata temu za 430zł można było kupić G. Skill-e 3000Mhz 16GB (2x8). Lepiej wyjdziesz kupując Goodram 8GB 3200Mhz CL16-18-18  w jednym module za 365zł a drugi dokupisz kiedyś w przyszłości, to gry będą działać w Dual Chanel. 

Pomyślał bym też o większym SSD na GRY. Ktoś kto uruchamiał gry z HDD jest cierpliwy, bo przyzwyczajony, ale jak podziała trochę na SSD, to potem ciężko się przestawić. Czy MLC, czy TLC nie ma dużej różnicy, choć te pierwsze są trwalsze i lepsze do renderingu. Do gier może być najtańszy SSD. Najszybsze są M.2 Nvme nawet jak grzeją. Są też wersje z radiatorem i w dużej obudowie na Pcie. Te drugie są chłodniejsze. Zwykłe 2,5" cala Sata są wolniejsze, ale też znacznie szybsze od HDD. powoli 2bit MLC odchodzą w zapomnienie a najszybsze są najnowsze TLC 3bit. 

Jak potrzebujesz dużo miejsca na gry, to dobrą opcją jest SSHD Firecuda 1TB 7200obr. 3,5" cala od Segate. Nie jest tak szybki jak SSD, ale szybszy od zwykłego HDD 5400, czy 7200obr. Do tego SSD Goodram 120GB na system, sterowniki i programy i wszystko działa szybko.

 

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forach pisza ze PLS to samsungowy IPS i wcale nie jest taki fajny. Dlaczego mowisz zebym bral tego z PLS?

Poza tym ma 4 ms reakcj ( w sumie to nie wiem czy to duza roznica w praktyce bo moja wiedza o monitorach jest uboga )

Spora czesc osob skarzy sie na nierownomierne podswietlenie i migotanie ekranu.

Edytowane przez RYCHU_WDZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

  TN 24" nawet nie ma co porównywać do PLS 23,5" która ma bdb odwzorowanie kolorów i idealne kąty widzenia. Jedeny minus że ma mniejszą przekątną o pół cala. Jeszcze bym zrozumiał jak byś chciał kupić tn 75-144Hz pod szybkie gry fps typu Cs-Go, czy Bf, ale nie tn 60Hz. Czas 4ms jest często w gamingowych monitorach va z odświeżaniem 100-144Hz. Z matrycą IPS 23,8" 75Hz zobacz monitor LG 24MP59G. Jak monitor ma mieć minimum pełne 24" cale, lub więcej i służyć do szybkich gier fps, to z tn ciekawym monitorem jest AOC G2590VXQ 24,5" 75Hz 1ms. Matryca tn dla innej tn jest nierówna. Jedne to dramat a na inne nowsze nie można narzekać, chociaż nie ma to jak ips/pls. W grach nie ma aż tak dużej różnicy pomiędzy matrycami i tn może być, ale przy pracy,  yt, czy filmach matryca ips/pls robi robotę. Wszystko to monitory bez regulacji wysokości (Height). Z regulacją w tym rozmiarze są trochę droższe modele. Z regulacją wysokości zobacz AOC I2490PXQU ips 60Hz 4ms i większy 27" AOC I2790VQ. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...