Skocz do zawartości
slim

Radeon 9500 (256b) -> 9700 - nie artefakty a cos innego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - jestem szczesliwym posiadaczem karty jak w temacie, przy pomocy omeg potoki sie ladnie odblokowaly - wszystko zweryfikowane RivaTunerem. Przejdzmy do testow.

 

Na poczatek doloczone do Omeg Artifact detector (To sie chyba tak nazywa... pisze z innego kompa i nie jestem pewny ale wierze ze wiecie o co chodzi), bez krecenia zapuszczony test DX 7.0 Hardcore wynik: 0, nastepnie softwerowy, znowu zero.

 

Przechodzimy do 3Dmarka 2001 SE.

Testy zaliczone zero bledow, Filreaty lepsze o okolo 100 niz mozna by bylo oczekiwac (~1500 w ST i 2100 w MT), jakosc obrazu piekna.

 

3Dmark 2003 v 3.30

 

Zaczyna sie ladnie:

Game 1(Samoloty) - zero bledow piekny i wyrazny obraz

Game 2(Kosmos) - no i tu problemik, pojawiaja sie kropki - czarne kropki wielkosci okolo 3 do 4 pikseli - na ekranie to ze 2 na 2 milimetry ma.... kropki rozlozone sa na ekranie w dosc regularny sposob 3 do 5 rzedow w pionie i w poziomie (w sumie daje to okolo 9 do 25 kropek (trudno je policzyc po nie wszystkie mozna zauwazyc :( ) i tworza ukosne linie. Ten sam efekt w

Game 3(Trol) - to samo co w Game 2

Game 4(Natura) - brak bledow.... BTW mi opadla (wczesniej mialem GF2MX400)

Filrate - 1300 ST 2100 MT

Reszta testow nie ujawnila bledow w wyswietlaniu

 

I teraz uwaga testy byly uruchamiane gdy we wlasciwosciach karty bylo ustawione ze FA i AA ssa ustawiane przez aplikacje. Gdy zmienilem AA na stale na 2* Bledy zniknely, po ponownym wlaczeniu ustawieniu AA do zarzadzania przez aplikacje a wlaczeniu 2xFA zaowocowalo to ponownym wyeliminowaniu bledow. Moje pytanie.... co to za cholera bo raczej prawie na 100% nie uszkodzone potoki. Spotkal sie ktos z czyms podobnym?

 

Regards

SLim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem wyraznie... widzialem czesmastera na zywo na przemian biale i czarne kwadraty o wielkosci okolo 2 na 2 ale centymetra.... tu jest pare kropek..... no i poza tym szachownicy nie da sie usunac... a ja swoje kropki wykopalem ustawiajac antyaliasing lub fa domyslnie w sterach.... i to tez dziwna sprawa bo nie wazne czy to AA czy FA wazne zeby jedno bylo w sterach domyslnie wloczone. Po tej operacji kropki znikaja ( robilem prinsscreeny i patrzylem w czasie testow ... wzrok mam raczej dobry :twisted: i efekt zniknol ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - jestem szczesliwym posiadaczem karty jak w temacie, przy pomocy omeg potoki sie ladnie odblokowaly - wszystko zweryfikowane RivaTunerem. Przejdzmy do testow.

 

Na poczatek doloczone do Omeg Artifact detector (To sie chyba tak nazywa... pisze z innego kompa i nie jestem pewny ale wierze ze wiecie o co chodzi), bez krecenia zapuszczony test DX 7.0 Hardcore wynik: 0, nastepnie softwerowy, znowu zero.

 

Przechodzimy do 3Dmarka 2001 SE.

Testy zaliczone zero bledow, Filreaty lepsze o okolo 100 niz mozna by bylo oczekiwac (~1500 w ST i 2100 w MT), jakosc obrazu piekna.

 

3Dmark 2003 v 3.30

 

Zaczyna sie ladnie:

Game 1(Samoloty) - zero bledow piekny i wyrazny obraz

Game 2(Kosmos) - no i tu problemik, pojawiaja sie kropki - czarne kropki wielkosci okolo 3 do 4 pikseli - na ekranie to ze 2 na 2 milimetry ma.... kropki rozlozone sa na ekranie w dosc regularny sposob 3 do 5 rzedow w pionie i w poziomie (w sumie daje to okolo 9 do 25 kropek (trudno je policzyc po nie wszystkie mozna zauwazyc :( ) i tworza ukosne linie. Ten sam efekt w

Game 3(Trol) - to samo co w Game 2

Game 4(Natura) - brak bledow.... BTW mi opadla (wczesniej mialem GF2MX400)

Filrate - 1300 ST 2100 MT

Reszta testow nie ujawnila bledow w wyswietlaniu

 

I teraz uwaga testy byly uruchamiane gdy we wlasciwosciach karty bylo ustawione ze FA i AA ssa ustawiane przez aplikacje. Gdy zmienilem AA na stale na 2* Bledy zniknely, po ponownym wlaczeniu ustawieniu AA do zarzadzania przez aplikacje a wlaczeniu 2xFA zaowocowalo to ponownym wyeliminowaniu bledow. Moje pytanie.... co to za cholera bo raczej prawie na 100% nie uszkodzone potoki. Spotkal sie ktos z czyms podobnym?

 

Regards

SLim

Mnie się czarne kropki pojawiały jak za szybko puściłem kartę (dałem 300/600) - prawdopodobnie pamiątki nie wyrabiały (musze założyć coolery to będzie lepiej) - teraz mam 285/584 i nie ma kropek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bawilem sie w podkrecanie. Taktowanie standardowe. Dodam tylko iz karta to Saphir sprzedawany w limitowanej edycji 256 bitow. Nie wierze ze jestem jedyny ktory sie spotkal z takim problemem.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz narazie kiepski Enlight 230 Wat bo karta stoi w starym blaszaku... na dniach nowy zlom bedzie (XP 2000 Soltek FRN2-l).... ale to nie w tym rzecz bowiem u kumpla na wlasnie takiej maszynie tez te kropki byly.... porobilem dalsze testy no i co sie okazalo..... 3Dmark juz wiecie jak wyglodalo... demka ATI wszystkie ladnie plynnie chodzily... az do Hatching 1.1.... znowu te pieprzone kropki czarne.... pojawiaja sie i znikaja ukladaja sie w rownolegle do siebie ukosne linie.... i z tego testu ich za cholere wyrzucic nie moglem.... ani antyaliasing ani FA nie pomagalo..... Teraz jestem po tesci kolina.... znowu wylaczam AA i FA i widac je jak na dloni male punkciki wielkosci piksla... ukosne linie rownolegle nie do konca rowne..... Ale cholera jasna odpalam AA i ich nie ma.... ludzie co to qr..a moze byc.... za cholere to szachownicy nie przypomina.... nie wiem czy isc sie klucic i wymieniac karte czy cos kombinowac jeszcze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fit ma racje, zmniejsz taktowanie, albo daj lepsze chłodzenie. Miałem dokładnie te same objawy (czarne kropy w 2 i 3 teście i tym demku ze stolikiem od Ati) jak zamocno podkręciłem core.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjechalem z taktowaniem do 200/200*2.... panowie nizej sie nie da a kropki dalej sa... no i jak wczesniej napisalem w kolinie sie biale zamiast czarnych pojawily... tworza prawie idealna linie prosta (of corse linia sklada sie z punktow oddalonych od siebie) a te "linia" prosta wraz z kolezankami tworzy na moim monitorze szlaczki... tzn kolejne linie ukosnie wzgledem pionu o okolo -30 stopni.... jak w opcjach zaawansowanych wylacze zezwalaj aplikacji na wybor antyaliasingu i ustawiam 2X na staly problem znika.... dosc mam tych j3banych testow... zglupialem na maksa..... ide rano do sklepu karte podmienic.... niech to szlag calego pieprzonego szafira (miala byc special edition i jest.... juz bym chyba wolal miec chesmastera bo przynajmniej bym wiedzial ze potoki walniete.... a tak.... cholera jasna.... nic tylko sie ciupaga pochlastac..... ide spac bo od rana bede pod sklepem okupowal... zeby mi cholery pozostalych egzemplarzy nie wykupili :evil: :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto cytat odnośnie odblokowania potoków na karcie Radeon 9500@9700: "niestety okazuje się, że nie wszystkie chipsety po odblokowaniu 8 potoków renderujących działają poprawnie. Efektem są drobne lub bardzo poważne błędy w grafice. Z dużej partii kart które przetestowaliśmy, jedynie połowa poprawnie renderowała obraz 3D przy użyciu 8 potoków. Wypada zatem zachować ostrożność wobec kart nie przetestowanych i jedynie "podatnych" na przerobienie"... :!:

 

Źródło: www.benchmark.pl

 

Link: http://sklep.benchmark.pl/pelny_7692.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz po robocie pedze do sklepu.... nagralem na plyte omegi i u nich potestuje..... zagiolem parol na ta grafe i latwo nie odpuszcze.... Wczoraj jak odpalilem 3Dmarka 03 na tej karcie i staryn celku 600 oraz 256 SD RAM uzyskalem 3300 markow...wowa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie... tego sie nikt nie spodziewal... mam wypppas grafe... poszedlem do sklepu i mowie szczerze jak sie sprawa ma... czyli ze karta dobra ale 9700 z niej nie zrobie.... sie pytam czy moge ew zobaczyc czy na innych egzemplarzach tez tak maja... (na razie nie wspominalem o tym ze chce podmienic... kombinowalem ze jak sie okaze ze tak to dam wlape albo cos)... a oni ze nie... sorry nie mamy czasu....wez nowa do domu i potestuj.... PULA MI SPADLA DO SAMEJ ZIEMI.... nie zwarzajac porwalem nowego radka 9500 do domciu.... wpadam... test... jeden... drugi.... trzeci... wszystkie 3Dmarki.... Colin.... artifact detector.... ni cholery.... karta dziala..... zajebiscie szczesliwy jestem.... ale patrze na karte... i o qrwa... na starej byly pamiotki 3,3 Infeona... a ja patrze i widze 3,5.... mowie no coz cos za cos.... a ze kumpel u mnie byl to usiadl do kolina zeby ja jeszcze pomaltretowac.... ja ide sie odlac... a on sie na mnie drze ze debil jestem.... 5 mi sie z zerem pomylila....

 

KONKLUZJA..... za 815 zeta dostalem mozliwosc testowania karty, i wybrania sobie takiej ktora na 9700 pojdzie... dodatkowo mam teraz 3,0n pamiatki..... Jutro odbieram w tym sklepie reszte kompa.... powiem tylko tyle.... dzwonilem do 3 sklepow na terenie trojmiasta "Balta" grzecznie mnie poinformowala ze karte sprzeda, ale jak sie okaze ze mod nie dziala to oni jej nie wymienia sprzedaja 9500 i tylko to ich interesuje, w innym sklepie niestety mogli sprowadzic tylko na zamowienie jedna sztuke (wiec znowu now choice.... A moj od dzisaj ulubiony sklep nie dosc ze sprzedal najtaniej na terenie trojmiast za 815 zeta to jeszcze moglem sobie wybrac taka ktora chodzi..... maja jeszcze jedna z taka pamiecia jak moja i z tej samej dostawy. Jak by ktos chcial nazwe to sklepu to niech sie pyta powiem tylko ze to ogolnopolska siec nazwa ma 3 litery zaczyna sie na P a konczy na R.... Panowie jestescie wielcy.... :D.... a ja mam zajefajna karte :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...