Skocz do zawartości
Aidian

Przejściowa karta graficzna i drobne porady

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze,

chciałbym was poprosić o radę. Komputer swój zakupiłem w 2009 roku. Poniżej specyfikacja:

- intel core 2 quad Q9550

- DFI LanParty DK X48

- 4 Gb RAM DDR2

- BeQuiet 600W, (zakupiony w 2016 roku bodajże, gdyż poprzedni BeQuiet, 600W padł)

- ATI Radeon HD4890

Chciałbym wymienić kartę graficzną na coś nowszego, obsługującego DX11, gdyż na obecnej jestem mocno ograniczony. Tu nie chodzi o odpalenie Wiedzmina 3 (chociaż grałem z pożyczoną grafiką na średnich i było spoko), ale o odpalenie innych, mniej wymagających gierek. Czy mógłby mi ktoś polecić jakąś kartę graficzną, może być używana, do 400 zł? I czy polecicie jakiś sklep gdzie można takie użytki w dobrym stanie znaleźć?

Planuję w ciągu kilku miesięcy wymienić podzespoły, bo w końcu nadszedł na to czas. O ile teraz nie chce pytać co powinienem kupić, bo to może być za 3, jak i za 6 miesięcy, to mam kilka pytań, które chciałbym przy okazji zadać, gdyż pewnie znacie się na rzeczy, a ja niestety nie obserwuje i nie mam czasu obserwować tego rynku. Czy możecie mi powiedzieć:

- Czy wgl warto kupować taka przejściową kartę graficzną, czy skoro mam właściwie wymieniać kompa, czy nie poczekać 2 miechy i kupić porządną kartę, wsadzić ją do obecnego PCta i wyciągnąć z niej całą moc kilka miesięcy później?

- Czy istnieje w ciągu roku okres, w którym ceny podzespołów tanieją. Bo nie żeby mi się jakoś super śpieszyło z wymianą, jeśli bym musiał poczekać trochę dłużej to poczekam, jeśli te ceny miały w jakiś znaczący sposób spaść.

- Czy konieczna będzie wymiana PSU ? Planuję kupić podzespoły nie gorsze niż te które są w proponowanych zestawach komputerowych purepc za 3.5 k

- Czy moją obecna karta graficzna jest jeszcze cokolwiek warta? Czy już raczej szukać miejsca utylizacji jej? I czy możecie mi powiedzieć gdzie mogę oddać właśnie taki zużyty sprzęt elektroniczny? Sklepy to przyjmują?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Aidian napisał:

- Czy wgl warto kupować taka przejściową kartę graficzną, czy skoro mam właściwie wymieniać kompa, czy nie poczekać 2 miechy i kupić porządną kartę, wsadzić ją do obecnego PCta i wyciągnąć z niej całą moc kilka miesięcy później?

- Czy istnieje w ciągu roku okres, w którym ceny podzespołów tanieją. Bo nie żeby mi się jakoś super śpieszyło z wymianą, jeśli bym musiał poczekać trochę dłużej to poczekam, jeśli te ceny miały w jakiś znaczący sposób spaść.

- Czy konieczna będzie wymiana PSU ? Planuję kupić podzespoły nie gorsze niż te które są w proponowanych zestawach komputerowych purepc za 3.5 k

- Czy moją obecna karta graficzna jest jeszcze cokolwiek warta? Czy już raczej szukać miejsca utylizacji jej? I czy możecie mi powiedzieć gdzie mogę oddać właśnie taki zużyty sprzęt elektroniczny? Sklepy to przyjmują?

1. Nie i nie.

2. luty - kwiecień w ogromnej teorii co i tak zależy od A - ceny dolara, B - czy nie zalało, spaliło, zjadło jakiejś fabryki w Azji, C - czy kupujesz nowości z podatkiem cebulowym, D - wybierz coś losowo.

3. Raczej nie.

4. 150zł. Miejskie przedsiębiorstwo zarządzania odpadami czy jakoś tak. Względnie okresowo są zbiórki i zabierają z pod chaty.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...