Skocz do zawartości
skelaw

Pomoc w wyborze zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

potrzebuje pomocy w podjęciu decyzji, który zestaw jest korzystniejszy do zastosowań streaming/praca.

Potrzebuję mobo, CPU i ramu.

Po okazyjnej cenie mogę zakupić i7 8700k, 8GB ram oraz Z370a. W podobnej cenie mieści się ryzen 7 1800x z 16gb ramu i sensownym mobo. Niestety do ceny zestawu z Intelem należy doliczyć ok. 1000zl na dodatkowy Ram i chłodzenie. I teraz pytanie: czy warto? Może jednak ryzen będzie korzystniejszym wyborem?

Przejrzałem dziesiątki porównań owych procesorów. Jednakże żaden test nie opisuje czy podczas testu były uruchomione dodatkowe programy, które są z reguły uruchomione podczas streamu. Chat, jakieś boty, okienka chrome, ts itp. Czy 6 rdzeniowy Intel poradzi sobie z tymi zadaniami? Czy lepiej poświęcić trochę FPS na rzecz ryzena i jego 8rdzeni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Jak w tle streamowania rozgrywki będą uruchomione programy i otwarte karty, to jeszcze powinno być ok, chociaż może spowalniać, ale jak coś pobierasz i grasz jednocześnie to gry będą lagować. Tutaj nie pomoże nawet i-9 16rdzeni. Moim zdaniem i7-8700k + Z370 to dobry wybór. 

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, sdfl napisał:

1000zl na dodatkową kosc 8GB i chlodzenie? 8GB ramu to jakos 350zl, 200 na chlodzenie. skad 1000zl? obudowę masz już jakąś?

Sęk w tym, że w zestawie już jest ram 2x4gb ram marki Corsair Vengeance. Nie chcę mieszać producentów, a więc koszt takiego ramu to ok. 450zl. Co do chłodzenia, orientacyjnie dodałem te 600zl na jakieś chłodzenie wodne, jednak wchodzi w grę również chłodzenie powietrzem np. myślę, że taki dark rock 4 pro by sobie poradził z 5.0ghz przy 1.35v.

 

10 godzin temu, pablo27 napisał:

Jak w tle streamowania rozgrywki będą uruchomione programy i otwarte karty, to jeszcze powinno być ok, chociaż może spowalniać, ale jak coś pobierasz i grasz jednocześnie to gry będą lagować. Tutaj nie pomoże nawet i-9 16rdzeni. Moim zdaniem i7-8700k + Z370 to dobry wybór. 

Obawiam się właśnie, że nie będę mógł włączyć potrzebnych programów w tle z racji 6rdzeni. Testy w internecie są na tyle nie precyzyjne, że nie mogę trafnie wywnioskowac czy moc będzie wystarczająca. Może lepiej było wziąć ryzena? W gruncie rzeczy zakupiłem już i7, przyjdzie najpewniej w poniedziałek. Zobaczymy jak się sprawdzi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...