Skocz do zawartości
PooL

Laptop dla studentki - 4000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

1) Laptop skierowany ma być dla studentki informatyki pomieszanej z robotyką, grafiką itp. Kierunek nazywa się Computer Science, więc w sumie nie wiem jak to nazwać i z czym się to klei. Najprawdopodobniej laptop kupowany będzie na firmę.
2) Mam własny system operacyjny itd.
3) Szerokość matrycy powinna oscylować w granicach 15,4"- 15,6”. Laptop będzie targany przez niewielką kobietkę pewnie każdego dnia na uczelnię, więc byłoby fajnie gdyby nie ważył 4kg i nie spowodował skoliozy po jakimś czasie
4) SSD to obowiązek. Raczej nie chcę samego hdd.. Chyba że byłaby możliwość wsadzenia samemu ssd w slot m.2 czy też zwykły 2.5'' (?). Mimo wszystko w wypadku dokładania ssd powinien on być wliczony w górną granicę
5 a) Cena max to 4200 zł i powyżej nie wyjdzie. Najlepiej by było gdyby cena oscylowała w granicy do 4000 zł, lecz ew. te 200 zł można dołożyć, jeśli będzie to warte swojej ceny
5 b) Będzie to główny komputer na studiach który posłuży do wszystkiego. Do pisania tekstu, programowania, może obróbki w AutoCAD'ie, ale nie sugerujcie się tym, no i gier (Civilization VI, Cities Skylines, Sims 4 i pokrewnych, wliczając jakieś starsze assasiny itp.)
5 c) Laptop musi być kupiony do połowy września
6) Priorytety:

  1. Wydajność
  2. Bateria/Wygląd

7) Najlepiej FullH. Ze złącz raczej tylko HDMI no i jakieś USB.
8) Laptop będzie używany w domu oraz noszony na uczelnie/kawiarnie.
9) Gry - określ jakie według podanych wymagań (pomiń jeśli w nic nie grasz) - podaj inne tytuły przykładowe albo określ ich wymagania. Podaj detale na jakich chcesz grać
■ średnie wymagania: Fifa 15, Diablo III, Counter-Strike: GO, The Sims 4
Inne gry podałem już wyżej. Mimo to fajnie by było gdyby wyższa kategoria też działała na niskich ustawieniach 

10) Programy - można przypisać wagi procentowe poszczególnym zadaniom albo ułożyć je w kolejności malejącej

- Kompilatory do programowania.
- Unity itp. (tutaj nie musi być zabójczej jakości, bowiem chodzi o projekty niskiego szczebla, może się ciąć byleby działało i dało się klepać kod)
- MS Office i pochodne

11) Dodatkowych wymagań chyba nie. Może wyjdą w trakcie...
12) Wydaje mi się że podstawą powinien być wydajny procesor, najlepiej od Intela, 8GB ram'u oraz dedykowana grafika. Nie określam konkretnej konfiguracji, ale do tej pory wszystkie laptopy które przeglądałem były raczej w to zaopatrzone
13) Do tej pory nie umiałem znaleźć niczego co wpasuje się w wymagania.
14) To ma być laptop dla dziewczyny. Byłoby więc dobrze, gdyby nie był brzydki. Wiem że wygląd to kwestia gustu, jednak takie coś jak ThinkPad'y itp. raczej odpadają. Mimo wszystko zamieszczajcie wszystkie propozycje. Koniec końców jak się jej jakiś z nich spodoba to coś kupi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, FxJ napisał:

Czyli tak, kupujesz we wrześniu, ma racje? Jeśli tak to podbij dopiero pod koniec wakacji.

ASUS VivoBook Pro 15 N580VD i5-7300/8GB/1TB GTX1050
ASUS Vivobook Pro 15 N580VD i7-7700/8GB/128SSD+1TB
Poczekaj aż te Asusy (2kg) wyjdą z nowymi procesorami Coffee Lake-H (i5-8300H / i5-8400H są wydajniejsze od i7-7700HQ).

Te Asusy są bardzo spoko.

Niemniej, sugerowałbym opcję z 16GB ram-u. 8GB imo to zdecydowanie za mało. Potrzebny soft potrafi zjeść naprawdę dużo ram-u, a skoro dziewczyna idzie na informatyką, to potrzeby nie ograniczą się jedynie do odpalenia IDE do programowania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2018 o 17:58, FxJ napisał:

Obstawiam że tak, większość modeli już wypuszczono z nowymi procesorami.

Z tym że ten laptop już wyszedł. Niestety w polskiej dystrybucji jest tylko w kolorze złotym: ASUS VivoBook Pro 15 N580GD-E4052T

Chyba że to nie ten, i jest tylko szalenie podobny do tego o którym mówisz. Jeśli jednak to ten to odpada. Dziewczynie która chce go kupić strasznie się nie spodobał. Za to wyjątkowo przypadł jej do gustu Lenovo Ideapad 720. Możecie coś powiedzieć odnośnie tego modelu, bo jak dla mnie, Asus'y biją go na głowę.

Odnośnie jeszcze tego DreamMachines też lipa. Jest za ciężki i zbyt nie poręczny dla niewielkiej studentki, która będzie musiała go dość często targać ze sobą.

Gwoli wyjaśnienia, doszedłem z nią też do tego, że laptop nie powinien ważyć więcej niż te 2kg, stad decyzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2018 o 22:32, FxJ napisał:

Ten złoty czy srebrny/szary? 

Ten złoty. Gdyby był srebrno/szary to jeszcze może by i wchodził w grę.

Edit: Jeśli posiadasz takową wiedzę, byłbyś w stanie powiedzieć coś więcej o tych Ideapadach 720? Chodzi mi o topowe modele do 4 tyś. zł. Czy warto? Na co trzeba zwrócić uwagę oprócz tego ramu i cewek? Czy w porównaniu do asusa, będzie to duży przeskok (mam na myśli te starsze asusy z 7 gen.)

Edytowane przez PooL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być noszony codziennie. Setki razy rocznie otwierany ekran, to radzę coś solidniejszego.

Lenovo ThinkPad, Dell Latitude lub Vostro, HP Elitebook, itp. a nie plastikowe mydelniczki, gdzie zawiasy pourywają szybko gwinty śrubek.

Takie coś

https://allegro.pl/dell-latitude-5580-i5-7440hq-8gb-256ssd-10pro-36mc-i7465532068.html

 

Edytowane przez barwniak
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Della Latitude 5480 z i5-7300U I 8GB ramu. Używany tylko do pracy gdzie ciągnie casami kilka IDE otwartych na raz i jakieś inne pierdoły. Jeśli chodzi o wytrymałość to naprawdę jest fajnie. Waga też spoko bo to 14 cali jest. Ale jak do tych zastosowań to brakuje ramu i procek by się przydał nieco szybszy. Dużym plusem w tego typu latopach jest USB-C lub Thunderbolt co umożliwia nam jednym kablem podłączyć wszystkie peryfieria. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

tak czytam dyskusje i od siebie mogę zaproponować:
https://bit.ly/2ALYoWr

Elegancki wygląd, raczej ciche chłodzenie i niewygórowana cena a podzespoły całkiem dobre, warto wziąć pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...