Skocz do zawartości
Colinovsky

Zestaw do 3000 zł pod naukę Inventora i AutoCADa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przymierzam się do zakupu zestawu pod naukę programów typu Autodesk Inventor oraz AutoCAD oraz do mniej wymagających gier w wolnym czasie. Chciałbym przeznaczyć maksymalnie 3000 zł przy czym potrzebuję kupić jedynie "budę" bez dysków (posiadam HDD oraz SSD) oraz bez napędu. Chciałbym w tej cenie zmieścić i5 oraz 16 GB RAMu.

Złożyłem sobie mniej więcej taki zestaw na szybko - https://www.morele.net/inventory/info/e082c9a7/ co o tym sądzicie? Czy można coś zmienić, gdzieś zaoszczędzić? Jeśli nie będzie znacznych różnic w wydajności to raczej nie chcę przepłacać. Dodatkowo nie nastawiam się ani na OC ani na żadną rozbudowę, jedynie co mogę wymienić w przyszłości to karta graficzna i dyski.

Przy okazji, czy warto poczekać jeszcze trochę na nowe generacje kart graficznych lub procesorów? Nie spieszę się bardzo z zakupem, mam spokojnie jeszcze ze 3 miesiące żeby to zrobić. Proszę o poradę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy można się mniej więcej spodziewać nowych i5? Zgaduję, że będą w praktycznie takiej samej cenie jak obecne, więc pewnie warto mimo wszystko kupić nowsze jeśli takowe się pojawią... Będą również na tych samych płytach głównych czy trzeba będzie czekać na zupełnie nowe?

Ewentualnie mógłbym kupić PC bez karty graficznej i tą dokupić gdy pojawią się nowe. Póki co mogę przetrwać na integrze Intela, nadal to lepsze niż mój obecny laptop.

Swoją drogą, wrzucam jeszcze raz linka do zestawu, który na szybko złożyłem - https://www.morele.net/inventory/info/e082c9a7/ czy jest sens rozważania płyty Z370 lub innych kości RAM niż te użyte tutaj? Nie zamierzam bawić się w podkręcanie, więc chyba Z370 mija się z celem, a też ten przeskok z 2666 MHz (B360) na 3000 MHz (Z370) nie będzie raczej odczuwalny, mam rację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponowię jeszcze pytanie, czy wiadomo coś na temat tego kiedy może pojawić się 9-ta generacja procesorów Intela i czy będzie na tej samej podstawce (czy będzie tym samym pasować do tych samych płyt głównych co obecne)?

No i jeszcze pytanie, czy nie będzie problemów z podpięciem dysku HDD z laptopa? Jest to 2.5 calowy dysk, da się może jeszcze jakoś sprawdzić czy na pewno jest w pełni sprawny i czy posłuży jeszcze trochę? To samo chciałbym sprawdzić z dyskiem SSD (posiadam Plextora M5S w wersji 128GB), fajnie byłoby wiedzieć kiedy muszę się zacząć zastanawiać nad wymianą i czy w ogóle mi to coś da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sam fakt, że używam ich od 5 lat budzi jakieś podejrzenia lub może świadczyć o tym, że niedługo się będzie kończył ich żywot? Zaraz pobiorę ten program i postaram się przeskanować oba dyski, zobaczymy co z tego wyjdzie, ewentualnie edytuję post i wkleję tutaj jakieś dane, które wyrzuci mi program po zakończeniu skanowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety na SSD wywala mi coś takiego...

Cytat

HD Tune Pro: PLEXTOR PX-128M5S Health

ID                              Current  Worst    ThresholdData     Status     
(C7) Interface CRC Error Count  100      100      0        4671     attention

  Po najechaniu ukazał się komunikat na dole

Cytat

Description: Number of interface communication errors: 4671

Status: There were communication errors. This may be caused by a damaged cable.

Czy to może być coś poważnego? Sprawdziłem sektory na HDD i SSD, w obu bez problemów. Jedynie w zakładce "health" ten problem wymieniony powyżej na SSD, na HDD czysto.

Przy okazji zauważyłem, że przy HDD jest napisane, że jest on na SATA 2.6 (3.0 Gb/s) a SSD jest na SATA 3 (6.0 Gb/s), czy jest to może spowodowane tym, że HDD siedzi w kieszeni zamiast napędu optycznego w laptopie? Może to jakoś obcinać jego wydajność?

Edytowane przez Colinovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=48131

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=48133

 

A któryś z tych zasilaczy? Ten Supremo jest niestety troszkę drogi, a z tego co widzę te BQ też mają DC-DC. Pytanie tylko ile mocy potrzeba? Aktualnie będę bez karty graficznej i w przyszłości zamierzam kupić coś w stylu 1150 (jak wyjdzie), więc pewnie pobór mocy będzie na poziomie 1050 bez Ti? W kalkulatorach wychodzi mi, że pod obciążeniem maksymalnym zalecają moc zasilacza od 330W (pobór był dużo niższy napisany, nie pamiętam dokładnie jaki, ale coś na poziomie 260W), więc może ten BQ 400W byłby okej? No chyba, że lepiej ciut mocniejszy żeby ciszej pracował, zdam się na waszą opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.morele.net/inventory/info/d85b756c/

ostatecznie złożyłem coś takiego, będzie okej? Swoją drogą, macie jakieś kody na darmowe złożenie lub coś z tych rzeczy?

 

EDIT: https://www.msi.com/Motherboard/B360M-PRO-VH/Overview

Drobna zamiana na tą mobo, bo potrzebuję HDMI, no i teraz pytanie, czy dam radę podpiąć dwa monitory pod zintegrowaną grafę? Jeden na HDMI drugi na VGA? Bo jeśli nie, to nie opłaca się brać wersji VH i wezmę VD.

Edytowane przez Colinovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do końca o co pytasz, mogę jedynie podać modele. Jeden z nich to Benq G2222HDL a drugi to telewizor Sony Bravia (oczywiście to jest tylko tymczasowe, ale fajnie by było jakby się dało podpiąć oba bo czasem korzystam z tego).

A mógłbyś polecić jakąś tanią płytę, która posiada to o czym mówisz? Najlepiej na B360 albo ewentualnie H310, bo nie wiem w sumie czy potrzebuję B360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, wrzuciłem tą płytę Gigabyte B360M D3H ze względu na ten radiator, dodatkowe sloty RAM i dodatkowo lepszy sterownik dźwiękowy. Zasilacz zostawiam 400W od BQ (System Power 9), gdyż karty na pewno zbyt mocnej nigdy nie będę kupował, raczej coś na poziomie 1050 Ti a według wszelkich kalkulatorów i tak ten zasilacz będzie miał spory zapas mocy. RAM biorę od razu 2x8, bo potem wyjdzie tak, że nawet tego nie rozbuduję, bo mi będzie szkoda kasy wydawać. Wyszło mi 2145 zł. Ma to ręce i nogi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FxJ napisał:

Pożyjemy zobaczymy, żeby nie było że za 1-2 lata napiszesz jaki zasilacz kupić.

masz racje

szczególnie że ten zasilacz ma 2 linie co przy tak małej mocy jest kompletnym bezsensem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem zestaw z płytą Gigabyte B360M D3H oraz pamięciami Viper 3200 MHz (sklep zaproponował, bo nie mieli innych na stanie, dostałem na nie zniżkę i wyszły w tej cenie co miały być te 3000 MHz). Teraz pytanie, co zrobić by mieć te 2666 MHz na tej płycie głównej, bo rozumiem, że więcej ona nie obsłuży, a aktualnie pamięci działają na częstotliwości 2133 MHz. Jak to zmienić w biosie? Jakiś poradnik? Szukałem w manualu oraz w google, ale niestety nic jasno objaśnionego nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiasz profil XMP, a płyta sama ograniczy się do 2666 MHz.

W pracy na szybko jak wchodziły nowe chipsety kupiłem Gigaszita H370M D3H i w parze z i7-8700 to porażka. Nie wskakuje na mnożnik wyższy niż 43 a powinno śmigać aż do 46. Bez pomocy Intel XTU pojawia się power throttling przy obciążonych wszystkich rdzeniach. Ich BIOS'y i support to porażka.

Nikomu nie polecam tych pseudo płyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...