Skocz do zawartości
BiMS

PC widzi urządzenie ale nie rozpoznaje, że to karta dzwiękowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z kartą dźwiękową. Windows wykrywa, że urządzenie jest w slocie PCI ale nie rozpoznaje, że to karta dźwiękowa.

Karta dźwiękowa: Xonar dg

Próbowałem: Przywracanie systemu, reinstall sterowników, włączanie komputera bez karty potem z kartą, przekładanie karty do innego komputera (tam wykrywa jako kontroler multimediów audio, warto chyba wspomnieć, że w drugim komputerze również jest xonar dg który działa normalnie) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sdfl napisał:

może karta jest uszkodzona, przełóż do drugiego kompa i sprawdź czy działa

Napisałem, że nie działa. W menedżerze urządzeń widzi ją jako kontroler multimediów audio a u mnie jako "urządzenie PCI"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu oddałem ją na gwarację. Teraz jest taki problem, że na komputerze w którym chce żeby była jej nie rozpoznaje (Urządzenie PCI - PCI\VEN_13F6&DEV_C788&SUBSYS_C4671043). Natomiast na drugim komputerze działa wszystko normalnie (Xonar DG - Xonar DG - PCI\VEN_13F6&DEV_8788&SUBSYS_84671043 czyli tak jak powinno być) . Próbowałem dodać sprzęt w menedżerze urządzeń, wybrałem Xonar DG chwile coś kopiowało i blue screen (domyślam się, że to przez te złe identyfikatory?). Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Jakoś wymusić instalację sterownika na ten zły identyfikator można? Płyta główna: ASROCK H81M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...