Skocz do zawartości
brombi

Nowy komputer czy upgrade starego? Co wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuje pomocy, ponieważ mam mały problem a mianowicie CO ZROBIĆ? Posiadam komputer od 6-8 lat (ciężko mi to określić kiedy dokładnie) i niestety tydzień temu moja karta graficzna się spaliła - Radeon r9 270x. Zastanawiam się obecnie co lepiej zrobić. Wymienić samą kartę graficzną i dołożyć do tego dysk SSD, czy złożyć kompa od nowa w troszeczkę niższej cenie.
Obecna specyfikacja wygląda tak
Intel Core i5-4440, 3.1GHz
ASRock h81m
8gb ram ddr3 1666mhz
Radeon r9 270x (spalona)
zasilacz : XFX Core PRO 450W
Jeżeli chodzi o samą kartę graficzną to mam do zainwestowania 1000-1200 złotych + chciałem do tego dołożyć dysk SSD 128 gb żeby postawić na nim system. Teraz pojawia się pytanie czy lepiej zainwestować 1500 złotych w nową kartę i dysk czy kupić nowy zestaw za 3000 złotych?

Edytowane przez brombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do czego tego sprzętu używasz? Spełniał Twoje wymagania, czy brakowało mocy?

GPU i SSD kup tak czy inaczej - nawet jeżeli zdecydujesz się w najbliższej przyszłości na wymianę reszty, to te dwie rzeczy przełożysz do nowego sprzętu tak, czy inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do gier, to napisz jaka rozdzielczość monitora, w jakie gry grasz (chcesz grać), czy ustawienia graficzne muszą być max, czy mogą być średnie, czy dopuszczasz spadki w grach poniżej 60fps, czy musi być zawsze powyżej 60fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, barwniak napisał:

Jeśli do gier, to napisz jaka rozdzielczość monitora, w jakie gry grasz (chcesz grać), czy ustawienia graficzne muszą być max, czy mogą być średnie, czy dopuszczasz spadki w grach poniżej 60fps, czy musi być zawsze powyżej 60fps.

Bardziej chodzi mi o to żeby komp szybciej chodził i żebym poczuł różnicę w feelingu gier. Monitor 1920x1080 rozdzielczość na wczesniejszym set-upie pubg na low/mid chodził 40-70 fps 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze czy te 8GB RAM to jest 2x4GB, czy 1x8GB.

Do tego zestawu bierz GTX 1060 6GB i SSD na system, programy i gry. Jak duży SSD to zależy ile miejsca Ci potrzeba na całe oprogramowanie. SSD SATA to polecam Goodram iridium pro. Mniejszego SSD jak 240GB nie ma sensu kupować.

Jak Ci padnie płyta w przyszłości, to sobie przełożysz SSD i GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 1x8GB to koniecznie jeszcze jedną kostkę 8GB. Niestety bez dual RAM się nie obędzie. Single RAM to sobie można do biura instalować, ale nie do gier. Poza tym wzrost do 16GB RAM też da poprawę w grach.

Dokładnie dobrze Ci polecili, do twojego CPU GTX 1060 6GB i SSD na system/programy i gry. Do tego jeszcze kostkę 1x8GB, gdyby na tamtym forum wiedzieli, że masz 1x8GB też by napisali, żeby kupić drugą kostkę 8GB.

Jak zrobisz taki upgrade, to nie poznasz komputera, zarówno w szybkości działania, jak i płynności w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, barwniak napisał:

Jak masz 1x8GB to koniecznie jeszcze jedną kostkę 8GB. Niestety bez dual RAM się nie obędzie. Single RAM to sobie można do biura instalować, ale nie do gier. Poza tym wzrost do 16GB RAM też da poprawę w grach.

Dokładnie dobrze Ci polecili, do twojego CPU GTX 1060 6GB i SSD na system/programy i gry. Do tego jeszcze kostkę 1x8GB, gdyby na tamtym forum wiedzieli, że masz 1x8GB też by napisali, żeby kupić drugą kostkę 8GB.

Jak zrobisz taki upgrade, to nie poznasz komputera, zarówno w szybkości działania, jak i płynności w grach.

Super dzięki za pomoc. Jaki sklep polecicie mi żeby kupić jak najtaniej? Morele? Allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morele może być. najlepiej wziąć komplet w jednej firmie.

SSD polecam Goodram iridium pro, ale nie Goodram IRDM pro 2 gen.

Taki

https://www.morele.net/dysk-ssd-goodram-irdm-pro-480gb-ssdpr-iridpro-480-720758/

Mniejszego nie ma co brać, jeśli ma być instalacja gier. Zakładam, że również gier z półki AAA, po 40-50GB.

Goodram iridium pro polecam, bo jest na synchronicznych pamięciach MLC, czyli na najlepszych z możliwych, na których już mało kto produkuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...