Skocz do zawartości
crash555

Karta graficzna czy xbox one s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, stoję przed dylematem z tytułu,

Mój obecnie posiadany sprzęt: gtx 960 2gb, i5 7400, 8gb ramu, 2x ssd 120gb.

Chce przeznaczyć 1000-1100zł na modernizacje pc lub kupno xboxa one.

Nie ma dla mnie znaczenia jakość grafiki pc vs xbox, oraz nie przeszkadza mi 30fps, jeżeli jest stałe :)

Obecnie oczekuję na takie gry jak Forza horizont , Red dead redemption, Cyberpunk 2077. 

Nie wiem czy nie lepiej dla mnie teraz na przeczekanie kupić xboxa one, a dopiero przed premierą Cyberpunkt zmodernizować całkiem pc.

Premiera cyberpunk 2077 jest raczej odległa, może ceny spadną, bo obecne ceny kart graficznych a szczególnie ramu to jakiś żart.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to Chieftec iArena 500W, płyta główna Asus H110M-C, ram w 1 kości Corsair Vengeance 2133 CL13, dyski 2x crucial BX100, obudowa silverstona tylko nie pamiętam modelu, ale jest spora zmieści chyba wszystko. Pojemny hdd na razie nie jest mi potrzebny, bo mam nas D-Link DNS-320L, z jak na razie 1tb dyskiem, dołożę drugi jak się zapełni. Nie gram też w 5 gier na raz max 2 obecnie OV i ark survival evolved , przestane grać w arka to usunę.  Do pc podpięty mam też 1tb dysk usb 3.0

Używam 2 monitorów samsunga jeden ma rozdzielczość 1680x150 drugi 1440x900, drugi monitor przydaje mi się do zabawy z grafiką 3d w blenderze, no tak na prawdę to do wszystkiego mi się przydaje, bardzo wygodne mieć 2 monitory.  Nie mam parcia na rozdzielczość monitora, filmy oglądam na projektorze Optomy HD141x  i ekranie 130" 

Obecne gry w które gram chodzą mi dobrze,  ustawienia średnio-wysokie nie licząc textur, ogranicza mnie te 2gb vram. 

Mnie zastanawia jedno czy jak teraz zmienię na gtx1060 lub rx470 to czy po wyjściu Cyberpunkt 2077 gra będzie chodzić chociaż na średnich w stałych 30fps :P.

No i jest jeszcze jedna gra w która zamierzam zagrać ANTHEM, ale tu nie spodziewam się wymagań z kosmosu, wszystkie gry na silniku Frostbite chodzą mi zadowalająco.  

Ciekaw jestem czy odtwarzacz xboxa one s (da się zainstalować VLC z sklepu microsoftu) daje sobie radę z wszystkimi formatami obrazu i dźwięku, zależy mi żeby odtworzył i przekazał po optyku dźwięk na kino domowe, w formatach e-ac3 lub Flac i całej reszcie formatów audio. Obecnie do projektora mam podpięty drugi pc, z jakimś core duo, 2gb ramu, geforcem 510 lub 610, dyskiem ssd 120gb i kartą dźwiękową ASUS Xonar DG . Przerabiałem już odtwarzacze na androidzie i smart bluray i zawsze na czymś się wykładają, a pc odtwarza wszystko.  

Edytowane przez crash555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pamięcią to bym poczekał ponad 300zł za 8gb nie chce dawać. Zresztą nie licząc Arka nie mam problemu z przycięciami. A kolega z gtx 1080 i lepszym cpu też ma w niektórych miejscach ogromne spadki fps i przycięcia. Ale to już wina zwalonej optymalizacji gry i nie skończonej mapy na której obecnie gramy. Dodatkowo pomyślałem że nawet jak teraz zmienię gpu, to przed premiera Cyberpunka ceny kart mogą być już niższe i chcąc wtedy kupić kartę do tej gry, dostane ułamek ceny za starą.  Kupie xboxa one s, nie wiadomo czy RDR wyjdzie na pc i kiedy, a chętnie ogram też 1 cześć i kilka gier z X360. Jest szansa że xbox zastąpi mi też pc multimedialnego, to go sprzedam i będzie na druga kość ramu 8gb :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, crash555 napisał:

  Kupie xboxa one s, nie wiadomo czy RDR wyjdzie na pc i kiedy, a chętnie ogram też 1 cześć i kilka gier z X360. Jest szansa że xbox zastąpi mi też pc multimedialnego, to go sprzedam i będzie na druga kość ramu 8gb :)

Nie wiem po co Ci Xbox one S, gdy twój PC to szybszy od niego i zagrasz w niego w te same gry co na Xbox one, tyle, że w lepszej rozdzielczości i z większą ilością klatek, a nawet kupisz je taniej :) Xbox one jest dobry dla kogoś kto nie ma komputera do gier.

Dodatkowo nie ma na razie wsparcia myszy w grach. Nie ma pewności kiedy będzie i czy w ogóle. Pozostaje PAD.

Xbox one to dobre rozwiązanie tylko jeśli potrzebujesz centrum multimedialnego. Sam mam, chodzi na nim KODI, jest w KODI protokół NFS, czyli z NAS serwer można zestawić połączenie (sam tak mam). Jest też w KODI FTP/FTPs więc można z netu też oglądać (sprawdzałem działa) ;) Dodatkowo jest BR ze wsparciem Ultra BR. Jak oglądasz takie nośniki, to jak najbardziej.

Do Xbox one można też kupić pilota deydykowanego. Wtedy do obsługi multimedialnej mamy coś jak Ultra BR player z HD player w jednym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak, zależy Ci na centrum multimedialnym i tych nielicznych tytułach AAA których nie ma na PC, to śmiało bierz Xbox One.

Jeśli na raz nie grasz w dużo gier, to wystarczy Xbox one S 500GB. W razie czego na USB 3.1 Gen 1 można dołączyć zewnętrzny dysk. W dodatku SSD lub SSHD. Te dyski HDD, które dają do Xbox one S nie są rakietami, minutę trzeba poczekać na Fortnite czy Fifa18.

Pamiętaj też, że część miejsca na dysku zabiera wsparcie na Xbox360. Wersja 500GB daje na start 360GB wolnego.

No chyba, że chcesz trzymać na dysku Xbox-a filmy, muzykę i zdjęcia w dużej ilości, wtedy zdecydowanie wersja 1TB.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, FxJ napisał:

OK to wstrzymaj się aż wyjdzie GTX 1160 albo kupuj 1070/1070Ti.

To przekracza mój budżet, niemal dwukrotnie :P

Szkoda by mi było  dać za kartę 2k, jak ceny są ostro zawyżone. Nie zamierzam za bardzo podnosić kwoty która wydaje na komputer, no chyba że 100-200 więcej. Zazwyczaj działało to tak ze kupowałem kartę, to po 2-3 latach mogłem kupić wydajniejsza kartę 1-2 generacje do przodu w tej samej półce cenowej. Od gtx10xx się to zmieniło i coś mi się wydaje że gtx1160 sobie wystartuje z cena w okolicach gtx1070. Na razie kupię tego xboxa, tym bardziej że mam kilka gier ekskluzywnych z XO, X360 które chce ograć. Jak wyjdzie jakaś gra na pc, co będzie się  dławić mi na 960 to się ją zmieni.  

Temat do zamknięcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, crash555 napisał:

Tak jak pisałem na muzykę, filmy mam nas. 500gb mi wystarczy, Gry z golda przypisują się do konta? Czy muszą być pobrane. 

Przypisują się do konta MS, a nie Golda. Gold to usługa umożliwiająca granie w sieci, a także dająca kilka gier miesięcznie do zainstalowania za free. Najlepiej kupić kod na Allegro za ~170zł (na rok). Warto też kupić EA Access (jeśli interesują Cię te tytuły), ale tu lepiej zapłacić kartą w sieci za 79zł na rok.

Wszystkie gry w które chcesz grać, musisz pobrać na HDD konsoli. Przykładowo WOT, czy FIFA18 biorą ~50GB. Gry Xbox360 po kilka GB, niektóre gry Xbox one 15-30GB. W razie braku miejsca, można podłączyć na USB zewnętrzny dysk i tam instalować, a nawet przenosić już zainstalowane. W software konsoli jest to przewidziane.

Edytowane przez barwniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wiedziałem że gold to opłata za granie w sieci. Tylko byłem ciekaw czy mogę w danym miesiącu sobie przypisać grę, a pobrać ją za miesiąc dwa jak już w goldzie nie będzie. EA access mnie nie interesuje jest też na pc wszystko co mnie interesowało ograne.  Pisałeś wcześniej o braku wsparcia dla myszki, szczerze nawet nie liczyłem na to, xbox będzie podłączony pod projektor więc tylko pad. Na xboxe i tak będę ogrywał głownie singlowe tytuły i raczej omijał FPS, do tego typu gier lepiej sprawdza się myszka i klawiatura i po to mam pc.

Wiesz może jak działa wsparcie dla discorda na xboxe? Coś czytałem że microsoft współpracuje z discordem, a to główne narzędzie komunikacji z moimi znajomymi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat discorda niczego nie wiem. Do Pada można na minijack podłączyć zestaw słuchawkowy z mikrofonem.

Wsparcie dla myszy będzie, ale tylko dla systemu i programów, ale na razie nie dla gier. Później może powstaną osobne serwery dla graczy padowych i tych na myszy, ale to przyszłość.

Na Xbox jest jeszcze od Microsoftu platforma do grania czyli xbox game pass, tam też jest sporo tytułów.

Jeśli weźmiesz grę z Games with Gold, czyli darmowymi grami co miesiąc publikowanymi to jest ona twoja na zawsze. Możesz ją pobrać, potem usunąć, ale na koncie MS ona jest zawsze twoja. To samo z kupionymi grami w sklepie MS, możesz je odinstalować, a później zainstalować ponownie dowolną ilość razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Xboxa one s 500gb + Forza horizont 3 za 900zł w Auchan ostatnia sztuka. Player VLC odpala wszystko z NAS plus napisy , nie ma tez problemu z dźwiękiem do kina domowego po optyku.Jestem bardzo zadowolony, a po zobaczeniu gameplayu z Red Dead Redemption 2 to już całkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...