Skocz do zawartości
Hardkor321

Telefon do 1500

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie
Właśnie jestem w trakcie poszukiwania telefonu do 1500 zł (i to jest max). Najchętniej patrzę na okolice 1200/1300 zł (a 1000 to dla mnie super cena). W tej chwili latam z LG G4. Bardzo go lubię i chwalę jedyny minus to, że bateria po 2 latach ledwo dycha (ale to pewnie moje złe ładowanie) oraz zauważalne zwolnienie po tym czasie (choć pewnie reset do ustawien fabrycznych, nowy android) dałyby drugie życie. Telefon, który chce nabyć musi być koniecznie z polskiej dystrybycji, nowy z gwarancją. Ostatnio miałem duuże problemy z używką i nie chcę się znowu bawić i bujać. Coś co mam pewność, że jak się popsuje to idę do salonu producenta/wysyłam pocztą i jest okej. Szukam koniecznie android. Nie gram kompletnie w gry na smartfonie, używam go w większość i do wszelkiego rodzaju aplikacji (bankowe, facebook, snap, chrome itp), dużo muzyki jak i filmów (netflix i spotify często u mnie gra, a więc coś co na sluchawkach pokaże pazur albo po prostu pokaże dobry obraz w filmach jest jak najbardziej na plus- netflix oglądam bez słuchawek). Również bateria duża to na pewno plus. Nie jestem fotografem, czasem robię fotki na imprezie, czasem w sklepie czegoś i to tyle. Więc nie musi być wodotrysków. GPS jak i szybkie działanie to chyba oczywistości (GPS, gdyż przeprawadzam się do Krakowa, a więc na pewno będę musiał się odnaleźć). Ostanią rzeczą jest chyba wsparcie na update. Pamiętam przy LG miałem tylko jeden duży update, więc szukam czegoś z jak najdłuższym wsparciem. Narazie poprzeglądałem nastepujące telefony, które mi doradzano mniej lub bardziej i rzeczy przy których zwróciłem uwagę:
Nokia 7 Plus- długie wsparcie, bardzo dobry telefon, niestety cena praktycznie stojąca na 1500 odrzuca
Nokia 8- tańszy, niestety podobno też gorsze bebechy i niby krótsze wsparcie, ale mało wiem o tym telefonie
Xiaomi A2 Lite- ledwo wyszedł, czysty android, tani. No brzmi bardzo spoko. Zwykłej wersji A2 nie chcę ze względu na brak mini jacka. Tak to patrzyłem od tej firmy też na Redmi Note 5 Pro (baardzo trudno dostępny) jak i Redmi Note 5 oraz Mi6, ale tak średnio mi się podobają
Samsung S7- niby flagowiec, miałem S2 i nie podszedł mi, ale podobno od 5/6 koreanczycy robią bardzo dobre telefony, minus, że praktycznie 1500 zł
Samsung A8- Wydaje się spoko, ale dużym minusem wydaje mi się głośnik na boku telefonu
Huawei P20 Lite- jedyny jaki mogę sprawdzić na żywo, podobno bardzo polecany i dobry telefon
Motorola G6 Plus - podobnie jak P20 lite, ale nie sprawdze na żywo
LG G6- po G4 bardzo polubiłem LG, ale boję się o jego wsparcie i na premierze miał dużo narzekań i negatywnych recenzji, że za drogi, ale teraz w okolicy 1300 można go dorwać
Asus ZenFone 4- podobno dobry telefon, ale średnio mnie przekonują recenzje + kolega miał starszy model i mocno narzekał na psujące aktualizacje

W tej chwili najbardziej skłaniam się do Xiaomi A2 Lite, LG G6 i Nokii 7 pLus. Doradzcie mi proszę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz skończyć z dobrym telefonem, który będzie Cię satysfakcjonował, a do tego nie przekroczyć bariery 1000 zł to zdecydowanie polecam skierowanie swojej uwagi na Xiaomi Redmi Note 5. W wersji wyższej, tj. 4/64GB możesz znaleźć za około 900 zł w polskim sklepie, gwarancją realizowana w Polsce, czyli czymś, na czym zależy Ci najbardziej. 

Wg mnie to model zgodny z Twoimi opisanymi oczekiwaniami, ma dużą przestrzeń roboczą idealną do aplikacji i multimediów, wytrzymałą baterię, naprawdę konkretne podzespoły, aparat, który pozwala robić satysfakcjonujące zdjęcia oraz bardzo dobre wsparcie.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie LG G6 jest bardzo dobrym wyborem. Gdzieś wyczytałem że może zrobią jeszcze jedną aktualkę systemu, ale to na razie raczej plotki. 1300-1400 (np sferis) za taki telefon wydaje mi się, że cena spoko. Flagowiec z tamtego roku więc aż taki stary jeszcze nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2018 o 21:21, hamisz napisał:

Jeżeli chcesz skończyć z dobrym telefonem, który będzie Cię satysfakcjonował, a do tego nie przekroczyć bariery 1000 zł to zdecydowanie polecam skierowanie swojej uwagi na Xiaomi Redmi Note 5. W wersji wyższej, tj. 4/64GB możesz znaleźć za około 900 zł w polskim sklepie, gwarancją realizowana w Polsce, czyli czymś, na czym zależy Ci najbardziej. 

Wg mnie to model zgodny z Twoimi opisanymi oczekiwaniami, ma dużą przestrzeń roboczą idealną do aplikacji i multimediów, wytrzymałą baterię, naprawdę konkretne podzespoły, aparat, który pozwala robić satysfakcjonujące zdjęcia oraz bardzo dobre wsparcie.

 

IMO najlepszy wybór do 1000zł, a raczej do 800zł w PL lub 600zł z chin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...