Skocz do zawartości
Okami

Monitor w okolicach 1500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam monitora na dłużej niż 5 lat :D

Czego oczekuje:

Monitor będzie służył do oglądania filmów/anime z napisami, a także do tworzenia napisów i czytania. Dlatego nie chce tracić na jakości obrazu (kolory,wyrazistość,ostrość itp.) i także zależy mi na długiej pracy na nim bez męczenia wzroku.

Do tego będzie służył też do gier, czyli oczekuje też płynności obrazu.. Poza tym zwracam dużą uwagę na szczegóły podczas grania i oglądania. (Aktualnie mam LG 27MP65HQ-P z przebarwieniem które strasznie mnie irytuje. i szczególnie widoczne jest przy jasnych barwach. Screen podesłany) 

Przekątna ekranu [cal]: 25 - 27

Coś więcej niż FullHD

Z możliwością regulacji kąta pochylenia bo na ścianie "raczej" nie będę wieszał

^^ I żeby tyle prądu nie żarł.

(PS. Moja grafa to Gigabyte GeForce GTX 980Ti)


 

 

 

Obraz.png

Edytowane przez Okami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, FxJ napisał:

Ten HP też jest dopiero co wrzucony do sprzedaży, ani jako że HP ani Dell nie produkują matryc tylko ja kupują, więc nie ma większego sensu czekać.

Ok jeszcze jedno wiesz może na czym polega, ta opcja wielu wyświetlaczy?

Edytowane przez Okami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, FxJ napisał:

Mówisz o Daisy Chain czy o cienkich rankach?

Daisy Chain To chyba mało przydatna opcja bo miejsca na więcej niż jeden monitor nie mam.

Poza tym szperałem jeszcze trochę i trochę się boje bo HP nie ma żadnej opinii a słyszałem że BenQ czy Asusy też nie są złe, próbowałem porównać te monitory ale nie do końca rozumiem na co patrzeć. Bo jeden ma dużo technologi a drugi mnie ma lub mało. Np. Asus ma poprawiająca kontury, ostrość i nasycenie kolorów w obrazach i filmach, a HP - HDCP?? To co ściągnę anime czy coś i nie będę mógł oglądać? Nie bardzo rozumiem tych technologi.

https://www.morele.net/porownaj/ids=710826,1775731,714009,1255747&cat=523

Edytowane przez Okami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, FxJ napisał:

 

Porównywać na stronie sklepu monitory to bezsens, na te nawet nie musisz patrzeć.

Na to jedynie patrz i na testy monitora/matrycy.

https://www.morele.net/porownaj/ids=1255747,710826,1775731,705494&cat=523

Czyli oprócz tego HP to praktycznie nic? A ten dell?

Bo najważniejsze jest w sumie jakości obrazu (oglądanie, czytanie), długiej pracy bez meczenia oczu i później  płynność w grach, a cała reszta można powiedzieć że dalszy plan. Regulacja najprostsza się przyda bo nic specjalnego nie będę z nim robił fizycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FxJ napisał:

U2715H jest ok ale to rok 2016, U2717D jest nowszy

Chyba że chcesz oszczędzić to nawet AOC Q2790PQU/BT lub IIYAMA PROLITE XUB2792QSU-B1

Czas reakcji maja dość nie standardowy. 

Do tego to AMD Free-sync  nie będzie używane bo nie mam amd :/

Jeszcze dostałem propozycje na taki monitor ale to już za drogo jak dla mnie o te 300 zł

https://www.morele.net/monitor-asus-mg279q-748328/

Może i ta wersja z reakcja 1ms był by okej jeszcze ale boli mnie ten AMD sync :/

Edytowane przez Okami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, FxJ napisał:

Jest jeszcze: =Adaptive-Sync i Fast-Sync

Jaką masz grafikę, to monitor dla graczy 144Hz.

Wyżej pisałem ;) Gigabyte GeForce GTX 980Ti

A słyszałem że za rok wejdą nowe Monitory z HDR w standardzie vesa displayHDR 600? Bo może warto poczekać? A teraz kupić coś niedrogiego?

SP. Nawet nie wiem co to jest xD 

Edytowane przez Okami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...