Skocz do zawartości
BehemotM

AMD RAID - przenoszenie.

Rekomendowane odpowiedzi

Krótka piłka, ale jakoś nigdzie nie znalazłem odpowiedzi:

Czy macierz softRAID utworzona na mostku południowym z mobo (AMD710) przeżywa bez problemu przełożenie do innej płyty głównej AMD na SB AMD950?

Dogorywa mi mobo Asusa na AM3 (AMD770/710), już ze 2 miesiące temu kupiłem MSI970 Gaming (AMD970/950) i cały czas lezy w pudełku nie podłączona bo nie za bardzo mam gdzie upchnąć 4 TB danych z macierzy. O ile steam/origin itp. bez problemu można pociągnąc drugi raz (choć to trwa) to już pozostałych danych wolałbym nie utracić jeśli okaże się że po przekładce na nowszy chipset bios mobo zaorze całą macierz jako nieznaną. Ktoś robił w praktyce takie przekładki? Prośba o sprawdzone własne doświadczenia, a nie gdybanie. Bo że w teorii powinno zadziałać, to wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SoftRAID 0 (akurat czy 0 czy 1 nie ma znaczenia jeśli kontroler go wyczyści przy boocie) robiony z mobo (z poziomu wbudowanego biosu) widziany przez windows 7/8/10 i linuksa. Po to w końcu podawałem konkretne mostki.

Co to znaczy "w zasadzie" - przenosiłeś pomiędzy takimi mostkami czy gdybasz? Bo teoretycznych opinii trochę się nasłuchałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...