Skocz do zawartości
kazimierz_wielki

Zastępstwo dla BOXowego chłodzenia Intel G5400

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,
czy możecie polecić coś taniego, tj. w granicach 4-5 dyszek, jako CICHY zamiennik do boxowego chłodzenia?

Złożyłem 2 kompy na G5400 i jestem zaskoczony tym, jak głośno to chodzi. Poszukuję czegoś cichego i najlepiej niewielkiego gabarytowo, oczywiście na tyle, na ile się da w tym budżecie. 
Czy mieliście do czynienia z wynalazkami typu LC-Power LC-CC-94 lub Arctic Alpine 64 GT?

Aha, płyta to Asrock na H310, wygląda tak marnie, że boję się, że się złamie pod wpływem ciężaru czegoś większego, typu Spartan 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@okrej tak, ustawiłem ale ciszej = cieplej. Wolę wydać te kilka zł i mieć cicho i chłodno.

@M.Mountain pisałem wyżej, nie jest moim faworytem. Duży i ciężki + nie przepadam za tą firmą. Mam cichą obudowę od nich i nie jest cicha + ciche wentylatory, które też nie są ciche.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie wiem, czy poniżej tej znajdziesz coś co będzie lepsze od Boxowego ( Jeśli znajdziesz, to napisz)

2. Jeśli płyta główna jest dobrze przykręcona, to nic jej nie powinno się stać po założeniu jakiekolwiek chłodzenia :)

3. Posiadam obudowę oraz chłodzenie od SilentiumPC i wszystkie wentylatory są według mnie ciche. Pamiętaj też, że dopiero od jakiegoś pułapu zaczynają się ciche wentylatory. Nie ma nic za darmo.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spartan 3 na niskich obrotach jest w miarę cichy, ale jeżeli będzie musiał się wysilić będzie głośniejszy nawet od boxa. Jeżeli chcesz kompletnej ciszy w każdej sytuacji to chłodzenie z wentylatorem 120 mm. Może być używane, a do tego nowy wentylator.

Ale szczerze mówiąc dziwię się, że przeszkadza Ci dźwięk boxowego chłodzenia Intela. Te nowe, szczególnie na takich procesorach są na prawdę kulturalne, a temperatury 2c/4t to przecież śmiech na sali. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiem, może się komuś przyda w przyszłości.

Kupiłem Arctic Alpine 11 GT PWM Rev.2, 29 zł.
Na pewno jest o wiele lepszy od boxowego chłodzenia. Nie jest niesłyszalny ale za tę cenę ok. Dźwięk jaki wydaje jest dość niski, takie bzyczenie dużego owada. Przyjemniejsze + sporo cichsze od boxowego. 

Nie nakładałem swojej pasty, zresztą chyba dają jakiegoś Arctica. 

Sprawdziłem temperatury - 3 godziny Handbrake, max. 60 stopni przy customowym ustawieniu obrotów wiatraka na ok. 50-60%. Temperatura otoczenia 30 st. 

Podsumowując - fajny zamiennik stockowego wiatraczka, cieszę się, że go kupiłem. Nie wiem czy nie warto dołożyć kolejnych 3 dych i nie kupić spartana, nie mam porównania, w każdym razie do biurowego komputera jest super.

Abstrahując od chłodzenia to sam procesor jest świetny. Takie małe gówno a ile mocy. W handbrake mniej więcej 2 razy wolniejsze od mojego i7 6700, co biorąc pod uwagę liczbę rdzeni jest super wynikiem. W testach przeglądarkowych typu Octane czy Jetstream jeszcze lepiej. Świetny procesor do htpc czy biura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...