Skocz do zawartości
Hardkor321

Traktowanie baterii w telefonie

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie
Miałem przez dobre 2 lata HTC M7 i pamiętam, że przez ten czas trochę zajechała mi się w nim bateria. Potem zakupiłem LG G4, który służy mi do dziś i myślałem, że nie będzie tego problemu, ale też po 2 latach bateria jest prawie całkowicie padnięta. Poniżej 50% telefon potrafi się sam wyłączyć w losowym momencie, gdy z niego korzystam, szczególnie gdy jest to coś wymagającego. Zrobienie zdjęcia poniżej tego poziomu bez podłączenia do ładowarki jest niemożliwe, bo telefon się resetuje i pokazuje o wiele mniejszą ilość energii po czym sam się ładuje. Typu mam 50%, resetuje się, pokazuje 20%, chowam go do kieszeni i po jakims czasie mam 25%. Myślałem, że to przez moje nocne ładowanie go (praktycznie przez te 2 lata codziennie przed snem rozładowywałem go do około 30%, podłączałem do ładowarki i rano z 100% odłączałem). Jednak czytam rady na internecie co do baterii i podobno jest to spoko. Najgorsze niby jest trzymanie go na niskiej baterii co rzadko robiłem. Myślałem, że również doładowywania go to zły pomysł, ale ludzie piszą, że jest to okej. Zakatowałem baterie w tym telefonie, w HTC też. Myślałem, że to moja wina, ale to brzmi jakby samemu się po 2 latach tak rozwalały, jednak jak słyszę po znajomych oni nie mają takich problemów, a szczególnie takich jak ja z tym LG. Jakieś pomysły dlaczego tak się dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda bateria ma określona ilość cykli ładowania - dla baterii Li-on stosowanych w komórkach to przeważnie jest 500 do 1000 cykli , po przekroczeniu danej ilości cykli może się pojawić spadek pojemności o 30+ % .

Również temperatura ma wpływ na spadek pojemności - za wysoka lub za niska i wydajność / pojemność spada .

Także reakcje chemiczne zachodzące wewnątrz baterii moga spowodować spadek pojemności .

Przez 2 lata bateria w teorii miała ponad 650 cykli ładowania .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...