Skocz do zawartości
Molag

Zestaw komputer + monitor + peryferia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje zamówić cały zestaw tj. puszka, monitor, peryferia (do następnego piątku). Będzie on głównie przeznaczony do gier AAA od czasu do czasu CS:GO. Niestety nie posiadam żadnych częsci gdyż będzie to przesiadka z laptopa. A i najważniejsze [budżet elastyczny więc tym się zbytnio nie przejmować]. Chciałbym aby komp był możliwie jak najwydajniejszy i bardzo cichy (dodatkowo miłoby było mieć coś w stylu mystic light lub aura sync) . Wstępnie myślałem nad taką konfiguracją:

CPU: i7 8700k (pójdzie na skalp)

MOBO: MSI Z370 GAMING PRO CARBON

SSD: Plextor 1TB M.2 PCIe M8PeG

RAM: G.SKILL 16GB 3600MHz TridentZ RGB CL16 (2x8GB)

PSU: Seasonic 650W Focus Plus 80 Plus Gold

Dodatkowe wentylatory: Corsair LL120 RGB LED Static Pressure 120mm PWM x3

CASE: Fractal Design Define R6 TG

COOLER: NZXT Kraken X62 v.2

Pasta: Thermal Grizzly Kryonaut

Monitor: LG 34UC89G-B Curved 

GPU: Planuję kupić 1180/2080 od MSI jak już wyjdzie, a na przeczekanie dostanę od znajomego 1050. 

I tutaj moje pierwsze pytanie, czy wszystko będzie ze sobą współgrać ? Czy powinienem coś wymienić ? 

Kolejne pytanie. Czy dźwięk z tej płyty głównej jest ok ? Czy lepiej zainwestować w porządną kartę dźwiękową  (jeśli tak to jaką) ? Jaką klawiaturę i myszkę powinienem wybrać by współdziałały z mystic light ? Możecie polecić jakieś dobre słuchawki nauszne i głośniki 5.1 ? 

Z góry dzięki za wszelką pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, sdfl napisał:

Ten SSD lepiej nowszy Plextor 1TB M.2 PCIe Gen3 x4 NVMe 2280 M9Pe(G)

Jeśli zamierzasz tylko słuchać muzyki, oglądać filmy i grać to karta dźwiękowa na mobo wystarczy, możesz sobie pozwolić nawet na zestaw 7.1. Jeśli planujesz podłączać sprzęt muzyczny, instrumenty i nagrywać, wtedy jakiś interfejs by się przydał. Jeżeli chodzi o dobór głośników i słuchawek to może lepiej będzie jeśli pofatygujesz się osobiście do sklepu i przesłuchasz, który sprzęt wg Ciebie najlepiej brzmi. Każdy ma inne preferencje.

Dzięki, poczytam o dysku, który poleciłeś. Jak wypada na tle m8peg.

 

15 minut temu, Patronix napisał:

Czytałem, że ta płyta jest problematyczna. Dodatkowo jak pisałem mile widziane byłoby mystic light lub aura sync. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...