Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Janosik303

Kupno używanego telefonu

Polecane posty

Witam,

mam pytanie dotyczące kupna używanego telefonu. Czy jeżeli telefon został wzięty razem z abonamentem i ja kupuje sam telefon, to co w takim przypadku z gwarancją? Warto kupić taki telefon, który został wzięty w abonamencie czy lepiej szukać telefonu, który został kupiony w zwykłym sklepie? 

jeśli w gwarancji są dane kupującego to gwarancje tylko on może zrealizować, tak przynajmniej kiedyś wyczytałem, w przypadku rękojmi może być inaczej

• Upvote 1

14 minut temu, TSRules napisał:

jeśli w gwarancji są dane kupującego to gwarancje tylko on może zrealizować, tak przynajmniej kiedyś wyczytałem, w przypadku rękojmi może być inaczej

Karta gwarancyjna pewnie wcale podpisana nie jest. 

Tylko nie kupuj nic co było brane w Plusie lub w T. Tam są raty i jeżeli kupujący nie spłaci sprzętu do końca, to blokują telefon i możesz go do śmietnika wyrzucić albo sądzić się ze sprzedającym.

• Upvote 1

10 minut temu, goral2099 napisał:

Tylko nie kupuj nic co było brane w Plusie lub w T. Tam są raty i jeżeli kupujący nie spłaci sprzętu do końca, to blokują telefon i możesz go do śmietnika wyrzucić albo sądzić się ze sprzedającym.

To może być problem. Tylko jak mają go zablokować skoro nie będzie w nim karty sim osoby, która brała abonament.

Telefon operator może zablokować po numerze IMEI lub seryjnym urządzenia.

Edytowano przez piomax
  • Upvote 1

1 godzinę temu, goral2099 napisał:

Zablokują po IMEI .

Czyli lepiej kupić telefon, który został zakupiony w jakimś sklepie a nie u operatora.

Sklep lub Play/Orange. Będzie bezpieczniej. Nie słys,ałem żeby inne firmy takie blokady stosowały.

• Upvote 1

1 godzinę temu, goral2099 napisał:

Sklep lub Play/Orange. Będzie bezpieczniej. Nie słys,ałem żeby inne firmy takie blokady stosowały.

Dzięki, to będę takich szukał.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Aktualności

Artykuły

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.