Skocz do zawartości
achron

Laptop multimedialny (4 - 5)tys. zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałem zakupić nowy sprzęt, który posłuży mi kilka lat.

1) Kwota przeznaczona na zakup: 4,0 do 5,0 tys. zł

2) Laptop nowy

3) Rozmiar matrycy: 15 cali

4) Główne zastosowanie: praca biurowa, multimedia, gry przeglądarkowe i inne niezbyt wymagające, obróbka zdjęć. Często mam otwartych kilka programów, zakładek, nie lubię gdy sprzęt nie działa płynnie.

5) Miejsce użytkowania: głównie w pomieszczeniach zamkniętych

6) Wymagania specjalne: procesor i5 lub i7, minimum 8 GB RAM, najlepiej dysk SSD, dobra matowa matryca IPS, w miarę możliwości aluminiowa obudowa

7) Osobiste preferencje: wydajne, ciche chłodzenie, wygląd raczej stonowany, jak najmniej awaryjny, dobry serwis,

8) Laptop z systemem

9) Moje propozycje może są nieco na wyrost ale chciałbym, tak jak napisałem, korzystać z tego sprzętu przez kilka lat:

ACER Aspire 7, DELL G5 lub G3, wszystkie na i5 8300H, 8 lub 16 GB RAM z kartą graficzną 1050Ti.

Z góry dziękuje za pomoc            

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za odpowiedź. Już nadrabiam różnice między tym co napisałem a ankietą.

1. Mężczyzna, 55 lat, zakup prywatny - nie na firmę.

2. Laptop z systemem.

3.  Matryca 15,4"- 15,6”

4. Laptop z SSD (najchętniej PCIe NVMe - ponoć jest najwydajniejsze). Może mieć dodatkowy dysk HDD.

5. Orientacyjne kwoty podałem w temacie - mogę dołożyć o ile to ma sens. Mam zamiar używać go przez kilka lat (~ 5 lat). Z zakupem mogę poczekać.

6. Jakość wykonania jest dla mnie ważna.

7. IPS matowy, będzie podłączony do zewnętrznego monitora (dość często)

8. Będzie używany w pomieszczeniach zamkniętych, przeważnie na biurku w Polsce.

9. Gry o niskich wymaganiach.

10. Multimedia, internet, praca biurowa, obróbka (amatorska) zdjęć.

11. Tak jak napisałem laptop ma być na kilka lat. Jestem laikiem i nie bardzo wiem co w przyszłości może przydać się.

12. Laptop stonowany, nie mający wyglądu gamingowego. Czytałem o problemach z gwarancją - dlatego zaproponowałem Della bo chyba ma najsprawniejszy serwis i dobre warunki gwarancji.

PS

Właśnie przeczytałem o underwoltingu. Nie wiem czy to nie nazbyt skomplikowane dla osoby o wykształceniu nie mającym nic wspólnego z informatyką.

PS 2

SSD najchętniej w rozmiarze nie mniejszym niż 256 GB.

 

Edytowane przez achron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w sklepie i obejrzałem Della G5 https://www.x-kom.pl/p/434799-notebook-laptop-156-dell-inspiron-g5-i5-8300h-16gb-2401000-win10-gtx1050ti.html. za 4739 zł. Z minusów to na pewno waga (o czym przekonałem się sam) oraz jakość matrycy i temperatury - to znalazłem tutaj: https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-G5-15-5587.312514.0.html. Do obróbki zdjęć będę używał zewnętrznego monitora więc nie jest to problem. Waga - nie zamierzam nosić go codziennie. Odnośnie temperatur to test dotyczył mocniejszej karty graficznej więc wydzielała ona większa ilość ciepła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dwie kwestie: pierwsza to dysk SSD wolniejszy od tych które wykorzystują interfejs PCIe. Czy to jest zauważalne spowolnienie? Druga to pytanie o gwarancje. Wiem, że niektóre laptopy Della objęte są taka gwarancją, która w wypadku awarii spowoduje wizytę i naprawę przez serwisanta w domu. Jak jest w tym przypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...