Skocz do zawartości
TSRules

Sekretarz redakcji banuje użytkownika bez powodu

Rekomendowane odpowiedzi

Sekretarz redakcji banuje użytkownika purepc który ma konto z 10 lat, bo "ośmielił się napisać o zmianie testowania ssd" plus kasuje jego normalne komentarze zostawiając tylko swoje wygodne, które prowokują do zbędnych "proktologicznych" dyskusji, czyli demokracja na purepc :)

temat:

https://www.purepc.pl/pamieci_masowe/porownanie_dyskow_ssd_roznice_miedzy_sata_msata_m2_pcie

dowód w załączniku

 

screen.jpg

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiele razy byłem banowany na tym portalu i osobiście uważam, że gdyby moderacja była bardziej luźna na tym forum to by wszyscy nie uciekli na pclola gdzie można robić chlew.

Tak czy inaczej naprawdę odleciałeś z tymi komentarzami i znacząco przegiąłeś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, rafa napisał:

Przegiales chlopie i nie ma co do tego watpliwosci

rafa serio nie masz dosyć testowania ssd tymi pliczkami 40gb, a do niedawna 7gb?

przecież to śmiech jest, w roku 2018 gdzie byle filmik FHD/4k z telefonu zajmuje kilkanaście giga, a niebawem dyski ssd kilka TB to będzie norma, przegięcie może i jest ale te testy tym bardziej, jeszcze zwrócisz uwagę to koleś kasuje posty i przeinacza wypowiedzi zamiast przyjąć na klatę i zrobić test zapisu całej powierzchni...

a potem kumpel kupuje jakiegoś TLC i ma zapis 150MB/s po kilku sekundach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sdfl napisał:

https://www.purepc.pl/pamieci_masowe/porownanie_dyskow_ssd_roznice_miedzy_sata_msata_m2_pcie?page=0,12

No i masz jak byk w teście, że dla Kingstona UV500 skopiowanie pliku 40GB zajmuje ok. 182 sekundy, czyli średnio 220MB/s. Po co testować 400GB pliki na 500GBtowym dysku? Czy ktoś na co dzień tak robi? Jak dyski SSD będą miały kilka TB to i plik pomiarowy będzie miał kilkaset GB, a na razie nie ma to sensu. Przegiąłeś pałę, weź na klatę odpowiedzialność za swoje zachowanie i skończ się w końcu skarżyć. 

właśnie o to mi miedzy innymi chodzi, po co pokazywać różnice pomiędzy interfejsami na dysku który jest jednym z gorszych, przecież zakłamuje to wyniki?

czemu nie dać czegoś z MLC czy nawet evo 850 gdzie masz liniowe 500MB/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to przydałoby się bardziej wyczerpać temat bo jestem na etapie składania nowego kompa do gier i nie wiem co jest lepsze:
- Dysk M2
- 2x Dysk M2 w Raid ( tylko wtedy jaka płyta żeby były 2 złącza?)
- zwykłe SSD na SATA
- Raid z 4 dysków SSD na SATA
- czy w ogóle jakiś Optane i HDD

Dyski są w podobnych cenach za 1 GB. Więc zmieszczenie do obudowy 4x256GB czy 2x512GB zamiast 1x1TB to tylko kwestia złączy i miejsca na nie bo cenowo wychodzi podobnie. O ile w procesorach i GPU temat jest prosty tak tutaj jest nad czym gdybać. Tym bardziej, że sytuacja mocno się zmienia, ceny cały czas spadają m.2 i SSD są już bardzo przystępne cenowo. Crucial MX500  500GB kosztuje 378 zł, A-Data XPG SX8200 480 GB kosztuje 503 zł. Więc jestem ciekaw czy 4xMX500 500GB będzie mocno odstawał od takiej A-daty czy innego dysku na M.2 lub 2x480GB bo tak A-data wychodzi taniej niż wersja 960 GB. Mówię oczywiście o realnych zastosowaniach, a nie benchmarkach. No i sprawdziłbym parę gier z otwartym światem np. Wiedźmin 3 czy Forza Horizon 3 ale pod względem FPS dropów i pop upu obiektów. Do tego przy dyskach dochodzą jeszcze kwestie jak różne chipsety dają różną wydajność m.2, liczba linii pciex, liczba wejść na płytach itd. Temat jest skomplikowany, a możliwości wyboru jest dużo. 

 

PS. Wczoraj wgrywałem Śródziemie cień wojny na HDD... i chyba już zrezygnuję z HDD, wgrywało się ponad godzinę, w międzyczasie ściągałem coś innego na Originie i przez dysk nie byłem w stanie nawet osiągnąć max transferu swojego internetu (600 mbps).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, TSRules napisał:

screen.jpg

 

"a tobie zalecam odpoczynek albo wizytę u proktologa" odpowiada sekretarz ponoć poważnej redakcji.

Jak szanuję p. Sebastiana za większość jego artykułów tak zdecydowanie p. Sebastianowi należą się wakacje bo jest ewidentnie przepracowany ostatnimi testami. Proponuję wstawić się za p.Sebastianem i jego urlopem u:

Redaktor naczelny:
Rafał Romański
GSM: +48 790 028 142 | rafal.romanski@purepc.pl

 

 

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rafal89 napisał:

 

"a tobie zalecam odpoczynek albo wizytę u proktologa" odpowiada sekretarz ponoć poważnej redakcji.

Jak szanuję p. Sebastiana za większość jego artykułów tak zdecydowanie p. Sebastianowi należą się wakacje bo jest ewidentnie przepracowany ostatnimi testami. Proponuję wstawić się za p.Sebastianem i jego urlopem u:

Redaktor naczelny:
Rafał Romański
GSM: +48 790 028 142 | rafal.romanski@purepc.pl

 

 

stary, ja pisałem tam nie raz, oraz, że chcę zlikwidować konto forumowe, to zero odzewu, chyba sie boją, że kompletnie poznika content na tym forum, zobacz, obecnie prawie nikt tutaj nie zagląda i tematy wiszą tygodniami bez jakiegoś znacznego ruchu, wszyscy są na pclabie i benchmarku, który nawet ma bardzo fajny temat o SSD co pokazuje, że ładnie się rozwinął:

http://forum.benchmark.pl/topic/257513-polecane-nap%C4%99dy-p%C3%B3%C5%82przewodnikowe-ang-ssd-2018/

tak więc purepc daleko w tyle i chyba zostało tylko obrażanie ludzi i zero refleksji nad sobą i kształtem portalu ;)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...