Skocz do zawartości
.misiek

ulepszenie komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znajomy poprosił mnie żebym pomógł mu ulepszyć komputer i stwierdziłem że napiszę tutaj aby się upewnić że wszystko będzie dobrze. Gry w jakie gra to wiedźmin 3, GTA 5, i kupił sobie ostatnio dying light, do tego jeszcze jakieś esportowe. Problem jest taki z komputerem że jak gra w gta to ma nagłe spadki ilości klatek na sekundę jak wjedzie do miasta, w wiedźminie występują takie przycięcia że jest np 100fps i nagle zacina na pół sekundy albo mniej lecz nie występuje to jeżeli ustawienia grafiki będą maksymalne a klatek będzie jakieś 40. Moim zdaniem była by to wina za słabego procesora w stosunku do tej karty graficznej. Temperatury są ok na karcie graficznej jest 63 (-70mV) bez uv problem też występuje a na procesorze jakieś 70  przy otwartej obudowie.

Obecna konfiguracja:

Procesor: intel pentium g4560

chłodzenie cpu: to dodawane z procesorem

płyta główna: ASRock H110M-HDV R3.0

pamięć: Patriot Viper 4, 8GB(2x4GB), 2400MHz, PV48G240C5K

karta graficzna: Gigabyte RX 570 GAMING 4GB

dysk twardy: Toshiba P300 1TB

zasilacz: SilentiumPC Vero L1 500W (VL1-500)

obudowa: SilentiumPC Brutus M10 (SPC159)

 

To co myślę żeby zmienić lub dodać

procesor: ryzen 2600   /  LUB  /   I5 8400

płyta główna: ASRock ASRock AB350/450 Pro4    / LUB /   MSI B360-A PRO

dysk ssd: ADATA SU900 256GB

chłodzenie cpu: SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2

Cena z ryzenem 2600 płytą ASRock b450 pro4 dyskiem i chłodzeniem wyniosła na morele 1680,51 zł i to damy jako budżet +- max

Czy płyty b350 są już zaktualizowane pod nowe ryzeny? Jak tak to b450 bym wyeliminował z propozycji bo dużych różnic nie ma.

W przypadku ryzena podkręcił bym w miarę możliwości ram i ustawił na te 4GHz procesor do tego wtedy była by możliwość wsadzenia zen2+ w przyszłości. Z drugiej strony czytałem ten ostatni test z tymi procesorami i rx 580/gtx 1060 i tandem i5 + rx 570 będzie trochę wydajniejszy.

I jeszcze pytanko bo jest na tym komputerze zainstalowany win 10 oem i czy można go aktywować na nowej płycie, kiedyś z win xp się dzwoniło i był taki automat który podawał kod do wpisania. Czy teraz też tak jest?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten i7 7700k to chyba by była lekka przesada dla tej sekcji zasilania a poza tym jest drogi, a co do i5 6600 to napisałem mu zapytanie czy mogą być części używane tylko zastanawiam się czy nie stanie się znowu ograniczeniem jak by sobie kupił potem jakiegoś nowego Assassina. Ramu nie będziemy wymieniać na szybszy tylko podkręcimy a wymieni się może w następnym roku jak ceny spadną.

A skoro mamy taki budżet jaki mamy to czy to co podałem ryzen+b450 będzie dobrze działał z posiadanymi pamięciami bo na stronie ASRocka ich nie ma jako kompatybilnych

Edytowane przez .misiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...