Skocz do zawartości
Major303

Szukam laptopa do 3000 złotych

Rekomendowane odpowiedzi

  1. Dla studenta.
  2. Bez systemu lub windows 10
  3. Matryca matowa, nie jestem pewny co do rozmiaru. Zależałoby mi na komfortowym użytkowaniu, nie byłbym w stanie pracować na kolanach nawet z małym laptopem, muszę się zawsze gdzieś "rozłożyć". Dlatego może być nieco większy, byleby dało się go nosić w torbie/plecaku.
  4. Większy SSD lub mniejszy SSD + HDD (patrz punkt 8). Dużo rzeczy będę trzymał na dyskach zewnętrznych, ale jakieś programy zainstalować trzeba. 
  5. Nie więcej niż 3000 złotych, im mniej tym lepiej.
  6. Używany aż do końca studiów (lub dłużej). Mam pełnoprawny "gamingowy" komputer, więc moc obliczeniową mam zamiar skierować gdzie indziej (patrz punkt 9).
  7. Używany w domu i poza domem, ale tak jak mówiłem, nie potrafię pracować na kolanach, potrzebuje sobie go gdzieś postawić.
  8. Z założenia nie ma być do gier, aczkolwiek jeśli by się dało zależałoby mi na uruchomieniu Final Fantasy XIV chociażby na niskich w +- 15 klatkach na sekundę. Niektóre rzeczy wymagają zalogowania się minimum raz dziennie, i fajnie by było gdybym mógł to zrobić bez uruchamiania komputera. Ale jak by poszedł w 30+ klatkach to się nie obrażę. 
  9.  Komputer będzie przede wszystkim do spraw informatycznych, dlatego 8GB ram i przyzwoity procesor to podstawa.
Edytowane przez Major303

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, FxJ napisał:

Kosztem obudowy, matrycy?

Konkretnie zależy ci na wadze? do 1,8kg / 2,0kg / 2,4kg / 2,6kg?

ASUS VivoBook S15 S510UN i5-8250U/8GB/1TB MX150 (1,6kg) + dołożenie dysku SSD M.2 wg. uznania 120GB-256GB.

https://www.notebookcheck.net/Final-Fantasy-XV-Laptop-and-Desktop-Benchmarks.281654.0.html

Do tej gry najlepiej GTX 1050 / Ti lub z używanych 970M.

XIV nie XV. XV to single player tam nikt mnie nie pospiesza. A rozmiary i wagę jakoś muszę przemyśleć. Powinienem chyba zrobić to przed napisaniem tematu. 

Edit

Ten co podałeś procesor się zgadza, ale nigdy nie potrafiłem dopasować karty graficznej do tej z laptopa. Nie znam odpowiedników. 

Edytowane przez Major303

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FxJ napisał:

https://www.notebookcheck.net/The-Witcher-3-Notebook-Benchmarks.143187.0.html

Tutaj masz porównanie z desktopowymi i notebookami.

 

No widzę że Geforce MX150 Wieśmina 3 na niskich ciągnie w 55 klatkach. Tylko ciężko porównać single player rpg z mmorpg. 

Znalazłem jakiś filmik z benchmarkiem na tej karcie tylko benchmarki od Square Enix mają to do siebie że nie pokazują ile klatek na sekundę. Aczkolwiek chodzić chodziło, i to chyba około 30 klatek. W FHD. Więc jest i tak lepiej niż się spodziewałem. (Chodzi o FFXIV)

Procesor bardzo dobry, ramu 8GB, ogółem do spraw informatycznych najprawdopodobniej się nada. Może 16GB ramu byłoby perfekcyjne ale tyle mam w komputerze, nie ma co szaleć. 

Jak dołożę SSD to cena przekracza 3000. Niby tylko o stówę, ale jednak. Nie wiem czy warto skoro HDD ma 1TB.

Jeśli chodzi o wagę może być nawet 2,6 kg, raczej sobie poradzę. Na studiach już nie trzeba nosić 20 kg książek. Rozdzielczość oczywiście FHD, i zastanawiam się nad przekątną ekranu. 15,6 cala to jest chyba takie minimum, ale czy 17,3 nie będzie lepsze? Czy już noszenie tego będzie mało praktyczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, FxJ napisał:

To nie są nawet w FullHD - ale to stare wyniki teraz już trochę więcej FPS wyciągają.

 

Wiem że Wiedźmin był poniżej 720p ale ten benchmark FFXIV był w FHD. Dlatego laptop na pewno trafia na moją listę potencjalnych zakupów.

Ale potrzebuję odpowiedzi na resztę pytań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. niby dostęp do komputera będę miał, ale na internecie piszą że bardzo praktycznie jest mieć przyzwoity laptop, bo jesteś w stanie robić pewne rzeczy na uczelni, a tak to trzeba czekać aż wrócisz do domu i dobierzesz się do komputera, bo nie starcza mocy obliczeniowej na laptopie.

Co do dysku - no właśnie nie wiem czy warto dopłacać za SSD skoro standardowo jest HDD 1TB. Chyba, że proponujesz jeszcze inne laptopy. Albo jest ogromna różnica pomiędzy SSD i HDD (tzn wiem że jest, ale nie wiem czy aż taka).

No i jeszcze właśnie ostatni punkt działanie Final Fantasy XIV - jeśli jestem w stanie dostać tak samo dobry "informatyczny" laptop za powiedzmy 2000 to wziąłbym ten tańszy. Działanie tej gry jest mocno opcjonalne, i przede wszystkim wystarczy mi tylko +-15 klatek na niskich. Po prostu niektóre rzeczy wymagają zalogowania się chociaż raz dziennie żeby niektórych rzeczy nie stracić, i tutaj chciałbym mieć takie zabezpieczenie że jak padnie mi komputer, to jeszcze jestem w stanie ogarnąć to na laptopie. Ale jeśli będzie działał w zasadzie bardzo dobrze (jak na tym laptopie co podałeś, wg. benchmarków MX150 sobie radzi) to też nie mogę narzekać, ale nie chce dopłacać ogromnych kwot tylko dla tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...