Skocz do zawartości
mark007

Laptop do codziennego użytku za 3-4k zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Przymierzam się do kupna laptopa w najbliższych kilku tygodniach. Laptop ma być dla mnie, czyli dla kogoś kto głównie zamierza używać go do przeglądania internetu, pracy biurowej oraz do oglądania filmów. W gry aktualnie nie gram, ale nie wykluczam sporadycznego grania w średnio-wymagające tytuły. Poniżej napiszę, co jest dla mnie ważne odnośnie nowego laptopa:
- nowy, nieużywany
- procesor i5 wyposażony w 4 rdzenie (i7 też może być, ale chyba nie ma sensu dopłacać)
- 8 GB RAM
- matowa matryca 17 cali z rozdzielczością full HD
- dysk twardy min. 1TB oraz wydajny dysk SSD pod system, ale pod warunkiem, że jest to model warty uwagi. jeśli to ma być SSD niewiadomej marki i albo mało popularny model, to wolę kupić kompa bez SSD i dokupić go osobno
- przynajmniej jedno złącze USB 3.0
- wyjście HDMI (ale to chyba standard)
- WiFi 5GHz
- dedykowana karta graficzna. tak jak pisałem nie wykluczam sporadycznego grania, wolę mieć zapas mocy w razie konieczności, a na zintegrowana pewnie zbyt wiele nie uciągnie.
- dobry czas pracy na baterii oraz WYMIENNA BATERIA w razie gdyby w przyszłości zaszła konieczność takiej wymiany
- podświetlana klawiatura, która nie gubi liter podczas szybkiego pisania
- mile widziany czytnik kart pamięci oraz skaner linii papilarnych
 

Laptop może być z Windowsem, ale równie dobrze może być bez. To samo dotyczy napędu DVD, nie jest mi niezbędny.
Poniżej lista modeli, które sobie upatrzyłem:
DELL Inspiron 17 5770
HP ProBook 470 G5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzez pojemną baterię miałem na myśli jak najpojemniejszą w tym segmencie produktów. Wiadomo że produkty mogą się od siebie różnić pojemnością baterii, wskazałem jedynie, że parametr pojemności baterii jest dla mnie istotny i wolę np wybrać ten z większą baterią niż ten, który ma podświetlone klawisze czy posiada napęd DVD.
Czy jeśli bateria jest zabudowana to też można kupić w łatwy sposób zamienniki jak to jest w przypadku niezabudowanych baterii?

Laptop + monitor nie wchodzi w grę. Gdybym miał możliwość postawienia monitora, to nie rozważałbym kupna laptopa tylko został przy stacjonarnym. Niestety sytuacja rodzinna (ograniczone miejsce) mnie zmusza to posiadania laptopa. Dlatego właśnie 17 cali, 15,6 są dla mnie za małe.

Dzięki za propozycje. HP Omen trochę przekracza budżet i niezbyt mi się podoba taki gamgingowy design oraz czerwone podświetlenie. Z tych dwóch wybrałbym Della.
A czy żaden z tych modeli, które przedstawiłem, nie są warte uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taki Acer Aspire 5 https://www.x-kom.pl/p/434887-notebook-laptop-173-acer-aspire-5-i5-8250u-12gb-2401000-win10-mx150-fhd.html nie wygląda na gamingową choinkę :P

+ Intel Core i5-8250U
+ SSD
+ podświetlane klawisze
+ Ekran IPS
+1920 x 1080 (FullHD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...