Skocz do zawartości
Xardasbot1

Błagam o pomoc dysk SSD + hdd

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc męcze się z tym już ponad 6 godzin i mnie kurw..... bierze

 

Postanowiłem kupić dysk SSD na system a mój stary hdd na jako magazyn danych

Wyciągnąłem swój hdd i na samym SSD zainstalowałem win 7 z USB. Podaczylem hdd i cały czas bootowal się z hdd, nieważne co ustawiłem w biosie zawsze próbował botować z SSD ale nagle przełączał na HDD......No myślę sobie sformatuje cały hdd na innym kompie bo może jakieś pliki rozruchowe nie teges...Po formacie oba dyski razem nie odpalają...w sensie odpala z SSD system i już jak jest ikoną windowsa że odpala to wywala Black screen z błędem 0xc0000225 i tak za każdym jeba....razem. sam SSD działa ale jak tylko podłącze z nim hdd to ten błąd..do tego przy SSD i HDD nie jestem w stanie odpalić windowsa z USB bo ten sam błąd..... Zerowalem dysk hdd i dalej ten sam błąd przy rozruchu.....milion opcji w biosie przetestowane ahci ustawione i dalej razem nie startuje to jest kur... Niemożliwe....

Płyta Z87-g43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, sdfl napisał:

zobacz czy masz cos takiego figure78.jpg

To jest dysk ATA. W dyskach SATA ten problem nie istnieje bo nie ma podziału na Master Slave. Każdy port SATA jest wykrywany osobno. Problem jest albo z jakimś sterownikiem, albo coś w kolejności bootowania ustawione źle. Spróbuj przywrócić domyślne ustawienia BIOSU.  Potem wgraj nowszą wersję.  I podłącz dysk HDD na innym kablu SATA i na innym porcie i sprawdź jak będzie.  Upewnij się by ustawić dobrze kolejność bootowania. Najlepiej to jak się da to usunąć z listy dysk HDD i zostawić tylko by się bootował z SSD.  Na przyszłość też tytułuj tematy jakoś bardziej rozważnie. Bo to "błagam o pomoc" to troszkę przesada. Nie umierasz ani nikt nie zaginął czy coś w tym stylu ;) 

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2018 o 15:05, Xardasbot1 napisał:

Z tego co wiem to w dyskach sata już się zworek nieuzywa

To ci powiem że jest rodzynek fakt może już leciwy ale był : WD seria AAKS  i była zworka do limitacji na SATA 150.

Ot taka ciekawostka ( sprawdzona praktycznie w zamierzchłych czasach ) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...