Skocz do zawartości
soulfly777kris

Jakie ustawienie w BIOSie aby włączyć PC-ta klawiaturą ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Posiadam płytę główną "Maximus VII Ranger" i klawiaturę USB  "E-Blue K753"

 i jedyne co mogę zrobić po wyłączeniu komputera to użyć przycisku na klawiaturze "Delete" który nie wchodzi bezpośrednio do systemu tylko do biosu a dopiero stamtąd przechodzę do systemu. 

Kiedyś pamiętam że funkcja wejścia bezpośrednio do systemu klawiaturą po wyłączeniu blaszaka działała ale teraz nie potrafię jej znaleźć w Biosie. 

Pamiętam że na starszych płytach głównych z klawiaturą P2/S ta opcja była łatwa do znalezienia w Biosie ale w nowszym Biosie UEFI już jej nie potrafię znaleźć a szukałem dosyć długo w necie. 

Dodam że w tej płycie możliwość wejścia do Biosu przyciskiem "Delete" jest tylko w tedy możliwa jak klawiatura jest podłączona do specjalnego gniazda USB dedykowanego dla klawiatury bo tylko w tedy po wyłączeniu PC-ta klawiatura jest dalej zasilana a na innych gniazdach zasilania nie ma.

12610296_USB.png

Może powinno się zasilanie tych gniazd po wyłączeniu PC-ta jakoś włączyć w Biosie ?

Znalazłem jedną opcję w opisie Biosu dla mojej płyty. 

"Power On By PS/2 Keyboard"

która jest raczej dla klawiatur P2/S a nie USB i na dodatek tej opcji nie widać bezpośrednio w Biosie.

12610297_USB1.PNG

Może podeślę namiary na opis mojej płyty głównej w sieci z tej strony

Opcje BIOSu zaczyna się na 81 stronie a opcje USB na 115 stronie.

Dodam że dla mojej płyty ostatnio wyszła nowa aktualizacja Biosu ale jest to beta i nie wie czy z nie skorzystać.

Z góry dziękuje za pomoc bo mój blaszak stoi w taki miejscu że dużo wygodniejsze jest włączenie go poprzez klawiaturę więc jest to dla mnie ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...