Skocz do zawartości
airborne82

Gaming Room by Airborne82 – Remont i pierwsze ledy – część 1.

Rekomendowane odpowiedzi

e.jpg?w=816&h=9999

Rok 2017 był u mnie rokiem pełnym planów i zmian.
W pierwszej kolejności postanowiłem zadbać bardziej o zdrowie, stąd wyrzuciłem moje stare krzesło komputerowe, na rzecz nowego wygodniejszego Genesis Nitro 550. Ale czegoś jeszcze brakowało, fotel nie pasował wizualnie do starego wystroju pokoju.

Początek marca przyniósł motywacje do zrealizowania upragnionego remontu w moim pokoju, udało się uzbierać wystarczające fundusze by spokojnie planować wystrój i kolory pokoju.

img_0017.jpg?w=616

img_0021.jpg?w=616


Po zrobieniu remontu nie poprzestawałem na kolejnych zmianach, a raczej już drobnych dodatkach.

Oświetlenie biurka. Na początku zastosowałem lampki ledowe choinkowe by zobaczyć jaki efekt to może dać. To był strzał w dziesiątke, w ten sposób narodziło się zauroczenie do świecących elementów.

Po czasie nadszedł moment wyboru już odpowiedniego oświetlenia ledowego, wybór padł na taśme led RGB SMD 5050. Wystarczyło tylko rozplanować jak to zastosuję przy biurku oraz wyszukać w odpowiednim sklepie. A jako że wolałem w sklepie o kilka aspektów się dowiedzieć, to wybrałem sklep w moim mieście z ominięciem allegro.

Po dłuższym szukaniu, wybrałem sklep i odpowiedni zestaw LED, zapragnąłem mieć do tego dość ciekawy pilocik,więc wybór musiał być jednak przemyślany.

Wybór padł na zestaw led RGB SMD 5050 z pilotem dotykowym, dokładnie z tego sklepu:

ZESTAW LED SMD 5050 + PILOT DOTYKOWY

Koszt ok.150 zł był jak najbardziej dla mnie do zaakceptowania.

Przyszła pora na zamontowanie. Zakupiona została też w tamtejszym sklepie taśma dwustronna, koszt niewielki a bardzo przydatna, mocniejsza od tej która jest w zestawie przy taśmie led.

Chcąc osiągnąć zadowalający efekt musiałem odpowiednio przykleić pasek led, na szczęście nie musiałem go ucinać, by móc zakręcać przy rogach, zwłaszcza że z przodu blatu taśma była zamontowana pod nim, wystarczyło poprostu odpowiednio zgiąć pasek led, który w wersji IP20 bardzo łatwo się formuje.

Zaś z boku wzdłuż ściany oraz z tyłu, ledy zostały zamontowane już nie pod blatem ale na jego bokach, dzięki temu jest lepsze odblask światła przy ścianie. Trzeba było jeszcze pomyśleć jak ułożyć przy półce, wybrałem wtedy rozmieszczenie ich po całej osi. Na szczęście 5 metrowy odcinek starczył na cały blat.

img_1005.jpg?w=616

img_0851_1.jpg?w=616

img_0843_1.jpg?w=616

img_0827_1.jpg?w=616

Jak widać efekt zmian jest zadowalający, do tego niewielkim kosztem.

Mam nadzieje że po tym artykule i Wy będziecie mieć motywacje do zrobienia własnego wymarzonego Gaming Roomu.


Lecz to nie koniec zmian, dalsze zmiany przedstawię w dalszym ciągu.


LINK DO OBSZERNIEJSZEGO MATERIAŁU, WRAZ Z WIĘKSZĄ ILOŚCIĄ ZDJĘĆ.

Gaming Room by Airborne82 – Remont i pierwsze ledy – część 1.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, goral2099 napisał:

Nie daje to wszystko po oczkach za bardzo?

 

Nie daje, światło jest odpowiednie, by i pracować przy nim na komputerze, oraz by wypoczywać.

Ledy mają funkcje wygaszania i można ustawić moc światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, goral2099 napisał:

Wprawdzie osobiście nie przepadam za podświetleniem LED (poza klawiaturą), ale muszę przyznać, że nawet fajnie to wygląda. Niezłe wykonanie.

 

Też swego czasu nie przepadałem za ledami, ale jak raz się je na żywo u Siebie zobaczy to chce się więcej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej. Nie chodzi o samo podświetlenie, a o te gejmingowe oczojebne kolory. :) Zbyt jaskrawo i chyba by mnie szybko męczyło. Popatrzeć chwilkę można, ale na dłuższą metę...

A tak na marginesie to chyba czas na porządki pulpitowe. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, goral2099 napisał:

Może inaczej. Nie chodzi o samo podświetlenie, a o te gejmingowe oczojebne kolory. :) Zbyt jaskrawo i chyba by mnie szybko męczyło. Popatrzeć chwilkę można, ale na dłuższą metę...

A tak na marginesie to chyba czas na porządki pulpitowe. :P

Ano :D na pulpicie by mi się przydało zrobić porządki :D

Czy ja wiem czy jaskrawo? :D Zależy czym są dla Ciebie męczące jaskrawe kolory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...