Skocz do zawartości
dobrychemik

AMD HD 5770 nie działa z płytą Gigabyte B360 HD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kilka dni temu unowocześniłem komputer (procesor+płyta+RAM+SDD) i niestety mam problem z uruchomieniem dotychczasowej karty grafiki, przez co muszę na razie działać na grafice zintegrowanej z procesorem.

Komponenty:

- procesor: i5 8600

- płyta główna: Gigabyte B360 HD

- RAM: Ballistix Sport LT 2x8 GB 2666 MHz

- SSD: ADATA SX8200 480 GB

- VGA: Sapphire Vapor X HD 5770 1GB

Aż do chwili zakupu nowych części grafika działała poprawnie w starym komputerze. Teraz, po zamontowaniu jej w płycie głównej, nie daje jakiegokolwiek sygnału do monitora, a płyta zgłasza błąd VGA (świeci dioda na płycie) i wydaje 5 pisków. Oczywiście kabel zasilający podpięty; po odpięciu kabla komputer normalnie startuje z wbudowanej w procesor grafiki. Próbowałem wyłączyć integrę w BIOSIE, ale to nic nie daje - nadal HD 5770 powoduje błąd VGA i 5 pisków. Nie mam już pomysłów na rozwiązanie problemu, a sprawdzić kartę grafiki w innym komputerze będę mógł najwcześniej dopiero we wrześniu. Bardzo proszę o jakieś sugestie.

Pozdrawiam,

dobrychemik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem wyżej, że nie zapomniałem o zasilaniu karty. Nie zapomniałem również, żeby przepiąć kabel monitorowy... :)

Co do zasilacza, to mam ModeCom 500W. Wcześniej działał z Phenomem II 720 BE mającym większy pobór mocy niż i5 8600, więc tutaj nie spodziewam się problemu. Najprostszym wytłumaczeniem wydaje się być uszkodzenie karty grafiki podczas demontażu starego i montażu nowego komputera. Mam jednak nadzieję, że może to jakiś problem konfiguracji, który da się rozwiązać bez sięgania do portfela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Na szczęście okazał się banalnie prosty, wręcz głupi. Otóż płyta wg instrukcji powinna mieć w BIOSie opcję CSM Support/Other PCI devices włączoną. Tymczasem mój egzemplarz, nawet po resecie ustawień, miał ciągle wyłączony CSM support. W efekcie karta grafiki wpięta w złącze PCIe nie była rozpoznawana, przez co ustawianie w innej części  BIOSu dodatkowej karty grafiki jako podstawowej nie przynosiło rezultatu. Gigabyte zafundował mi parę dni stresu...

Dzięki i pozdrawiam,

dobrychemik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...