Skocz do zawartości
Aurora001

Padniete PCI-E x16 na mobo?

Rekomendowane odpowiedzi

Sygnaturka , i3 + H67.

Ostatnio mialem straszne problemy z random zwiechami w systemie, rzadziej sporadycznie grajac w DOTA2. Rowniez czasami nie wstawal mi Video OUTPUT z HD5850 i myslalem ze to umierajaca byla koparka :) Ale nie, przy tylko 1 kosci ram bylo lepiej aczkolwiek tez czasami dostalem zwisem bez przyczyny. Downclockowalem karte dosc mocno - to samo. Aczkolwiek wczoraj wracam, komp byl wlaczony przez pare godzin jak mnie nie bylo - restart i nic, zongluje ramem (ktory przeszedl 2 dni memtesta w zestawie 2x8gb, tak samo proc prime + occt i nie bylo bledow), poszedl downclock na CPU/RAM + default z podbiciem napiec na grafie, mem, proc i dalej [gluteus maximus]... Grafa moze z raz wywalila mi artami wiec nie do konca bylem pewien ze to ona.

Dzis wracam z nowym RX 460, podpinam i [gluteus maximus] blada... Dalej nic. IGPU idzie obraz, z grafy na PCI-E 16x brak, monitor widzi grafike bo nie wywala bledem braku podpiecia kabla. W systemie menadzer nie widzi RX460? przy obrazie z IGPU w procu.
Podpialem pod PCI-E 4x i wlasnie do was pisze... Co najsmieszniejsze przy starcie mam ARTEFAKTY na caly ekran az przejdzie bios,ladowanie dyskow obraz jest juz ok.

Na kompach naprawde zjadlem zeby, kto mnie kojarzy ten wie... Jestem nie aktywny, ale nadal jestem w temacie tyle ze juz zglupialem.

Chyba nie slyszalem jeszcze zeby na mobo padlo PCI-E 16x, ale przy obecnych gownianych lutach wszystko mozliwe?!
Gdybym mial mozliwosc wzialbym czesci na test 1vs1 ale poniewaz mieszkam gdzie mieszkam jestem w czarnej **** :_)


 

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej musiałbyś zaryzykować i kupić jakieś używane Mobo. Jak barwniak napisał może to też być sekcja zasilania.   Sprawdzałeś też kondensatory w pobliżu PCI-ex ?  Przedmuchałeś sprężonym powietrzem slot ? Czasem proste rzeczy mogą być przyczyną że po podłączeniu do slotu karty nie widzi. Ja co prawda nie miałem nigdy takiego przypadku, a też kiedyś sporo się bawiłem z kompami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie pierwsze co zrobilem to obejrzalem plyte czy kondziorow nie wysadzilo badz moze gdzies mosfet nie poszedl, ale wszystko wyglada w normie i czysto. Przedmuchalem tez slot dokladnie + umylem bo tutaj mam 0.5cm piasku co miesiac ;)
W sumie tez wchodzilo ze zasilacz zdycha, ale wtyczki 4/6/8 pin nawet nie ma w RX460 wiec calosc pobiera ze slotu.

Moze ktos bedzie jechal w ta i spowrotem to wezme P67 na chwile ogarnac z procem i  potestuje czy problem nadal wystepuje na PCI-X x4, akurat x4 czy x16 wielkiej roznicy nie robi. Szkoda tylko kasy wydanej na nowa grafike ktorej w sumie nie potrzebuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...