Skocz do zawartości
matt baker

i7-5775C - problemy po zmianie procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

około 2 tygodnie temu wymieniłem i5-4460 na i7-5775C. Na starym procku komputer działał bez zarzutu, po zmianie zaczęły się dziać trochę dziwne rzeczy. Niepokoją mnie odczyty temperatur zarówno z HWmonitor jak i HWinfo, gdzie już drugi raz CPU package pokazuje niemal 100 stopni, mimo że rdzenie nie osiągają nawet 60. Czy jest to jakiś błąd odczytu? Bardzo mnie to zdziwiło, bo na 4460 nigdy czegoś takiego nie było. Kolejna rzecz, to drugi bluescreen w ciągu 3 dni spowodowany błędem ntoskrnl.exe- na 4460 przez ponad rok użytkowania nie miałem bluescreena ani razu. 

Czy oba te problemy mogą być spowodowane zmianą na ten procesor?

94 stopnie.png

bs.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, zainstalowałem aktualizację dla BIOSu pod ten procesor, dokładnie w wersji 1.50. Procesor jest nowy, nie bawiłem się w OC, no chyba że ktoś kupił przede mną, potem zwrócił do sklepu a wcześniej się zdążył nim pobawić (miałem taką sytuację, były jeszcze ślady pasty), ale zakładam że to mało prawdopodobne. Zaraz wrzucę screena z hwmonitor, ale przestałem mu ufać bo właśnie też na tym procku pokazywał sporo wyższe temperatury niż hwinfo i strasznie skokowo, w ciągu sekundy temperatura potrafiła się zmienić o 5 stopni 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HWmonitor- tak samo, package 94 C. 

Reszta sprzętu: 

-płyta ASRock Z97 Killer/3.1

-pamięć G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9 XMP rev.2

-1050 Ti

-zasilacz SPC Vero L2 500W

-Win 7 Pro 64 bit

Jakie programy do monitoringu możesz jeszcze polecić? Myślałem że HWinfo jest jednym z lepszych

hwmon 94.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...