Skocz do zawartości
siriand

Upgrade z MSI GT70

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Przyszła pora aby rozejrzeć się po rynku, bo mój komputer niedługo będzie miał 5 lat, a dzięki bratu biblioteka steam pęka w szwach, tak więc rozważam 4 opcje:
1. Zostawić jak jest - niby mało gram, mam też konsolę, bo na nowe tytułu czasu jak na lekarstwo - 0 zł
2. Kupić lżejszy laptop, dużo mocniejszy z nową i7 i przynajmniej 1060 na pokładzie - będzie drogo - ok. 5-6 k PLN
3. Blaszak, za pół ceny laptopa - wtedy potrzebuje też monitor i więcej miejsca w domu  - 3-3.5 k PLN komp, + monitor 
4. Kupić laptop z naciskiem na mobilność, ew z monitorem, gdzie przyrost wydajności bedzie zauważalny i sprzęt będzie ważył znacznie mniej, a za 2 lata zastanowię się co dalej - ?

Co mam:
MSI GT70
i7 4700
GTX770
16GB ram DDR3
256 SSD SATA Samsung Evo 840 + 1TB WD
17.4 Cala, 4kg, Windows 7

1) Ja: Prywatny użytkownik, dużo pracujący, często wyjeżdżam służbowo, dość rzadko mam czas grać, wiek blizej 30 niż 20
2) System: Mam Windowsa 7 a opcja upgrade do 10, ale moze być z systemem
3) Matryca: mam 17,4 cala, nigdzie nie da się go zabrać, z chęcią laptop do 2kg, żeby nadawał się do podróży (mój obecny to 4kg klocek + ogromny zasilacz) 
4) SSD + HDD - mam samsunga evo sata 840 256gb w starym lapku, w dół nie chcę schodzić
5 a) Kwota : za GT70 zapłaciłem 5+ tys, za podobną klasę obecnie tyle samo trzeba wyłożyć - pytanie, czy są opcje żeby wydać 3,5k PLN teraz, a po prostu zmienić laptop za 2 lata, a nie za 4, tak jak robię z MSI
5 b) Czego używam: Mam GT70 + Lenovo Flex 10 + Pracowy laptop 14" - jeżeli lepiej zrobić upgrade na blaszaka, to też z chęcią rozważę
5 c) Timeline: Nie spieszy mi się, raczej wolałbym kupić coś na promocji niż zarzynać się z kasą od zaraz. Najwcześniej komp przyda mi się w październiku.
6) Jakość: Ma znaczenie, ale bez przesady - to nie sprzęt do klienta a do zabawy, ma być niezawodny (Vide, GT70 - ponoć bardzo brzydki laptop, wykonanie średnie, do tej pory bez większych awarii)
7) Matryca: IPS, Mat, 1920, ew gorsza matryca + Monitor - mam TV 50" z małym input lagiem, wszystko co nie wymaga klawiatury z chęcią odpalam na TV, w przyszłości chciałbym mieć pokój z blaszakiem + 2-3 monitory, ale to jeszcze potrwa
8) Gdzie używany: Główne miejsce: biurko w salonie jako miejsce użytkowania, oświetlenie pod kontrolą, matryca refleksyjna odpada Drugie miejsce: Wyjazdy zagraniczne byłoby fajnie, ale wtedy musi być mega lekki
9) Gry - detale - chcę osiągnąć znaczący przeskok względem Geforce 770 gtx i spokój na jakiś czas, nastawienie na detale ultra - (Dark souls 3 max, Witcher 3 ultra + nowsze gierki
10) Programy - ewentualny photoshop + zarzadzanie zdjęciami - nic specjalnego

11) Brak specjalnych wymagań, może sensowna kamera + duża klawiatura podświetlana, zależnie czy będzie parowany z monitorem
12) Marki, preferencje: Nie przepadam za Acer, z MSI jestem zadowolony, ale nie jest to super wykonany sprzęt, no i GT70 jest już dla mnie dużo za ciężki
13) Rozpatrywane: Asusy Strix, MSI GS, Ogólnie seria ROG asusa
14) Po przejrzeniu powyższego główne pytanie do Was jest takie: 
Parę lat temu kupiłem mocnego laptopa, na którym wszystko chodziło na max detalach. Teraz chciałbym osiągnąć podobny efekt, ale nie jestem przekonany do wydawania 5+ tysięcy na komputer, którego używam rzadko.

Mój obecny GT70 nie wydoli już najnowszych gier i mobilny jest tylko z użyciem samochodu albo ogromnego plecaka, ale to wciąż mocny laptop i jak patrzę na obecne specyfikacje modeli za ok 5 tys PLN to nie ma aż takiej przepaści w specyfikacjach.

Jak składałem dla brata blaszaka parę lat temu, to bardzo pomogliście, liczę, że teraz też wyłożenie kawy na ławę rozjaśni mi trochę w głowie :)

P.S. - Pardon za takie rozpisanie, ale musiałem wylać rozterki :)

Pozdrawiam,

Robert

Edytowane przez siriand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki.

Czy tak jak taki msi z gtx770 kosztowal parę lat temu ok 5-6k, to teraz sprzęt tej samej klasy to jest 9k?

Jest jakikolwiek popyt na laptopy takie jak ten gt70? W sensie - czy sprzedaż ma w ogóle prawo się powieść?

 

Pozdr,

R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...