Skocz do zawartości
Nerrox

Problem z pamięcią RAM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zakupiłem:

 

MOBO: MSI Z370 Gaming Pro Carbon

CPU: Intel Core i7 8700K

RAM: G.Skill Aegis 3000MHz CL16

 

Dokładnie takie: https://www.morele.n...-16gisb-941200/

 

Problem w tym, że mam według instrukcji włożony RAM w DIMM 2 (2-gi slot), gdy wsadzę do DIMM4 (4 slot) drugą gość 8GB to komputer nie bootuje się. Gdy jest 1 kość, działa dobrze. Wsadziłem 2-ie kości (1 w pierwszym slocie, 2-gi w drugim) - fakt, że wyświetliło mi błąd, że pamięci są źle włożone lecz teraz mam 16GB.

 

Co może być tego powodem? Brak stabilności? Może kompatybilność RAM jest nie taka jak powinna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licząc od strony CPU masz: DIMM A1, DIMM A2, DIMM B1, DIMM B2. Gdzie A i B to dwa różne kanały.

Jak nie działa Ci DIMM A2 + DIMM B2, a działa DIMM A1 + DIMM A2 to znaczy, że w dualu nie poszło i masz RAM w single channel, czyli lipa.

Sprawdź, czy pójdzie DIMM A1 + DIMM B1, alternatywnie DIMM A2 + DIMM B1.

Jeśli nie pójdzie, to aktualizuj BIOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bios jest zaktualizowany do najnowszego, przy DIMM A1 + B1 - nie działa, ten sam błąd. Gdy wsadzę A1 + A2 - działa tylko w single channel. Dzwoniłem MSI i powiedzieli mi, że mogą mi wysłać jeszcze nie publikowany BIOS, który może rozwiązać mój problem. Jeśli to nie da rezultatów, wyślą informację do Centrali by przetestowali te same MOBO i RAM - sprawdzą czy działają. Jeśli nie, to wymiana MOBO na nowe.

 

MSI wysłało mi BIOS A62, z tego co mówili - jeszcze nie wydaną na światło dzienne. Zaktualizowałem lecz dalej występuję ten błąd. Jestem szczerze zawiedziony tym...

Edytowane przez Nerrox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...